Reklama

Chrześcijańskie Dni Żaka w Krakowie

Idea Chrześcijańskich Dni Żaka zrodziła się w 1996 r. podczas przygotowań do 15. rocznicy Białego Marszu. W maju 1981 r., w odpowiedzi na zamach na Jana Pawła II, trzysta tysięcy ludzi ubranych w biel - kolor światłości i dobra - w milczeniu zgromadziło się na Rynku w Krakowie, aby przeciwstawić się złu przemocy i zamanifestować swą jedność z walczącym o życie Papieżem.
Chrześcijańskie Dni Żaka to jedno z większych wydarzeń kulturalnych Krakowa. Przez kilka dni stolica kulturalna Polski żyje cyklem kilkunastu imprez organizowanych w ramach festiwalu. Wśród nich są imprezy o charakterze kameralnym, ale także wielkie, masowe przedsięwzięcia, które przyciągają dziesiątki tysięcy ludzi. Festiwal zawiera w sobie głębokie przesłanie, nie tylko artystyczne, ale przede wszystkim o znaczeniu etycznym. Dni te są swoistą promocją dobra.
W tym roku Chrześcijańskie Dni Żaka będą się odbywały w dniach 10-16 maja. Naszym celem jest integracja środowiska akademickiego wokół idei i wartości pozostawionych nam przez Jana Pawła II i obecnych w nauczaniu Benedykta XVI. Chcemy także być promotorami Krakowa jako miasta dwóch Papieży oraz miasta wartości i tradycji.
Pragniemy, aby skutkiem naszych działań było uwrażliwienie na dobro oraz promowanie wartości ogólnoludzkich - przebaczenia, pojednania, tolerancji, miłości. Efektem naszych spotkań ma być także integracja środowiska studenckiego, ze szczególnym uwzględnieniem duszpasterstw akademickich oraz kształcenie umiejętności współdziałania.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstanie Warszawskie. „To nie była tylko walka” - wspomnienia łączniczki

2021-08-01 11:22

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Anna Przewoźnik

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska. Do powstania poszła mając lat 16. Dziś jest ostatnią mieszkającą w Częstochowie uczestniczką Powstania Warszawskiego. Mimo swoich 93 lat doskonale pamięta tamte dni. Jej wojenny życiorys jest podobny wielu nastolatkom z pierwszego pokolenia II Rzeczpospolitej, wychowanych w patriotycznych rodzinach wspieranych przez szkołę. Rzetelna edukacja i miłość ojczyzny dała im siłę, by z determinacją bronili jej niepodległości. Bogumiła Kulik, choć urodzona w Poznaniu, dzieciństwo i młodość spędziła na warszawskiej starówce. Od 1946 r. jest mieszkanką Częstochowy.

Rodzina

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: małżeństwo domaga się wierności, jest na zawsze

2021-08-03 15:25

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Kościół bardzo potrzebuje odważnej wierności małżonków łasce sakramentu – przypomina chrześcijańskim rodzinom Papież w kolejnym filmie przygotowanym z okazji Roku Rodziny Amoris Laetitia. Tym razem Franciszek komentuje świadectwo włoskiego małżeństwa, które dzieli się swym doświadczeniem codziennego czerpania z łaski sakramentu.

Francesca i Donato są małżeństwem z 18-letnim stażem. Mają pięcioro dzieci. W swym świadectwie wskazują, że Bóg jest wierny, ufa i stawia na chrześcijańskie małżeństwa. Podkreślają, że ludzkie „na zawsze” - wypowiadane w sakramencie małżeństwa - możliwe jest tylko dzięki miłości Boga.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję