Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Chojny: Na wrześniowym pielgrzymim szlaku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu wraz z początkiem września organizuje autokarową pielgrzymkę przez Zakopane, Ludźmierz oraz Kalwarię Zebrzydowską.

Podróż zaplanowana jest między 9 a 11 września 2022r. W programie nie zabranie najważniejszych miejsc takich jak m.in. Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Krzeptówkach w Zakopanem, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wyjazd ok godz. 16:00 9 września z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu (Łódź, ul. Przyszkole 2), powrót planowany jest 11 września ok. godz. 21.00.

Koszt udziału to 470 zł. Wszelkie informacje dostępne będą na stronie parafii.

Poniżej szczegółowy plan wyjazdu:

9 września (piątek)
 - godz. 16.00 – wyjazd z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu (Łódź, ul. Przyszkole 2)
 - godz. 21.00 – przyjazd do Zakopanego, obiadokolacja i zakwaterowanie (Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Krzeptówkach w Zakopanem)

10 września (sobota)
 - 
godz. 8.00 – śniadanie
 - godz. 9.00 – nawiedzenie świątyni pw. MB Częstochowskiej i cmentarza na Pęksowym Brzyzku (tzw. zakopiańskich powązek)
 - godz. 10.30 – wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu
 - godz. 12.00 – Msza św. w Sanktuarium w Ludźmierzu
 - godz. 15.00 – nawiedzenie kaplicy na Jaszczurówce
 - godz. 16.00–19.00 – spacer po Zakopiańskich Krupówkach
 - godz. 19.30 – obiadokolacja
 - godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w Sanktuarium MM Fatimskiej na Krzeptówkach

11 września (niedziela)
 - godz. 7.00 – Msza św.
 - godz. 8.00 – śniadanie
 - godz. 9.00–11.00 – spacer w Dolinie Chochołowskiej lub wjazd na Gubałówkę
 - godz. 12.00 – obiad
Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej
 - godz. 16.00–18.00 – nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskie
 - ok. godz. 21.00 – przyjazd do Łodzi

Reklama

ŚWIADCZENIE: - Przejazd autokarem; zakwaterowanie w ośrodku rekolekcyjnym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja); bilety; ubezpieczenie

KOSZT UDZIAŁU: - 470 zł

2022-08-09 12:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święta Anna – patronka miasta Brzezin k. Łodzi

[ TEMATY ]

Święta Anna

archidiecezja łódzka

Miasto Brzeziny

Piotr Drzewiecki

Główny Ołtarz w kościele świętej Anny w Brzezinach

Główny Ołtarz w kościele świętej Anny w Brzezinach

W Brzezinach, przy drodze biegnącej w kierunku wsi Witkowice czy Gałków na uboczu znajduje się niewielka drewniana budowla z białą przymurówką. Według tradycji wiódł tamtędy trakt handlowy z Wielkopolski i Kujaw do Piotrkowa a później dalej, do Krakowa. Idąc śladami historii, w 1502 roku staraniami podkomorzego łęczyckiego, Stanisława Lasockiego, zostali sprowadzeni właśnie tutaj księża misjonarze.

W XVI wieku pojawiła się na tym terenie murowana kaplica, z charakterystyczną amboną na zewnątrz, którą ufundował wojewoda podlaski, Stanisław Warszycki. W następnych stuleciach przebudowano stary kościół, zostawiając charakterystyczną murowaną część, w której obecnie znajduje się zakrystia, a ambona została przykryta drewnianą zabudową obecnego wizerunku kościoła. Bardzo prawdopodobne, że w tym czasie powstała także drewniana dzwonnica. Z upływem czasu budowla zaczęła popadać w ruinę. Z inicjatywy księdza Antoniego Szelewskiego, w 1859 roku przeprowadzono kapitalny remont świątyni oraz jej oszalowanie. W ciągu XX wieku zabiegi remontowe były przeprowadzane jeszcze dwukrotnie.

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Być solą, czyli co zrobić by nasze życie miało smak?

2023-02-03 14:50

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważania

s. Amata CSFN

W języku hebrajskim adama – znaczy „gleba, ziemia”. Jesteśmy synami Adama – synami ziemi stworzonymi przez Boga. My mamy być solą tej ziemi. Ziemia potrzebuje świadków, którzy będą przemieniać świat. Jezus z ufnością powierza nam życiowe zadanie – być solą ziemi i światłem świata. W takim duchu Ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, proponuje odczytać Ewangelię na niedzielę 5 lutego.

Jeśli sól utraci swój smak

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję