Reklama

Zaproszenia

Rozpoczyna się X edycja Konkursu Papieskiego

1 marca 2014 r. rozpoczyna się X edycja Konkursu Papieskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Projekt Instytutu Tertio Millennio jest jednym z największych konkursów wiedzy o osobie i nauczaniu Jana Pawła II w Polsce. Realizowany od 10 lat, z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością wśród młodzieży. W dotychczasowych edycjach udział wzięło około 25 000 uczestników z całej Polski. Na najlepszych czekają cenne nagrody.

Już po raz 10. Instytut Tertio Millennio organizuje Konkurs Papieski adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem Konkursu jest zainteresowanie młodych Polaków sylwetką, i nauką Jana Pawła II, zainspirowanie ich do podejmowania działań w procesie kształtowania otaczającej ich rzeczywistości oraz zachęcenie do pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na stronę www.konkurspapieski.pl, zarejestrować się w serwisie i w okresie od 1 marca do marca do 31 marca 2014 r. rozwiązać quiz on-line składający się z 30 pytań. Pytania dotyczą wiedzy ogólnej o życiu, działalności i nauczaniu Papieża Polaka. Wszyscy uczestnicy w trakcie przygotowań do quizu będą mogli skorzystać z materiałów zamieszczonych na stronie internetowej.

Quiz stanowi pierwszy etap poprzedzający prawdziwą rywalizację. Kolejny etap składa się z testu on-line zawierającego 50 pytań. Następnie uczestnicy staną przed szansą podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat tekstów Jana Pawła II, a także spostrzeżeniami związanymi z otaczającym ich światem.

Reklama

W ramach ostatniego etapu uczestnicy napiszą eseje na zaproponowane przez organizatora tematy. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na finały w 9 polskich miastach, gdzie będą bronić swych prac przed komisjami złożonymi z ekspertów z zakresu nauczania Jana Pawła II. Finaliści będą się starać o nagrodę główną - 9 najlepszych pojedzie na wakacje do Rzymu! Ponadto przewidziana jest nagroda specjalna dla najlepszego opiekuna zarejestrowanego na stronie www.konkurspapieski.pl, a także dla szkoły, której reprezentacja uczestników będzie najliczniejsza podczas pierwszego etapu.

Harmonogram X edycji Konkursu Papieskiego:
• Etap I - Quiz on-line (1.03-31.03.2014)
• Etap II - Test on-line (7.04.2014)
• Etap III - Przygotowanie eseju (9.04 - 30.04.2014)
• Etap IV - Obrona eseju przed komisją ekspertów (31.05.2014)

Zapraszamy na stronę: www.konkurspapieski.pl

2014-03-04 14:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gala laureatów “Kierunek: Jasna Góra 2012”

[ TEMATY ]

konkurs

Aleksandra Banach

CZYTAJ DALEJ

Bp Czaja: Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

egzorcysta

bp Andrzej Czaja

BP KEP

Bp Andrzej Czaja

Bp Andrzej Czaja

- Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów – zapowiedział bp Andrzej w Czaja na 383. Zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu w Wałbrzychu. Przewodniczący Komisji Nauki Wiary KEP dodał, że będzie miał on nawet szerszych charakter, mianowicie jego celem będzie przygotowywanie do posługi duchowej na wielu poziomach, także w różnorodnych wspólnotach religijnych.

Bp Czaja mówił biskupom o aktualnych zagadnieniach jakimi zajmuje się Komisja Nauki Wiary KEP. Dotyczą one w dużej mierze środowiska egzorcystów. Powołany ma zostać ogólnopolski ośrodek przygotowujący egzorcystów, z siedzibą w Katowicach. Przygotowana zostanie również specjalna Nota, w której zostanie określone jakie działania nie mogą być obecne w posłudze egzorcystów. Notę tez przygotowuje zespół Komisji Nauki Wiary, złożony z teologów, psychologów i samych egzorcystów. Dokument ma być opracowany w ciągu roku.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: "Pójdź za mną"

2023-01-30 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Od 3-5 lutego odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Zaproszenie skierowane jest do mężczyzn, którzy ukończyli 15 rok życia. Zapisy trwają do środy i można ich dokonać za pośrednictwem maila, wysyłając zgłoszenie na adres lodz.wsd@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 426648888. Bezpłatne dwudniowe wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję