Reklama

Niedziela Lubelska

Z Maryją i prymasem. Rekolekcje w Kazimierzówce

2022-07-31 20:04

Paweł Wysoki

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej przygotowuje się do obchodów 75-lecia istnienia.

Podlubelską parafię erygował w listopadzie 1947 r. biskup lubelski Stefan Wyszyński. Przygotowując się do jubileuszu, proboszcz ks. Józef Swatowski wraz z parafianami organizuje „Triduum z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim” oraz „Jerycho Różańcowe”. Triduum w dn. 4-6 sierpnia pod hasłem „Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i w Kazimierzówce” poprowadzi ks. Jerzy Jastrzębski z Warszawy, promotor nauczania Prymasa Tysiąclecia. Pierwszy dzień odbędzie się pod hasłem „Maryja lustrem dla każdej kobiety”, drugi - „Czy da się pogodzić modlitwę, pracę i odpoczynek?”, a trzeci - „Św. Józef lustrem dla każdego mężczyzny”. W programie m.in. Msze św. z nauką, Różaniec i projekcja filmu o Prymasie. Zwieńczeniem będzie uroczyste wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego 6 sierpnia o godz. 15.00.

Kolejnym wydarzeniem będzie Jerycho Różańcowe w dn. 15-22 sierpnia. Nieustanna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Wierni modlić się będą o umocnienie w wierze, nawrócenie grzeszników, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla wspólnoty parafialnej i Ojczyzny, a także o pokój na świecie. Szczegóły na www.kazimierz.parafia.info.pl

Reklama


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy żądanie reparacji od Niemiec jest zgodne ze społecznym nauczaniem Kościoła?

2022-08-17 16:16

[ TEMATY ]

Niemcy

Omnidom 999/pl.wikipedia.org

Katedra w Ratyzbonie (Niemcy)

Katedra w Ratyzbonie (Niemcy)

Z punktu widzenia nauczania społecznego Kościoła, nie widać żadnej zasadniczej sprzeczności między zainicjowanym przez biskupów polskich w roku 1965 procesem pojednania między Polską a Niemcami, a mandatem demokratycznie wybranych polityków do tego, by na różnych etapach tej drogi podnosili słuszne prawa społeczeństw które reprezentują, w tym m. in. wojennych reparacji - uważa dr hab. Sławomir Sowiński z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW.

Dodaje przy tym, że „od wyboru politycznego stylu w jakim podjęta zostanie kwestia reparacji zależeć będzie to czy stanie się ona jeszcze jednym etapem w budowaniu dobrego sąsiedztwa Polski i Niemiec, czy też proces ten zmrozić może atmosferą niechęci i uprzedzeń”.

CZYTAJ DALEJ

Przemysław Czarnek: należałoby zrezygnować z fragmentu o produkcji dzieci w podręczniku do HiT

2022-08-18 12:00

[ TEMATY ]

Przemysław Czarnek

Karol Porwich/Niedziela

Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek

Z fragmentu podręcznika do historii i teraźniejszości, w którym mowa jest o produkcji ludzi, należałoby zrezygnować – oświadczył w czwartek w Polsat News szef MEiN Przemysław Czarnek. Jeśli wydawnictwo zapyta o to ministerstwo, to na pewno ministerstwo pozwoli na zlikwidowanie tego fragmentu – dodał.

Chodzi o fragment podręcznika do przedmiotu historia i teraźniejszość i rozdział "Kultura i rodzina w oczach Zachodu". Czytamy w nim m.in.: "Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju +produkcję+? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej. Ileż to razy słyszymy od ludzi wykolejonych: nie byłem kochany w dzieciństwie, nikt mi nic nie dał, więc sam sobie muszę brać."

CZYTAJ DALEJ

Sport – czym był dla Jana Pawła II?

2022-08-18 10:38

[ TEMATY ]

sport

Jan Paweł II

Piotr Drabik from Poland - Wystawa o Janie Pawle II, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/

Sport jest dla człowieka, a nie człowiek dla sportu. Sport uczy tego, że czasami trzeba wyjść spoza sfery komfortu i przyjąć niedogodności i cierpienie, a przede wszystkim skupić się na ściśle określonym celu. Takiego typu podejście przydaje się również w wymiarze duchowym, gdy podejmowany wysiłek prowadzi do Boga – podkreślił w rozmowie z Family News Service, ks. dr hab. Bogdan Giemza SDS, autor publikacji „Sport w życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”.

Podczas trwających Mistrzostw Europy w lekkoatletyce warto przyjrzeć się bliżej temu, czym dla świętego papieża tak na serio był sport, któremu poświęcał każdą wolną chwilę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję