Reklama

Młodzi słuchacze Radia Maryja planują kolejną pielgrzymkę na Jasną Górę

Niedziela Ogólnopolska 24/2007, str. 19

W ubiegłym roku młodzi słuchacze Radia Maryja spotkali się na Jasnej Górze pod hasłem: „Pokolenie Jana Pawła II z Benedyktem XVI”. To niezapomniane spotkanie uświadomiło nam, że zaszczytny tytuł przedstawiciela pokolenia Jana Pawła II domaga się stałej pracy wewnętrznej, by to, co w nas zasiane przez ten wyjątkowy pontyfikat, mogło wydać plon.
Aby wzrastać, musimy podejmować nie tylko indywidualny trud pracy nad sobą, ale też starać się być we wspólnocie z innymi, gdyż - jak mawiał Jan Paweł II - „człowiek może w pełni zrealizować siebie tylko w bezinteresownym darze z siebie dla innych”. Poza tym - razem jest łatwiej! Mając świadomość, że nie jestem ostatni na tym świecie, któremu bliskie są ideały głoszone przez Jana Pawła II, ale że jest nas naprawdę wielu, łatwiej jest wytrwać w dobrych postanowieniach i duchowych zmaganiach z przeciwnościami. Zobaczenie, że wielu ludzi tak jak ja stara się iść pod prąd i szukać w swoim życiu tego, co wartościowe i piękne, naprawdę dodaje skrzydeł.
Jednym ze sprawdzonych sposobów spotkania we wspólnocie pokolenia Jana Pawła II - i to bardzo licznej wspólnocie - są nasze pielgrzymki na Jasną Górę. Organizatorzy bardzo się starają, by każdej pielgrzymce nadać specyficzny charakter, tak by stała się ona dla wszystkich jej uczestników głębokim doświadczeniem wiary. Służy temu m.in. zaproponowane hasło i hymn pielgrzymki oraz cały etap przygotowań, który jest okazją do przemyślenia pewnych treści. Bezpośrednio zaangażowani w jej przebieg są sami młodzi, którzy dzieląc się świadectwami wiary, prowadząc program, wykonując śpiewy, pełniąc funkcje liturgiczne i porządkowe - mogą poczuć się w pełni gospodarzami i współtwórcami tego wspaniałego wydarzenia.
W bieżącym roku nasze spotkanie, czyli IX Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę, odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 12.00. Jak zwykle o godz. 15.00 będzie miał miejsce centralny punkt pielgrzymki - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia, znanego duszpasterza i przyjaciela młodzieży. Jako hasło postanowiliśmy wybrać słowa, które są mottem tegorocznego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Przypatrzcie się powołaniu waszemu” (por. 1Kor 1, 26). Chodzi o to, by uświadomić sobie, iż nieprzypadkowo jesteśmy obecni na tej ziemi. Jesteśmy tutaj z woli Bożej Opatrzności i każdemu z nas Pan Bóg wyznacza konkretne cele i zadania. I dlatego trzeba, by człowiek zatrzymał się i przypatrzył swemu powołaniu. Pan Bóg wybrał nas i powołał do wspólnoty z sobą. Dał nam łaskę i szansę stania się najpierw uczniami, a potem świadkami i głosicielami Ewangelii. Perspektywa przed nami jest zawrotna - zostaliśmy powołani do świętości, a to zakłada maksymalizm w życiu chrześcijańskim.
Kiedy rok temu obserwowałem młodych zgromadzonych na jasnogórskim placu i ich spontaniczne wyrazy entuzjazmu świadczące o zadowoleniu z dokonanego wyboru udziału w naszej pielgrzymce, myślałem o owej „kondycji wędrowca” - homo viator, która każe nam iść dalej, ale i powracać do źródła. Nie zapomnijcie, że u źródła woda jest najczystsza. Bądźcie z nami na Jasnej Górze 15 września! Nie obawiajcie się - każdy z Was będzie tam mile widziany. Styl pokolenia JPII to otwartość i gościnność. Zatem - zapraszamy!
Aktualne informacje dotyczące przygotowań do pielgrzymki zamieszczane są na stronach internetowych Radia Maryja: www.radiomaryja.pl w dziale Młodzi. Polecamy też audycje dla młodzieży w Radiu Maryja codziennie od poniedziałku do soboty o 16.30 oraz cotygodniowy „Czas Wzrastania” w piątek o 21.40.

IX Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 12.00

W programie:

świadectwa młodzieży i zaproszonych gości,
dużo dobrej muzyki
o godz. 15.00 - centralny punkt pielgrzymki - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia, znanego duszpasterza i przyjaciela młodzieży

Hasłem pielgrzymki są słowa:
„Przypatrzcie się powołaniu waszemu” (por. 1Kor 1, 26).
Przyjedź, zaproś innych, spotkajmy się!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

2021-07-29 19:22

[ TEMATY ]

kardynał

Rzym

zmarły

Vatican News

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Dzisiaj o godz. 12.48 w Infirmerii Generalnej Jezuitów zmarł w wieku 98 lat kardynał Albert Vanhoye SJ. Obecnie najstarszym purpuratem jest emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji narodów, Słowak 97-letni kardynał Jozef Tomko.

Kardynał Albert Vanhoye, SI, były rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego i były sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej, urodził się 24 lipca 1923 r. w Hazebrouck, w diecezji Lille, w północnej Francji, na granicy z Belgią. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 11 września 1941 r. w Le Vignau, pierwsze śluby zakonne złożył 15 listopada 1944 r., a święcenia kapłańskie przyjął 26 lipca 1954 r. w Enghien (Belgia) z rąk bpa Henri Duponta, biskupa pomocniczego Lille. Uzyskał papieską dyspensę od świąceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Papieski astronom: turystyka kosmiczna wymaga większej troski o cały kosmos

2021-07-30 18:23

[ TEMATY ]

Watykan

astronom

Vatican Media

Guy Consolmagno SJ podczas spotkania z Papieżem Franciszkiem w 2018 roku

Guy Consolmagno SJ podczas spotkania z Papieżem Franciszkiem w 2018 roku

Rozwijająca się turystyka kosmiczna wymaga wprowadzenia specjalnych międzynarodowych zasad troski o przestrzeń kosmiczną – uważa główny astronom Watykanu, brat Guy Consolmagno SJ.

Dyrektor Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego w wywiadzie dla Radia Watykańskiego stwierdził m.in., że brakuje obecnie niezbędnych regulacji dotyczących zyskujących coraz większą popularność komercyjnych lotów kosmicznych. Ostatnio z zainteresowaniem obserwowano prywatne wyprawy w kosmos, np. założyciela Amazona Jeffa Bezosa.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. prałat Kazimierz Moskała, wieloletni wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie

2021-07-31 09:00

[ TEMATY ]

Kraków

kyasarin/pixabay.com

W wieku 69 lat zmarł ks. prałat Kazimierz Moskała, wieloletni wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Duchowny zmarł 30 lipca w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam też, 2 sierpnia, odbędzie się pogrzeb.

Ks. Kazimierz Moskała urodził się 13 stycznia 1952 roku w Stanisławiu Dolnym. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Karola Wojtyły 22 maja 1977 roku w Katedrze na Wawelu. Był wikariuszem w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini oraz św. Katarzyny w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję