Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

Tydzień bogaty w wydarzenia

    Msza święta dziękczynna za 59 lat kapłaństwa ks. bp. Jana Zająca, honorowego kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia była sprawowana dziś wieczór w łagiewnickiej bazylice.

2022-06-23 22:19

Małgorzata Pabis

Mszy świętej przewodniczył bp Jan Zając

Mszy świętej przewodniczył bp Jan Zając

    - Modlimy się dziś w intencji księdza biskupa Jana Zająca. To tydzień bogaty w wydarzenia związane z jego życiową drogą: w poniedziałek dzień urodzin, dziś 59. rocznica święceń kapłańskich oraz liturgiczna uroczystość Patrona – przypomniał ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

    Mszy świętej przewodniczył bp Zając, a homilię wygłosił ks. Zbigniew Bielas. - Dziękujemy za księdza biskupa, za jego pasterską posługę, uśmiech, życzliwość, radość wypływającą ze służenia Bogu i ludziom, za otwartość, dobre słowo dla wszystkich, których spotyka i sam pierwszy pozdrawia, za krzyżyki czynione na czołach małych dzieci, za setki młodych umocnionych sakramentem bierzmowania, za posługę konfesjonału, otwartość i dobrą radę dla nas wszystkich… Osobiście dziękuję za to, że ksiądz biskup był naszym rektorem przez całe seminarium – wyliczał rektor sanktuarium w Łagiewnikach i dodał: - Ksiądz biskup jak św. Jan Chrzciciel: prowadzi nas do Chrystusa, wzywa do nawrócenia, uczy wierności prawdzie, prowadzi nas jak Dobry Pasterz owce…

    Jak podkreślił ks. Bielas, bp Zając czerpie siły przede wszystkim z modlitwy, trwania przed Jezusem obecnym w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Na koniec ks. Zbigniew Bielas złożył bp. Zającowi życzenia: - Życzymy, aby te trzy kapłańskie „S”: sanitas, sanctitas i sapientia, czyli zdrowie, świętość i mądrość, zawsze mu towarzyszyły… Niech Bóg bogaty w miłosierdzie, któremu tak wiernie służy: najpierw jako rektor, teraz jako honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, błogosławi i udziela wszelkich potrzebnych łask…

    Życzenia dla biskupa popłynęły także od przedstawicieli Służby Sanktuarium oraz Sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Urlich: współodpowiedzialność świeckich za Kościół jest faktem

2022-06-30 18:50

[ TEMATY ]

arcybiskup

Francja

Paryż

Wikipedia/Mory Hugo

Nowy arcybiskup Paryża: abp Laurent Ulrich

Nowy arcybiskup Paryża: abp Laurent Ulrich

Choć Kościół powszechny odkrywa dziś wymiar synodalności, we Francji współodpowiedzialność świeckich za Kościół jest już dobrze utrwaloną tradycją. Wskazuje na to w rozmowie z Radiem Watykański nowy arcybiskup Paryża. Kiedy byłem młody, Kościół zależał od biskupów i księży. Dziś nadal kierują oni Kościołem, ale pojawili się diakoni stali, którzy podejmują odpowiedzialność duszpasterską, a przede wszystkim wielka rzesza świeckich, którym Kościół powierza określoną misję – stwierdził paryski arcybiskup.

Tę przemianę, faktyczną synodalność, odkrył on również w Paryżu. 70-letni Laurent Ulrich zastąpił charyzmatycznego abp. Michela Aupetit, który w grudniu ubiegłego został usunięty z urzędu na skutek medialnej nagonki. Jego zdaniem powierzono mu tę misję ze względu na wieloletnie doświadczenie biskupie, które zdobył w poprzednich diecezjach. W Paryżu, jak przypuszcza, jednym z najważniejszych wydarzeń jego posługi będzie ponowne oddanie do użytku katedry Notre Dame. Jak na razie nie ma wielkich opóźnień, więc można zakładać, że termin ponownego otwarcia w 2024 r. zostanie dotrzymany – uważa abp Urlich.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Piknik artystyczny "Święto Śląska"

2022-07-01 12:02

[ TEMATY ]

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”

Bożena Sztajner/Niedziela

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby w Koszęcinie (woj. śląskie) na kolejną edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”.

Przez trzy dni, od 1 do 3 lipca, zespół będzie świętował 69. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Na publiczność czeka zróżnicowany program oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - dedykowanego obchodom Roku Stulecia Powrotu Części Górnego Śląska do Polski. Wśród artystycznych gości na plenerowej scenie pojawią się m.in.: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” z Płocka, Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego wraz z solistami, Boogie Boys, Wind Band i Sidney Polak. Na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” zapraszamy w sobotę, 2 lipca o godz. 19:30.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję