Reklama

Niedziela Wrocławska

Centrum pielgrzymkowe w gotowości

Zajrzeliśmy dziś do budynku Duszpasterstwa Akademickiego “Wawrzyny”, gdzie mieści się Centralny Punkt Informacyjny Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.

ks. Łukasz Romańczuk

Wiesław "Kuzyn" Wowk prezentuje tablicę pielgrzymkową

Wiesław

Trwają przygotowania do 42. PPW, która już 2 sierpnia wyruszy z katedry wrocławskiej pod hasłem: “Chrystus naszym pokojem”. Zanim jednak pielgrzymi wyruszą na szlak, m.in. Mariusz Kłak wraz z synami przygotowują materiały dla pielgrzymów. - Najmłodszy mój syn przybija pamiątkowe pieczątki do kart pielgrzyma i grupuje je, aby można je było podzielić pomiędzy poszczególne grupy. Z kolei moi pozostali synowie segregują pielgrzymkowe rzeczy oraz dbają o stronę techniczną pielgrzymki - zaznacza M. Kłak.

Na Bujwida nie mogło zabraknąć także Wiesława Wowka. Znany jako “Kuzyn”, koordynator pielgrzymki zawsze ma pełne ręce roboty. Tym razem prezentuje nam tablicę, która będzie niesiona na czele kolumny pielgrzymkowej, tuż za krzyżem”. - Już wiele rzeczy udało się zrobić, jeszcze wiele przed nami. Dziś dogrywaliśmy sprawy związane z karetką pogotowia, a także podjęliśmy podstawowe prace dotyczące sprzętów pielgrzymkowych - podkreśla “Kuzyn i dodaje: - Mam nadzieję, że w tym roku pielgrzymi nie zawiodą i licznie będą chcieli iść na Jasną Górę. Mamy sygnały o wielu nowych pielgrzymach, którzy mają pragnienie po raz pierwszy udać się pieszo do Częstochowy. Liczę też na to, że starzy pielgrzymi nie zawiodą.

W tym roku każdy z pielgrzymów otrzyma specjalną plakietkę pielgrzymkową, a także kartę pielgrzyma, w której znajduje się regulamin, mapka z trasą oraz rozpiska kilometrażowa.Oprócz tego znalazły się tam teksty Godzinek oraz inne modlitwy. 

Reklama

Na pielgrzymkę można się zapisać od 30.07 do 01.08.2022 r. w godz. od 11.00 do 17.00:– w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – Wrocław, ul. Bujwida 51

2022-07-27 16:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak rozpoznać toksyczną osobę?

Niedziela Ogólnopolska 20/2022, str. 49

[ TEMATY ]

psychologia

Adobe.Stock

Zwróć uwagę na cztery zachowania osób, które spotykasz. Jeśli zauważysz któreś z nich, powinna ci się zapalić czerwona lampka.

Nie ma znaczenia, czy jesteś w pracy, na spotkaniu koleżeńskim/przyjacielskim/integracyjnym, czy właśnie unosisz się na skrzydłach romantycznego związku albo po prostu przeżywasz małżeńską codzienność, a może jesteś zaproszony/-a do rady rodzicielskiej lub zaraz wkroczysz w jakieś inne relacje mniej lub bardziej interesujące – zawsze uważaj na zachowania innych.

CZYTAJ DALEJ

Liturgia nie może być produktem ludzkiej wyobraźni i kreatywności

2023-02-04 23:00

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Świdnica

Św. Krzyż Świdnica

ks. Julian Nastałek

ks. Bogdan Ferdek

Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej

ks. Mirosław Benedyk

Ks. Julian Nastałek podczas Mszy świętej trydenckiej w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI

Ks. Julian Nastałek podczas Mszy świętej trydenckiej w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI

O roli liturgii w życiu Kościoła, mówił ks. prof. Bogdan Ferdek, podczas Mszy Requiem w trzydziesty dzień po pogrzebie papieża emeryta Benedykta XVI.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu: będziemy pochylać się nad synodalnością Kościoła

2023-02-06 15:37

[ TEMATY ]

synod

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

W niedzielę rozpoczęliśmy w Pradze Europejskie Kontynentalne Zgromadzenie Synodalne, podczas którego będziemy podejmować temat powierzony nam przez papieża Franciszka, czyli synodalność Kościoła – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który razem z delegacją z Polski bierze udział w obradach zgromadzenia kontynentalnego Synodu w Pradze.

Spotkanie rozpoczęło się w niedzielę 5 lutego od Eucharystii pod przewodnictwem abp. Jana Graubnera, metropolity praskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Czech. „Treści, które zostały poruszone w homilii przez abp. Graubnera, mocno łączą się z tymi, o których mówił dzisiaj podczas Mszy św. kard. Jean–Claude Hollerich. Obydwaj zwrócili uwagę na słabość kondycji duchowej współczesnego człowieka. Akcentowano fakt, że należymy do cywilizacji bogatej, w której zanika potrzeba głębszej duchowości, osadzenia się w przestrzeni duchowej” – mówił abp Gądecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję