Reklama

Młodzi słuchacze Radia Maryja planują kolejną pielgrzymkę na Jasną Górę

Niedziela Ogólnopolska 24/2007, str. 19

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ubiegłym roku młodzi słuchacze Radia Maryja spotkali się na Jasnej Górze pod hasłem: „Pokolenie Jana Pawła II z Benedyktem XVI”. To niezapomniane spotkanie uświadomiło nam, że zaszczytny tytuł przedstawiciela pokolenia Jana Pawła II domaga się stałej pracy wewnętrznej, by to, co w nas zasiane przez ten wyjątkowy pontyfikat, mogło wydać plon.
Aby wzrastać, musimy podejmować nie tylko indywidualny trud pracy nad sobą, ale też starać się być we wspólnocie z innymi, gdyż - jak mawiał Jan Paweł II - „człowiek może w pełni zrealizować siebie tylko w bezinteresownym darze z siebie dla innych”. Poza tym - razem jest łatwiej! Mając świadomość, że nie jestem ostatni na tym świecie, któremu bliskie są ideały głoszone przez Jana Pawła II, ale że jest nas naprawdę wielu, łatwiej jest wytrwać w dobrych postanowieniach i duchowych zmaganiach z przeciwnościami. Zobaczenie, że wielu ludzi tak jak ja stara się iść pod prąd i szukać w swoim życiu tego, co wartościowe i piękne, naprawdę dodaje skrzydeł.
Jednym ze sprawdzonych sposobów spotkania we wspólnocie pokolenia Jana Pawła II - i to bardzo licznej wspólnocie - są nasze pielgrzymki na Jasną Górę. Organizatorzy bardzo się starają, by każdej pielgrzymce nadać specyficzny charakter, tak by stała się ona dla wszystkich jej uczestników głębokim doświadczeniem wiary. Służy temu m.in. zaproponowane hasło i hymn pielgrzymki oraz cały etap przygotowań, który jest okazją do przemyślenia pewnych treści. Bezpośrednio zaangażowani w jej przebieg są sami młodzi, którzy dzieląc się świadectwami wiary, prowadząc program, wykonując śpiewy, pełniąc funkcje liturgiczne i porządkowe - mogą poczuć się w pełni gospodarzami i współtwórcami tego wspaniałego wydarzenia.
W bieżącym roku nasze spotkanie, czyli IX Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę, odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 12.00. Jak zwykle o godz. 15.00 będzie miał miejsce centralny punkt pielgrzymki - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia, znanego duszpasterza i przyjaciela młodzieży. Jako hasło postanowiliśmy wybrać słowa, które są mottem tegorocznego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Przypatrzcie się powołaniu waszemu” (por. 1Kor 1, 26). Chodzi o to, by uświadomić sobie, iż nieprzypadkowo jesteśmy obecni na tej ziemi. Jesteśmy tutaj z woli Bożej Opatrzności i każdemu z nas Pan Bóg wyznacza konkretne cele i zadania. I dlatego trzeba, by człowiek zatrzymał się i przypatrzył swemu powołaniu. Pan Bóg wybrał nas i powołał do wspólnoty z sobą. Dał nam łaskę i szansę stania się najpierw uczniami, a potem świadkami i głosicielami Ewangelii. Perspektywa przed nami jest zawrotna - zostaliśmy powołani do świętości, a to zakłada maksymalizm w życiu chrześcijańskim.
Kiedy rok temu obserwowałem młodych zgromadzonych na jasnogórskim placu i ich spontaniczne wyrazy entuzjazmu świadczące o zadowoleniu z dokonanego wyboru udziału w naszej pielgrzymce, myślałem o owej „kondycji wędrowca” - homo viator, która każe nam iść dalej, ale i powracać do źródła. Nie zapomnijcie, że u źródła woda jest najczystsza. Bądźcie z nami na Jasnej Górze 15 września! Nie obawiajcie się - każdy z Was będzie tam mile widziany. Styl pokolenia JPII to otwartość i gościnność. Zatem - zapraszamy!
Aktualne informacje dotyczące przygotowań do pielgrzymki zamieszczane są na stronach internetowych Radia Maryja: www.radiomaryja.pl w dziale Młodzi. Polecamy też audycje dla młodzieży w Radiu Maryja codziennie od poniedziałku do soboty o 16.30 oraz cotygodniowy „Czas Wzrastania” w piątek o 21.40.

IX Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 12.00

W programie:

świadectwa młodzieży i zaproszonych gości,
dużo dobrej muzyki
o godz. 15.00 - centralny punkt pielgrzymki - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia, znanego duszpasterza i przyjaciela młodzieży

Hasłem pielgrzymki są słowa:
„Przypatrzcie się powołaniu waszemu” (por. 1Kor 1, 26).
Przyjedź, zaproś innych, spotkajmy się!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki: chrześcijaństwo zawsze wysoko ceniło męstwo

2024-04-24 20:12

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Karol Porwich / Niedziela

„Chrześcijaństwo zawsze wysoko ceniło męstwo i ze szczególnym szacunkiem odnosiło się do najwyższych jego postaci, czyli do bohaterstwa, heroizmu i męczeństwa za wiarę” - mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. w kościele pw. św. Jerzego z okazji 25. rocznicy konsekracji poznańskiej świątyni.

W Eucharystii uczestniczyli m.in. gen. w stanie spoczynku Piotr Mąka, dowódca Oddziału Prewencji Policji insp. Jarosław Echaust, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Kinga Fechner-Wojciechowska i wicenaczelnik Paweł Mikołajczak oraz kompania honorowa Policji.

CZYTAJ DALEJ

Marcin Zieliński: Znam Kościół, który żyje

2024-04-24 07:11

[ TEMATY ]

książka

Marcin Zieliński

Materiał promocyjny

Marcin Zieliński to jeden z liderów grup charyzmatycznych w Polsce. Jego spotkania modlitewne gromadzą dziesiątki tysięcy osób. W rozmowie z Renatą Czerwicką Zieliński dzieli się wizją żywego Kościoła, w którym ważną rolę odgrywają świeccy. Opowiada o młodych ludziach, którzy są gotyowi do działania.

Renata Czerwicka: Dlaczego tak mocno skupiłeś się na modlitwie o uzdrowienie? Nie ma ważniejszych tematów w Kościele?

Marcin Zieliński: Jeśli mam głosić Pana Jezusa, który, jak czytam w Piśmie Świętym, jest taki sam wczoraj i dzisiaj, i zawsze, to muszę Go naśladować. Bo pojawia się pytanie, czemu ludzie szli za Jezusem. I jest prosta odpowiedź w Ewangelii, dwuskładnikowa, że szli za Nim, żeby, po pierwsze, słuchać słowa, bo mówił tak, że dotykało to ludzkich serc i przemieniało ich życie. Mówił tak, że rzeczy się działy, i jestem pewien, że ludzie wracali zupełnie odmienieni nauczaniem Jezusa. A po drugie, chodzili za Nim, żeby znaleźć uzdrowienie z chorób. Więc kiedy myślę dzisiaj o głoszeniu Ewangelii, te dwa czynniki muszą iść w parze.

Wielu ewangelizatorów w ogóle się tym nie zajmuje.

To prawda.

A Zieliński się uparł.

Uparł się, bo przeczytał Ewangelię i w nią wierzy. I uważa, że gdyby się na tym nie skupiał, to by nie był posłuszny Ewangelii. Jezus powiedział, że nie tylko On będzie działał cuda, ale że większe znaki będą czynić ci, którzy pójdą za Nim. Powiedział: „Idźcie i głoście Ewangelię”. I nigdy na tym nie skończył. Wielu kaznodziejów na tym kończy, na „głoście, nauczajcie”, ale Jezus zawsze, kiedy posyłał, mówił: „Róbcie to z mocą”. I w każdej z tych obietnic dodawał: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych” (por. Mt 10, 7–8). Zawsze to mówił.

Przecież inni czytali tę samą Ewangelię, skąd taka różnica w punktach skupienia?

To trzeba innych spytać. Ja jestem bardzo prosty. Mnie nie trzeba było jakiejś wielkiej teologii. Kiedy miałem piętnaście lat i po swoim nawróceniu przeczytałem Ewangelię, od razu stwierdziłem, że skoro Jezus tak powiedział, to trzeba za tym iść. Wiedziałem, że należy to robić, bo przecież przeczytałem o tym w Biblii. No i robiłem. Zacząłem się modlić za chorych, bez efektu na początku, ale po paru latach, po którejś swojej tysięcznej modlitwie nad kimś, kiedy położyłem na kogoś ręce, bo Pan Jezus mówi, żebyśmy kładli ręce na chorych w Jego imię, a oni odzyskają zdrowie, zobaczyłem, jak Pan Bóg uzdrowił w szkole panią woźną z jej problemów z kręgosłupem.

Wiem, że wiele razy o tym mówiłeś, ale opowiedz, jak to było, kiedy pierwszy raz po tylu latach w końcu zobaczyłeś owoce swojego działania.

To było frustrujące chodzić po ulicach i zaczepiać ludzi, zwłaszcza gdy się jest nieśmiałym chłopakiem, bo taki byłem. Wystąpienia publiczne to była najbardziej znienawidzona rzecz w moim życiu. Nie występowałem w szkole, nawet w teatrzykach, mimo że wszyscy występowali. Po tamtym spotkaniu z Panem Jezusem, tym pierwszym prawdziwym, miałem pragnienie, aby wszyscy tego doświadczyli. I otrzymałem odwagę, która nie była moją własną. Przeczytałem w Ewangelii o tym, że mamy głosić i uzdrawiać, więc zacząłem modlić się za chorych wszędzie, gdzie akurat byłem. To nie było tak, że ktoś mnie dokądś zapraszał, bo niby dokąd miał mnie ktoś zaprosić.

Na początku pewnie nikt nie wiedział, że jakiś chłopak chodzi po mieście i modli się za chorych…

Do tego dzieciak. Chodziłem więc po szpitalach i modliłem się, czasami na zakupach, kiedy widziałem, że ktoś kuleje, zaczepiałem go i mówiłem, że wierzę, że Pan Jezus może go uzdrowić, i pytałem, czy mogę się za niego pomodlić. Wiele osób mówiło mi, że to było niesamowite, iż mając te naście lat, robiłem to przez cztery czy nawet pięć lat bez efektu i mimo wszystko nie odpuszczałem. Też mi się dziś wydaje, że to jest dość niezwykłe, ale dla mnie to dowód, że to nie mogło wychodzić tylko ode mnie. Gdyby było ode mnie, dawno bym to zostawił.

FRAGMENT KSIĄŻKI "Znam Kościół, który żyje". CAŁOŚĆ DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

CZYTAJ DALEJ

Konkurs fotograficzny na jubileusz 900-lecia

2024-04-24 19:00

[ TEMATY ]

konkurs fotograficzny

diecezja lubuska

Bożena Sztajner/Niedziela

Do końca sierpnia 2024 trwa konkurs fotograficzny z okazji jubileuszu 900-lecia utworzenia diecezji lubuskiej. Czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs jest przeznaczony zarówno dla fotografów amatorów, jak i profesjonalistów z wszystkich parafii naszej diecezji. Jego celem jest uwiecznienie śladów materialnych pozostałych po dawnej diecezji lubuskiej, która istniała od 1124 roku do II połowy XVI wieku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję