Reklama

Niedziela Świdnicka

Bielawa - Świdnica. Pielgrzymka z przesłaniem

Wakacje to czas pielgrzymek, także tych bliskich. Duszpasterze parafii Wniebowzięcia NMP z Bielawy wraz grupą wiernych postanowili przybyć do Matki Kościołów diecezji świdnickiej.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Świdnica ‑ Katedra

ks. Stanisław Chomiak

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Pamiątkowe zdjęcie pielgrzymów z duszpasterzami

Pamiątkowe zdjęcie pielgrzymów z duszpasterzami

Parafianie bardzo chętnie odpowiedzieli na pielgrzymkowe zaproszenie. - Dosłownie w ciągu jednej niedzieli udało się zorganizować zarówno grupę autokarową jak i rowerową – relacjonował ks. kan. Daniel Marcinkiewicz. Na miejscu, grupa pielgrzymów nawiedzając znajdujące się w katedrze świdnickiej sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych wysłuchała historii słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Świdnickiej oraz zapoznała się z najważniejszymi zabytkami „Perły Dolnego Śląska”. Głównym punktem pielgrzymki była Msza święta, której 26 lipca br. przewodniczył, przybyły do katedry w grupie rowerowej, ks. prał. Stanisław Chomiak. Proboszcz bielawskiej wspólnoty w wygłoszonej homilii poruszył temat słabnącej wiary wśród młodego pokolenia.

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z Adasiem, najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki rowerowej

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z Adasiem, najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki rowerowej

- Wielokrotnie dzielicie się waszym bólem, że wasze dzieci są daleko od Boga, od Kościoła, a wnuki jeszcze dalej. Powstaje pytanie, czy dać sobie spokój? Czy jednak mówić na te tematy? Macie odpowiedź w dzisiejszym słowie Bożym. Nie ustawajcie! To jest na dzisiaj wasza rola – mówił kapłan do rodziców i dziadków, zachęcając do ewangelizacji szczególnie w rodzinie i wśród najbliższych. - Przypominajcie o potrzebie życia w bliskości z Bogiem – apelował ks. prał. Chomiak, podkreślając, że wydarzenia ostatnich lat: pandemia, wojna, kryzys ekonomiczny, powinny nam dać do myślenia, i należy na to spojrzeć oczami wiary, bo z pewnością Pan Bóg przez to chce nam coś powiedzieć.

ks. Mirosław Benedyk

Parafianie z Bielawy w kaplicy Matki bożej Świdnickiej

Parafianie z Bielawy w kaplicy Matki bożej Świdnickiej

Po wspólnej Eucharystii Mariusz Barcicki, przewodnik katedralny oprowadził jeszcze pielgrzymów po świdnickim rynku, którzy następnie wyruszyli w drogę powrotną do Bielawy.

ks. Daniel Marcinkiewicz

Pielgrzymi na świdnickim rynku

Pielgrzymi na świdnickim rynku
2022-07-28 00:59

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Tutaj Bóg czuje się jak u siebie

[ TEMATY ]

Świdnica

pasterka

bp Marek Mendyk

Świdnica ‑ Katedra

Kacper Bortkiewicz

Po Mszy świętej bp Mendyk procesyjnie przeniósł figurkę dzieciątka Jezus do katedralnej szopki i złożył ją w tradycyjnym żłóbku.

Po Mszy świętej bp Mendyk procesyjnie przeniósł figurkę dzieciątka Jezus do katedralnej szopki i złożył ją w tradycyjnym żłóbku.

Biskup świdnicki sprawując w katedrze uroczystą liturgię w Noc Narodzenia Pańskiego, przypomniał, komu łatwiej jest być bliżej Boga.

- Dopóki trzymamy się kurczowo tego co piękne i kolorowe, ckliwe, trudno nam będzie znaleźć dziecko, które jest Bogiem - mówił bp Marek Mendyk, zaznaczając, że tylko dziecko jest w stanie zrozumieć dziecko. - Czyż nie jest to też ciekawe, kiedy tak wielki Bóg, chce stać się taki mały, my tacy mali chcemy robić z siebie wielkich? Na wszystkim wtedy się znamy, nie rzadko przemądrzali, kurczowo trzymamy się mądrości tego świata – stwierdził.

CZYTAJ DALEJ

Tatry/ Z powodu zagrożenia lawinowego zamknięte szklaki turystyczne

2023-02-03 07:26

[ TEMATY ]

Tatry

Monika Książek

Popularne szlaki turystyczne do Morskiego Oka oraz do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Dolinę Roztoki zostały zamknięte z powodu wysokiego, czwartego stopnia zagrożenia lawinowego. Do odwołania zamknięte są również parkingi przed tymi szlakami – ogłosił Tatrzański Park Narodowy.

Z uwagi na niebezpieczeństwo samoistnego schodzenia lawin, TPN od piątku do odwołania wstrzymuje także sprzedaży biletów wstępu na tatrzańskie szlaki. Władze parku odradzają wszelki turystycznych wyjść w góry.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor i profesor WSD

2023-02-03 23:09

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Stanisław Pamuła

Karol Porwich/Niedziela

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 3 lutego, w wieku 82 lat, w 59. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. prał. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, wieloletni Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, w Wyższym Instytucie Teologicznym im. NMP Stolicy Mądrości w Częstochowie oraz na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Mszy św. żałobnej w niedzielę, 5 lutego o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję