Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: W jednym pokoleniu można stracić całą wiarę Ludu Bożego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Łukasz Burchard

W Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej abp Grzegorz Ryś celebrował Eucharystię dla wspólnot neokatechumenalnych z Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego na zakończenie roku formacyjnego. Udział w uroczystości wzięła par. Najświętszego Imienia Jezus, św. Alberta Chmielowskiego, św. Jana Ewangelisty, św. Teresy, św. Jana Bosko, św. Rafała Kalinowskiego i Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego.

W homilii abp Grzegorz Ryś mówił o wielkiej godności, której dostępujemy, będąc uczniami Jezusa. - Kiedy słyszycie ten tekst, to zauważcie w nim szczególne Boże wybranie, nie wymaganie, które wydaje się być nieludzkie, tylko szczególne Boże wybranie do wielkiej bliskości z Panem - podkreślał metropolita łódzki. Nawiązał także do roli Boga, którego Izrael nie chciał. Odniósł tę sytuację do teraźniejszego wymiaru, w którym nierzadko dokonuje się redukcji kultu w imię poczucia bezpieczeństwa. - Jesteśmy przy Bogu, jesteśmy w świątyni - jesteśmy bezpieczni, urągając Bogu swoją pobożnością, swoim kultem - tłumaczył abp Ryś. Rozważając liturgię słowa, łódzki duszpasterz podkreślił, że Księga Amosa przekazuje, iż w jednym pokoleniu można stracić całą wiarę Ludu Bożego. - To nie jest słowo, które już jest gotowym scenariuszem na następne 30 lat, to jest słowo, które jest wypowiedziane z miłości od Boga ku zastanowieniu, ku refleksji, ku nawróceniu, odrzuceniu bałwochwalstwa - podsumował metropolita łódzki, podkreślając ważność słowa przynaglającego nas do zastanowienia nad swoimi czynami, które mogą mieć swoje konsekwencje w kolejnym pokoleniu.

W Łodzi istnieje wiele wspólnot neokatechumenalnych, których celem jest odkrywanie głębi sakramentu chrztu świętego.

2022-06-28 20:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Pielgrzymka Zakonu św. Jerzego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Już po raz dwunasty damy i kawalerowie Zakonu Rycerskiego św. Jerzego Męczennika, wraz z rodzinami, pielgrzymują na Jasną Górę. W Kaplicy Matki Bożej pielgrzymów w imieniu Ojców i Braci Paulinów powitał o. Ryszard Kowalski. – Witam i serdecznie pozdrawiam uczestników pielgrzymki św. Jerzego. Jako lud pielgrzymujący jesteśmy tutaj, aby odpocząć w Domu Maryi. Tam gdzie jest Matka jest dom. Obecność Matki Najświętszej sprawia, że Jasna Góra staje się rodzinnym domem dla nas, jej dzieci- podkreślił o. Ryszard.

CZYTAJ DALEJ

Mszą świętą rozpoczęli nowy rok akademicki

2022-10-03 08:53

[ TEMATY ]

Zielona Góra

UZ

Uniwersytet Zielonogórski

Katarzyna Krawcewicz

W kościele pw. św. Józefa w Zielonej Górze 2 października odprawiona została Msza święta inaugurująca nowy rok akademicki na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Z wykładowcami i studentami modlił się bp Adrian Put. - Wszystkim pracownikom nauki, wszystkim studentom życzę odwagi w poszukiwaniu prawdy, w poszukiwaniu odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące naszej kondycji, naszej przeszłości i przyszłości – podkreśla biskup.

CZYTAJ DALEJ

Sprawiedliwa wśród pisarzy świata

2022-10-03 17:24

[ TEMATY ]

Zofia Kossak

Wikipedia.com

Zofia Kossak, 1933 r.

Zofia Kossak, 1933 r.

W 2022 roku przypada setna rocznica debiutu literackiego Zofii Kossak. Losy pisarki mocno były związane z historią Polski zmagającej się z okrutnymi totalitaryzmami: sowieckim bolszewizmem i komunizmem oraz niemieckim nazizmem. Przez Niemców pisarka została skazana na śmierć, a przez komunistów - na zapomnienie.

SŁUŻBA

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję