Reklama

Niedziela Łódzka

Łask: Wystawa 600-lat rzemiosła w Łasku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W Kolegiacie Łaskiej, w kaplicy św. Anny, jeszcze do 15.08.2022 jest możliwość obejrzenia niezwykłej wystawy.

Cech Rzemiosł w Łasku to organizacja, która od niespełna 600 lat istnieje na tym terenie. Ma ona charakter społeczny, zawodowy i gospodarczy. Wiodącą misją Cechu jest działalność dla dobra rzemieślników i przedsiębiorców oraz wsparcie i rozwój środowisk rzemieślniczych. Organizacja rzemiosła istnieje od momentu nadania praw miejskich, czyli od 1422 roku. Należy zwrócić uwagę na szczególnie ważną rolę w wkład Cechu w rozwój miasta i jego społeczności poprzez prowadzenie różnego rodzaju przedsięwzięć i inicjatyw.

Dom Rzemiosła, znajduje się przy ul.Kościuszki 22, i cieszy się ogromnym entuzjazmem wśród lokalnej społeczności. Jest miejscem szkoleń i dokształcania zawodowego rzemieślników.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła do 15 sierpnia gości w swoich murach niezwykłą wystawę poświęconą historii Cechu Rzemiosł. Kaplica św. Anny niedawno wzbogaciła się o nowe witraże, co tym bardziej zachęca społeczność do odwiedzenia tego miejsca.

2022-08-09 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: styczniowa Ekumeniczna Szkoła Biblijna – Jezus Pielgrzym, Jezus, a Chrystologia i łódzcy Mariawici

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Pierwszy ze zjazdów łódzkiej Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w nowym roku odbył w sobotę 15 stycznia br.

CZYTAJ DALEJ

W hospicjum walczymy o godność i dobrostan pacjenta

2022-11-30 15:59

[ TEMATY ]

hospicjum

Materiał prasowy

Jest taka znana piosenka Wojciecha Młynarskiego z refrenem „Nie ma jak u mamy”. Prowadzimy hospicjum domowe dla dzieci, bo głęboko wierzymy, że te słowa są prawdziwe. Nieuleczalnie chore dziecko powinno być w domu, z bliskimi i nie powinno cierpieć. A my jesteśmy od tego, by mu to umożliwić.

Niedziela: Warszawskie Hospicjum dla Dzieci powstało blisko trzydzieści lat temu. Kiedy je państwo zakładali, w Polsce nie było w ogóle takich placówek. Skąd się wziął pomysł na stworzenie hospicjum dla dzieci w formule hospicjum domowego?

CZYTAJ DALEJ

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

2022-12-01 12:30

[ TEMATY ]

Grecja

Krzysztof Kwaśniewicz/pl.wikipedia.org

Polski arcybiskup Jan Romeo Pawłowski został nuncjuszem apostolskim w Grecji. Papieską nominację ogłosiło dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 roku w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1985-1987 pracował jako wikariusz w parafii farnej w Bydgoszczy, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza ówczesnego wikariusza biskupiego dla Bydgoszczy biskupa Jana Wiktora Nowaka. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję