Reklama

Kościół

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" podsumowała "Wakacje z uśmiechem"

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" podsumowała obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które odbyły się w Opolu, Warszawie i Radomiu. Największy z nich odbywał się w dniach 25 lipca - 1 sierpnia w Radomiu. W konferencji podsumowującej "Wakacje z uśmiechem" udział wzięli m.in. bp Marek Solarczyk i ks. Dariusz Kowalczyk, prezes zarządu fundacji DNT.

[ TEMATY ]

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Karol Wiecheć

Dzieci i młodzież z Ukrainy przebywają od kilku miesięcy w Polsce. W okresie wakacji wzięły udział w obozach organizowanych przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Największy obóz odbył się w Radomiu. Uczestniczyło w nich 140 osób wraz z kadrą. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W programie było zwiedzanie miasta i wycieczki terenowe, zajęcia edukacyjne z historii i kultury polskiej, zawody sportowe, zajęcia taneczne i integracyjne czy zajęcia muzyczne.

- Ten tegoroczny obóz wakacyjny jest takim wyjątkowym dopełnieniem i połączeniem, tych dwóch rzeczywistości. Tej odpowiedzi na pomoc, troskę, dla dzieci i młodzieży którzy przybyli do nas z Ukrainy, a jednocześnie takiej naturalnej troski Fundacji o młodych po to, aby ich wspierać i pomagać w ich rozwoju - mówił biskup Marek Solarczyk.

Partnerami Fundacji w realizacji tego przedsięwzięcia byli: Diecezji Radomska, Miasto Radom, Muzeum Wsi Radomskiej, Wyższe Seminarium Duchowne, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny oraz inne instytucje.

Reklama

- Bardzo się cieszymy, że choć odrobinę mogliśmy się przyczynić do tego, że na twarzach dzieci z Ukrainy mógł zagościć uśmiech - powiedziała Katarzyna Piechota-Kaim z Urzędu Miasta.

Całodobową opiekę nad uczestnikami obozu zapewniali stypendyści Fundacji oraz wolontariusze. - To była heroiczna praca. Często wolontariusze spali zaledwie po 3 godziny na dobę - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W niedzielę w Radomiu odbył się koncert odbył się w muszli w parku Kościuszki z udziałem zespołu "Tylko Ty", który tworzą byli stypendyści fundacji z profesjonalnym muzycznym przygotowaniem.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od ponad dwudziestu lat pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem. Przez lata działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi.

2022-08-01 15:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Priorytetem długofalowa pomoc

Z Agnieszką Patralską – menedżerem ds. Dnia Papieskiego przy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, absolwentką Fundacji pochodzącą z naszej diecezji – rozmawia ks. Marcin Gołębiewski

KS. MARCIN GOŁĘBIEWSKI: – Od blisko 4 lat pracuje Pani w Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Związała się z nią Pani jednak nieco wcześniej, przynależąc do grona stypendystów. Co Pani przyniósł udział w stypendium i w jaki sposób pomoc Fundacji wpłynęła na Pani przyszłość?

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Kolejne "Gorzowskie Wędrowanie"

2023-01-29 15:02

[ TEMATY ]

Bledzew

Gorzowskie Wędrowanie

bł. Matka Róża Czacka

Rafał Mołek

Od roku, co miesiąc, pielgrzymują do różnych parafii. Tym razem uczestnicy tzw. "Gorzowskiego Wędrowania" wyruszyli z parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp., a ich celem była parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bledzewie.

Tym razem 28 stycznia w wędrówce pielgrzymom towarzyszyły relikwie bł. Matki Róży Czackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję