Reklama

Niedziela Małopolska

Posłani w pokoju Chrystusa. Czwarty dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego 2022

Odsłonięciem cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej oraz Eucharystią o godz. 6:00 rozpoczęło się przeżywanie kolejnego, czwartego dnia Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Hasło przewodnie tego dnia brzmiało: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

archiwum sanktuarium

Po odśpiewaniu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia, rozpoczęła się na placu sanktuaryjnym Msza Święta o godzinie 7:00. Przewodniczył jej o. Szczepan Hebda CSsR, który wygłosił również słowo Boże.

Kolejna Eucharystia sprawowana o godzinie 9:00 związana była z pielgrzymką przyjaciół misji zagranicznych i osób wspierających misje. Przewodniczył jej o. bp Marek Piątek CSsR, biskup diecezji Coari w Amazonii (Brazylia). Homilię wygłosił o. Marek Marszałek CSsR, który na co dzień posługuje jako misjonarz w Burkina Faso.

Odpustowej sumie o godzinie 11:00 przewodniczył ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż, który wygłosił do zgromadzonych słowo Boże. Mszy Świętej towarzyszyła pielgrzymka kapłanów diecezjalnych i ojców redemptorystów, przeżywających jubileusz 25 lat kapłaństwa, oraz rodziców kapłanów i kleryków. Kaznodzieja podkreślił, że duża liczba księży w diecezji jest zasługą wytrwałej modlitwy.

Reklama

Na kolejną Eucharystię o godzinie 15:00 przybyły Podwórkowe Kółka Różańcowe oraz dzieci. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Mulka, posługujący na co dzień w Nowym Sączu. Liturgię poprzedziło krótkie wystąpienie Magdaleny Buczek, założycielki Podwórkowych Kółek Różańcowych oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Wieczornej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Janusz Sok CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Mszy Świętej towarzyszyła pielgrzymka czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Niepokalanego Serca NMP, Róż Różańcowych, przyjaciół Radia Maryja oraz rodziców kapłanów i kleryków.

Po Eucharystii tradycyjnie nastąpiła procesja Eucharystyczna, zawierzenie sprawy powołań kapłańskich i zakonnych przed cudownym obrazem Matki Bożej Tuchowskiej.

Zapraszamy serdecznie pielgrzymów do przybywania w to święte miejsce i wypraszania łask dla siebie, swoich rodzin i całego świata!

2022-07-05 10:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: Rodzice nadeszła wasza godzina!

2022-08-15 13:52

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

BPJG

Ok. 80 proc. Polaków zaangażowało się konkretnie w pomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainie, ośmielę się to nazwać kolejnym "cudem nad Wisłą" – powiedział w poniedziałek na Jasnej Górze w Częstochowie metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

W poniedziałek w tym najważniejszym polskim sanktuarium obchodzone jest uroczyście święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia to także rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r., nazywanej też "cudem nad Wisłą".

CZYTAJ DALEJ

Stoi Królowa po Twojej prawicy

Niedziela Ogólnopolska 33/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Graziako

Wniebowzięcie (łac. assumptio) Najświętszej Maryi Panny oznacza udzielony Jej przez Boga nadprzyrodzony przywilej, na mocy którego, zakończywszy swoje ziemskie życie, została wzięta do nieba z ciałem i duszą. Najstarsza tradycja chrześcijańska używała także określenia „zaśnięcie” (łac. dormitio) i „przejście” (łac. transitus), podkreślając związek losu Maryi z Paschą („przejściem”) Jej Syna oraz postrzeganym jako „przejście” dniem narodzin dla nieba męczenników.

CZYTAJ DALEJ

Jezus nie zostawia na polu walki

2022-08-15 16:39

Magdalena Lewandowska

Uroczysty Apel Wojskowy odbył się na wrocławskim Rynku.

Uroczysty Apel Wojskowy odbył się na wrocławskim Rynku.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, a jednocześnie Święto Wojska Polskiego, Mszy św. w Bazylice Garnizonowej przewodniczył bp Maciej Małyga. Apel wojskowy i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych odbył się na wrocławskim Rynku, wielkim zainteresowaniem cieszyła się także wystawa sprzętu wojskowego.

Eucharystia rozpoczęła oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego we Wrocławiu. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i województwa, kombatanci, weterani, dowódcy wojskowi i żołnierze na czele z Kompanią Honorową Wojska Polskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję