Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Rozmowa z Siostrami Służebniczkami z Zambii

5 sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej z prowincji afrykańskiej odwiedziło Łódź.

[ TEMATY ]

Zambia

Archidieceja Łódzka

ks. Paweł Gabara

Już 9 lipca rozpocznie się Kapituła Generalna sióstr służebniczek, czyli międzynarodowe spotkanie, podczas którego m.in. zostanie wybrana przełożona generalna. Do Starej Wsi, gdzie znajduje się dom generalny, przyjedzie 48 służebniczek z całego świata. Zanim jednak dojdzie do podejmowania najważniejszych decyzji, wiele sióstr odwiedza Polskę. Do Łodzi przyjechały siostry służebniczki z Zambii, które w wywiadzie z Julią Saganiak mówią o swojej codzienności, powołaniu, a także problemach, z którymi mierzą się Zambijczycy.

https://www.youtube.com/watch?v=i5t3u7kbLng

2022-07-06 11:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Poświęcenie karetki dla Lwowa

[ TEMATY ]

Ukraina

Lwów

Archidieceja Łódzka

Antoni Zalewski

Po ogłoszeniu marcowej zbiórki na pomoc dla Ukrainy wiele łódzki instytucji zaangażowało się w akcję, aby wesprzeć mieszkańców Lwowa. W niedługim czasie udało się zebrać niemal 400 tysięcy złotych.

W wyniku działań zbrojnych na Ukrainie ze szczególną prośbą zwrócił się Markiyan Lopachak, przewodniczący Rady Miasta Lwowa. - Gdy kilka dni temu dotarł do nas dramatyczny list przewodniczącego Rady Miasta Lwowa z apelem o pomoc, prośbą o dostarczenie karetek, których po prostu brakuje na ratowanie zdrowia i życia mieszkańców naszego maista partnerskiego Lwowa wiedziałem, że trzeba pomóc. Miałem wiarę, że te pieniądze zbierzemy i tylko dzięki temu, że Łódź jest szczodra i dzieli się dobrem - tłumaczył Marcin Gołaszewski, pomysłodawca zbiórki i przewodniczący Rady Miasta.

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Każdy jest ważny i potrzebny. 75 lat Karty END

2022-12-03 19:09

Marzena Cyfert

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Małżonkowie zrzeszeni w ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, jak również wszyscy chętni, przybyli dzisiaj do parafii św. Antoniego we Wrocławiu, by świętować 75-lecie Karty Equipes.

Ruch Equipes Notre-Dame to największy na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej. Jego celem jest pomaganie małżonkom w drodze do świętości. Formacja w ruchu to konkretne sposoby pomagające we wzrastaniu w małżeństwie oraz w miłości do Boga i bliźniego. Początki ruchu sięgają czasów przed wojną, kiedy to kilka małżeństw zwróciło się do ks. Henry`ego Caffarela z prośbą o pomoc w rozwoju i wspólnym dążeniu do świętości. To był początek ruchu Equipes Notre-Dame. 8 grudnia 1947 r. została proklamowana Karta Equipes uznana za akt założycielski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję