Reklama

Niedziela Wrocławska

XIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie [Zaproszenie]

Po raz 13. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej organizuję w ostatnią sobotę sierpnia (27.08.2022) Pielgrzymkę i Piknik Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie

ks. Łukasz Romańczuk

XII Pielgrzymka KSM w Henrykowie

XII Pielgrzymka KSM w Henrykowie

 Wydarzenie adresowane jest do grup zorganizowanych – parafii. DPS-ów, WTZ-ów, Szkół Specjalnych, GOPS-ów – oraz do indywidualnych osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi opiekunami. Wzorem poprzednich edycji wydarzenia podczas trwania pikniku osoby niepełnosprawne będą mogły zaprezentować osiągnięcia swoich warsztatów terapii zajęciowych oraz innych talentów (wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, rękodzieła).

Pielgrzymka poprzedzona jest 3-dniowym Zjazdem Formacyjnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej, podczas którego młodzież poprzez różnego rodzaju warsztaty, integracje, konferencje, modlitwę przygotowuje się do pełnienia funkcji wolontariuszy w czasie trwania Pielgrzymki. Tegoroczny Zjazd Formacyjny KSM AWr odbędzie się pod hasłem „Miłość – wolność – tolerancja” i poprowadzony będzie przez ks. Kamila Kasztelana, Asystenta Diecezjalnego KSM AWr.

Przed okresem pandemii wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim ponad 1000 osób niepełnosprawnych z opiekunami oraz ponad 100 wolontariuszy, jako organizatorzy liczmy ze i w tym roku wydarzenie będzie cieszyło się równie wielkim zainteresowaniem.

Reklama

Ramowy program pielgrzymki:

od 10.00 - czynna recepcja;

11.30 - Msza św.;

12.45 – poczęstunek;

13.30-16.00 - część artystyczna, wspólna zabawa, piknik;

16.00 zakończenie pielgrzymki.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie swojego udziału w pielgrzymce. Można tego dokonać drogą:

∙ pocztową: wysyłamy wypełniony formularz na adres organizatora, jw.

∙ elektroniczną: wysyłamy, wypełniony formularz-skan na e-mail organizatora: pon@archidiecezja.wroc.pl

∙ telefonicznie: nr 697 542 405

Dodatkowe informacje o wydarzeniu można uzyskać kontaktując się z nami poprzez pon@archidiecezja.wroc.pl , bądź telefonicznie 663 310 125 oraz na fanpage: Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych Henryków 2022.

2022-07-05 15:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg jest miłosierny i przebacza. Co zatem oznacza kara Boża?

Niedziela Ogólnopolska 48/2020, str. VII

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Karol Porwich/Niedziela

Pytanie czytelnika:
Wiem, że Bóg jest miłosierny i przebacza. Co zatem oznacza kara Boża?

CZYTAJ DALEJ

Płock: nagroda „Świadek wiary” dla społeczniczki katolickiej

2022-09-26 18:57

[ TEMATY ]

wiara

małżeństwo

nagroda

Płock

Adobe Stock

Ewa Zaręba z Płocka, społeczniczka, założycielka stowarzyszenia dla małżeństw i rodzin, organizatorka konferencji naukowych dla rodzin, otrzymała w tym roku nagrodę „Świadek wiary”, przyznawaną przez Kapitułę Kolegiacką św. Michała w Płocku. Wręczenie nagrody odbyło się w płockiej farze.

Nagrodę „Świadek wiary” otrzymują ją osoby, które podejmują działalność o szczególnym znaczeniu dla rozwoju kultury chrześcijańskiej. Przewodniczącym Kapituły nagrody jest ks. prał. dr hab. Jan Krajczyński, prof. UKSW, kanonik dziekan Kapituły Kolegiackiej św. Michała.

CZYTAJ DALEJ

Abp Szewczuk: Rosja krzywdzi Ukrainę i swój własny naród

2022-09-26 15:03

[ TEMATY ]

wojna

Adobobe.Stock/PAP

Tylko ostatniej doby ponad 40 miast i wiosek ucierpiało na Ukrainie z powodu rosyjskich bombardowań i ostrzałów. Na całej linii frontu toczą się ciężkie boje, a na terytoriach okupowanych agresor próbuje przeprowadzać nielegalne z punktu widzenia prawa międzynarodowego referenda. Wróg próbuje przywłaszczyć sobie nowe ziemie, „a równocześnie na różne sposoby dokonuje niesłychanych krzywd względem własnego narodu” – wskazał abp Światosław Szewczuk.

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików dziękował w swoim codziennym orędziu za życie – swoje oraz tak wielu rodaków, których Bóg do tej pory ustrzegł, a armia obroniła przed atakami agresora. Wezwał przy tym do zachowania chrześcijańskiej tożsamości, także w trudnych warunkach, w jakich znalazł się kraj i zachęcał do praktykowania rachunku sumienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję