Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Chojny: Na wrześniowym pielgrzymim szlaku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu wraz z początkiem września organizuje autokarową pielgrzymkę przez Zakopane, Ludźmierz oraz Kalwarię Zebrzydowską.

Podróż zaplanowana jest między 9 a 11 września 2022r. W programie nie zabranie najważniejszych miejsc takich jak m.in. Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Krzeptówkach w Zakopanem, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wyjazd ok godz. 16:00 9 września z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu (Łódź, ul. Przyszkole 2), powrót planowany jest 11 września ok. godz. 21.00.

Koszt udziału to 470 zł. Wszelkie informacje dostępne będą na stronie parafii.

Poniżej szczegółowy plan wyjazdu:

9 września (piątek)
 - godz. 16.00 – wyjazd z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu (Łódź, ul. Przyszkole 2)
 - godz. 21.00 – przyjazd do Zakopanego, obiadokolacja i zakwaterowanie (Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Krzeptówkach w Zakopanem)

10 września (sobota)
 - 
godz. 8.00 – śniadanie
 - godz. 9.00 – nawiedzenie świątyni pw. MB Częstochowskiej i cmentarza na Pęksowym Brzyzku (tzw. zakopiańskich powązek)
 - godz. 10.30 – wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu
 - godz. 12.00 – Msza św. w Sanktuarium w Ludźmierzu
 - godz. 15.00 – nawiedzenie kaplicy na Jaszczurówce
 - godz. 16.00–19.00 – spacer po Zakopiańskich Krupówkach
 - godz. 19.30 – obiadokolacja
 - godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w Sanktuarium MM Fatimskiej na Krzeptówkach

11 września (niedziela)
 - godz. 7.00 – Msza św.
 - godz. 8.00 – śniadanie
 - godz. 9.00–11.00 – spacer w Dolinie Chochołowskiej lub wjazd na Gubałówkę
 - godz. 12.00 – obiad
Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej
 - godz. 16.00–18.00 – nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskie
 - ok. godz. 21.00 – przyjazd do Łodzi

Reklama

ŚWIADCZENIE: - Przejazd autokarem; zakwaterowanie w ośrodku rekolekcyjnym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja); bilety; ubezpieczenie

KOSZT UDZIAŁU: - 470 zł

2022-08-09 12:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Holy Łódź – Noc Świętych 2021

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W łódzkiej bazylice archikatedralnej zakończyła się dziesiąta – jubileuszowa – Noc Świętych, której od samego początku organizatorem jest Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Konwencją tegorocznej Nocy Świętych była gala Oskarów, której przyświecało hasło Holy Łódź.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: dominikańska akcja “Ciacho za ciacho” zbliża się wielkimi krokami

2022-12-07 17:55

[ TEMATY ]

Kraków

dominikanie

hocpicjum

Adobe.Stock

Już 11 grudnia odbędzie się kolejna edycja akcji charytatywnej “Ciacho za ciacho” organizowanej przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie “Beczka”. Inicjatywa ta powstała w 2003 roku. Wydarzenie najczęściej odbywa się cyklicznie, dwa razy do roku, przed Wielkanocą oraz przed Bożym Narodzeniem, w klasztorze oo. dominikanów w Krakowie Całkowity dochód z akcji zawsze jest przeznaczany na wsparcie organizacji niosących szeroko rozumianą pomoc potrzebującym.

Hasło najbliższej edycji brzmi “Wiele dla Niewielkich”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na Krakowskie Hospicjum im. ks. Józefa Tischnera. Jest to hospicjum domowe, którego podopiecznymi są najmłodsi pacjenci, zmagający się z nieuleczalnymi chorobami. Dzieło to zapewnia każdemu choremu opiekę medyczną oraz psychologiczną w jego domu, gwarantując potrzebny sprzęt i aparaturę w znajomym, komfortowym i bezpiecznym środowisku. Hospicjum zajmuje się opieką perinatalną już od poczęcia, pomocą przy nagłej chorobie dziecka, a także wspiera rodziny cierpiące po jego odejściu.

CZYTAJ DALEJ

W sobotę w diecezji opolskiej święcenia biskupia nominata Waldemara Musioła

2022-12-08 07:17

[ TEMATY ]

Opole

www.diecezja.opole.pl

W sobotę 10 grudnia biskup nominat Waldemar Musioł przyjmie święcenia biskupie w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu - poinformowało biuro prasowe Episkopatu Polski.

Nuncjatura Apostolska w Polsce 29 października br. poinformowała, że papież Franciszek mianował ks. Waldemara Musioła biskupem pomocniczym diecezji opolskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Bagi na terenie dzisiejszej Turcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję