Reklama

Kościół

Lipcowy weekend w Licheniu

Sobota, 9 lipca, w licheńskim sanktuarium obchodzona będzie jako Dzień modlitw w intencji rodziców dzieci utraconych. Według statystyk, w Polsce, co roku dochodzi do nawet 40 000 poronień. Pamiętając o przedwcześnie zmarłych dzieciach księża marianie zapraszają wiernych do wspólnej modlitwy w intencji ich oraz ich rodziców. Główna Msza św. przed obrazem NMP Licheńskiej odprawiona zostanie o godz. 12.00. Po liturgii będzie możliwość zapalenia świecy przy stopniach ołtarza, co jest wyrazem modlitwy w intencji utraconych dzieci i ich rodziców. Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. Również wtedy w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pamięta się o utraconych dzieciach i ich rodzicach.

[ TEMATY ]

Licheń

dzieci utracone

Biuro Prasowe Matki Bożej Licheńskiej

W sobotni wieczór, 9 lipca o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

Dzień z bł. Marianną Biernacką czyli Dzień modlitw teściowych i synowych obchodzony będzie w nadchodzącą niedzielę, 10 lipca. Bł. Marianna była jedną ze 108 męczenników II wojny światowej, która oddała swoje życie w zamian za swoją synową i jej jeszcze nienarodzone dziecko podczas pacyfikacji wsi przez Niemców. Główna msza św. o godz. 12.00.

10 lipca przypada także Święto NMP Dziesięciu Cnót Ewangelicznych – uroczystość patronalna świątyni przy klasztorze sióstr anuncjatek w Lesie Grąblińskim. Uroczysta Msza święta odpustowa zostanie odprawiona w kościele w Grąblinie o godz. 11.00.

Reklama

O godz. 14.30 zapraszamy na kolejny koncert IV Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Organowego „Basilica sonans” w wykonaniu p. Bernharda Gfrerera z Salzburga. Festiwalowe koncerty odbywać się będą do końca wakacji w każdą niedzielę o godz. 14.30. Szczegółowe informacje i program w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

W wakacyjne soboty i niedziele do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu kursują autobusy MZK Konin. Godziny odjazdu z przystanku Konin Dworzec PKP kierunek Licheń: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00. Godziny odjazdu z przystanku Licheń Dom Pielgrzyma Betlejem kierunek Konin: 9:45, 11:30, 14:00 i 18:00.

Zapraszamy!

2022-07-08 12:20

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sara jest w niebie

Niedziela toruńska 16/2022, str. IV

[ TEMATY ]

dzieci utracone

Iwona Ochotny

Dzieci chciałyby się bawić ze swoim rodzeństwem z nieba

Dzieci chciałyby się bawić ze swoim rodzeństwem z nieba

Odwiedzam rodzinę ze wspólnoty. Czwórka maluchów krąży po podwórku na rowerach i rolkach, pokazując, co potrafi. Od czasu do czasu któreś musi przytulić się do mamy, po czym biegnie dalej. – Piotruś ma najlepiej – mówi Celinka – on może siadać na kolanach u mamy, kiedy chce!

Piotruś jest jej najstarszym bratem, który odszedł do Pana, kiedy jeszcze był w łonie mamy. Czasem dzieci pytają, dlaczego tak się stało. – Pan Bóg to wie – odpowiadają rodzice.

CZYTAJ DALEJ

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie. Joanna i Włodzimierz Operaczowie w swojej najnowszej książce – biografii św. Andrzeja Boboli „ Boży Wojownik” poszukują odpowiedzi dotyczących specjalnej misji świętego oraz opisują proroctwo, które wyjawił o. Alozjemu Korzeniewskiemu.

Dominikanin o. Alojzy Korzeniewski należał do ludzi twardo stąpających po ziemi. Był wcześniej nauczycielem fizyki w gimnazjum w Grodnie i przełożył na język polski holenderski podręcznik do tego przedmiotu. Interesował się między innymi nowatorską ideą lotów balonem. Gdy w Grodnie zamieszkał wywieziony przez Rosjan ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, odwiedzał o. Korzeniewskiego w jego laboratorium i rozmawiał z nim o balonach. Po wojnach napoleońskich dominikanin trafił do Wilna. Jako płomienny kaznodzieja często poruszający tematy patriotyczne naraził się władzom carskim, które zmusiły jego przełożonych do zakazania mu głoszenia kazań i słuchania spowiedzi.

CZYTAJ DALEJ

Wiedeń: Adwent poezją pisany

2022-12-02 11:52

[ TEMATY ]

kalendarz adwentowy

Materiał prasowy

Współczesne wiersze sióstr zakonnych i kapłanów polskich treścią kalendarza adwentowego

Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jego „duchowe przesłanie [...] kieruje naszą uwagę ku ponownemu przyjściu Pana w chwale, na końcu dziejów” – mówił Benedykt XVI w I Niedzielę Adwentu w 2008 r., wyjaśniając dalej w swojej homilii: „Adwent to […] uczczenie pamiątki pierwszego przyjścia wcielonego Pana z myślą o Jego ostatecznym powrocie, a jednocześnie uznanie, że obecny pośród nas Chrystus jest naszym towarzyszem drogi w życiu Kościoła, który sprawuje tę tajemnicę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję