Reklama

Franciszek

Ojciec Święty o znaczeniu rekolekcji dla głębszego poznawania Boga przez modlitwę

[ TEMATY ]

rekolekcje

papież

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Proponowanie ćwiczeń duchownych jest zaproszeniem do tego, by doświadczyć Boga, Jego miłości i piękna. Tak Papież określił cel rekolekcji, przyjmując w Watykanie uczestników zjazdu Włoskiej Federacji Ćwiczeń Duchownych. Obchodzi ona 50-lecie istnienia.

„Mężczyźni i kobiety mają dziś potrzebę spotkania z Bogiem, poznania Go nie «ze słyszenia» (por. Hi 42, 5). Na to nakierowana jest cała wasza posługa – mówił Franciszek. – Czynicie tak, dając miejsce i czas na intensywne słuchanie Słowa w milczeniu i modlitwie. Szczególnymi miejscami tego duchowego doświadczenia są domy rekolekcyjne, które w tym celu trzeba wspierać i wyposażać w odpowiedni personel. Zachęcam biskupów różnych wspólnot do zatroszczenia się, by nie zabrakło domów rekolekcyjnych, gdzie dobrze uformowani pracownicy i odpowiednio przygotowani rekolekcjoniści, wyposażeni doktrynalnie i duchowo, będą prawdziwymi mistrzami ducha. Nigdy jednak nie zapominajmy, że główną rolę w życiu duchowym ma Duch Święty. Wspiera On każdą naszą inicjatywę dobra i modlitwy”.

Franciszek zwrócił uwagę, że dobrze przeprowadzone ćwiczenia duchowne pomagają zrozumieć, iż modlitwa jest niezbędna, by zjednoczyć się z Chrystusem ukrzyżowanym. Dziękował włoskiej federacji za szerzenie tej praktyki.

2014-03-04 08:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież wyspowiadał w Asyżu 19 osób

[ TEMATY ]

spowiedź

Franciszek

saveriolafronza/pl.fotolia.com

Podczas wczorajszej pielgrzymki do Asyżu papież Franciszek wyspowiadał 19 osób. Byli wśród nich dorośli i dzieci, kobiety i mężczyźni, świeccy, zakonnicy i zakonnice, w tym kobieta na wózku inwalidzkim i 4 skautów z Sycylii.

W sumie Ojciec Święty spędził w konfesjonale bazyliki Matki Bożej Anielskiej około godziny.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Tadeusz Wójcik

2023-02-07 14:37

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Tadeusz Wójcik

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej/Facebook

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 7 lutego, w wieku 75 lat, w 51. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. prał. Tadeusz Wójcik, emerytowany proboszcz i budowniczy parafii Miłosierdzia Bożego w Zawierciu-Blanowicach.

Mszy św. żałobnej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Krzyża Świętego w Zawierciu-Blanowicach w czwartek, 9 lutego o godz. 15 będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

CZYTAJ DALEJ

Obradowała Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych

2023-02-08 16:48

[ TEMATY ]

misje

Papieskie Dzieła Misyjne

missio.org.pl

W Skorzeszycach odbyła się Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych. Do diecezji kieleckiej przyjechało 17 kapłanów z 16 diecezji, dyrektor krajowy PDM ks. Maciej Będziński, sekretarze poszczególnych Dzieł oraz dyrektor wydawnictwa Missio-Polonia. W najbliższym czasie powołana zostanie również fundacja „Na Krańce Świata”, która będzie służyć pozyskiwaniu projektów dla animacji misyjnej w PDM.

W poniedziałek Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Kaleta z diecezji kieleckiej. Przybliżył on uczestnikom postać sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, byłego dyrektora PDM w diecezji kieleckiej, duszpasterza młodzieży i chorych, zaangażowanego w dzieło misyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję