Reklama

Nowe rozmaitości

Cyrk

Janusz Palikot -właściciel marki Wódka Żołądkowa Gorzka, poseł Platformy Obywatelskiej po raz kolejny gości w naszej rubryce. Ostatni wyczyn to epatowanie przed kamerami akcesoriami z seksszopów. Najtęższe umysły zastanawiają się, o co chodzi Palikotowi, i za nic nie mogą znaleźć wytłumaczenia. Nam przychodzi na myśl, że Palikot bardzo, ale to bardzo wziął sobie do serca diagnozę politologów, że PO jest mało wyrazista, i próbuje z niej zrobić coś wyrazistszego, czyli - cyrk.

Propozycje

Reklama

Aleksander Kwaśniewski jest wprost rozrywany i ma mnóstwo propozycji powrotu do życia publicznego. Lewica i Demokraci chcą na przykład, żeby go postawić na czele Rady Programowej. Ostatniego słowa nie powiedziała jeszcze Prokuratura. Ta z kolei chce mu zaproponować postawienie zarzutu za słynne magisterskie kłamstwo.

Wystraszył się?

Józef Oleksy za to chce uciec za granicę. Konkretnie - do USA. Może ma nadzieję, że tam obejmie go program ochrony świadków.

Listy szczęścia

Samoobrona nie wychodziła ostatnio z koalicji, bo działacze byli zajęci darciem słynnych weksli. Na razie podarto weksle tych, którzy je podpisali, ale nigdy nie trafili do parlamentu. Żeby liczba papieru się zgadzała, posłowie Samoobrony produkują już nie weksle, ale listy, w których podpowiadają fachowców do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ci, którzy znajdą się na listach, dostają takiego „pałera”, że w cuglach wygrywają wszystkie konkursy. Chodzą słuchy, że Samoobrona przygotowuje też listę kandydatów do zwycięstwa w Konkursie Chopinowskim. Naród ma zwycięstwo w kieszeni.

(pr)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Misja dziennikarska to wzięcie odpowiedzialności za prawdę

Misja dziennikarska musi być traktowana nie jako zawód, ale wzięcie odpowiedzialności za prawdę, za siebie, rodziny, Ojczyznę i Kościół. Największym wrogiem prawdy jest zamęt – mówił w homilii w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. 18 września odbyła się jubileuszowa 25. Pielgrzymka Czytelników, Pracowników i Współpracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela”na Jasną Górę, pod hasłem: „Zaszczytna jest służba Słowu” (bł. kard. Stefan Wyszyński).

Na początku Mszy św. o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry podziękował „Niedzieli” za szerzenie kultu Jasnogórskiej Pani. – Dziękujemy za obecność w Kościele Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Cieszymy się, że u Tronu Jasnogórskiej Pani czerpiecie siłę i moc do przekazywania słowa Bożego. To niezwykle wielka odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii, która spoczywa na wszystkich redaktorach, ale także na nas czytelnikach. Chcemy, aby słowo Boże owocowało w naszym codziennym życiu – mówił o. Pastusiak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję