Reklama

Wiara

Czy mamy obowiązek wierzyć w cuda?

Ojciec Melchior Królik wyjaśnia, jakie są kryteria, żeby jakieś nadzwyczajne zdarzenie nazwać cudem.

[ TEMATY ]

cuda

Karol Porwich/Niedziela

Sprawa jest nieco bardziej złożona.

Po pierwsze są cuda, w które – jako katolicy – mamy obowiązek wierzyć i takie, w które nie ma obowiązku wiary.

Mamy obowiązek wierzyć w to wszystko, co zapisane zostało w Ewangeliach, to znaczy w cuda dokonane przez Pana Jezusa. To jest Objawienie publiczne, i w tym momencie obowiązuje nas posłuszeństwo wiary.

Ojciec Melchior w rozmowie bardzo jasno wytłumaczył także w jakim sensie mówimy o cudownych uzdrowieniach, które dokonały się za przyczyną Matki Bożej z Jasnej Góry... Zapraszamy do obejrzenia filmu poniżej.

2022-08-02 07:58

Ocena: +3 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uzdrowienie kilkuletniego chłopca z ciężkiego zapalenia mózgu – cud beatyfikacyjny m. Zofii Czeskiej

[ TEMATY ]

cuda

Archiwum zgromadzenia

Siostra Krystyna Dębowska z obrazem Matki Zofii Czeskiej

Siostra Krystyna Dębowska z obrazem Matki Zofii Czeskiej

Uzdrowienie kilkuletniego chłopca z ciężkiego zapalenia mózgu uznano za cud beatyfikacyjny m. Zofii Czeskiej. Założycielka prezentek wyprasza łaski w problemach wychowawczych, wspiera uczniów, ratuje rozpadające się małżeństwa. Zostanie beatyfikowana 9 czerwca w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

2023-01-05 11:24

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Lwów

Lwów

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a.

Niedziela, 29 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Piaski. Dzielą się dobrem

2023-01-30 06:13

Agnieszka Paździor

Cieszmy się i radujmy z narodzin Jezusa - mówił ks. proboszcz Stanisław Duma, zapraszając parafian na jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piaskach pod kierunkiem nauczycieli i ks. Mariusza Koziny. - Trwając w świątecznym nastroju podążajmy z Maryją i Józefem oraz pasterzami do Betlejem. W odpowiedzi na to młodzi artyści zaśpiewali radosną pieśń, której refren brzmiał: „Święta to czas kolędowania, święta to czas narodzin Pana”. W klimat niezwykłego zdarzenia, jakim były narodziny Syna Bożego wprowadziła kolęda „Cicha noc”, śpiewana przez chór pod kierunkiem nauczycielki Leny Poniewozik. Wędrówka Maryi z Józefem poszukjących bezskutecznie noclegu to kolejna odsłona świetnie zagrana przez dzieci. Matka Boża śpiewa pieśń o swojej samotności i tułaczce (Ciemna noc niepojęta…). Dramatyzm tej sceny podkreśla kolęda śpiewana tym razem przez chór anielski: „Nie było miejsca dla Ciebie…”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję