Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Chojny: Na wrześniowym pielgrzymim szlaku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu wraz z początkiem września organizuje autokarową pielgrzymkę przez Zakopane, Ludźmierz oraz Kalwarię Zebrzydowską.

Podróż zaplanowana jest między 9 a 11 września 2022r. W programie nie zabranie najważniejszych miejsc takich jak m.in. Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Krzeptówkach w Zakopanem, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wyjazd ok godz. 16:00 9 września z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu (Łódź, ul. Przyszkole 2), powrót planowany jest 11 września ok. godz. 21.00.

Koszt udziału to 470 zł. Wszelkie informacje dostępne będą na stronie parafii.

Poniżej szczegółowy plan wyjazdu:

9 września (piątek)
 - godz. 16.00 – wyjazd z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu (Łódź, ul. Przyszkole 2)
 - godz. 21.00 – przyjazd do Zakopanego, obiadokolacja i zakwaterowanie (Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Krzeptówkach w Zakopanem)

10 września (sobota)
 - 
godz. 8.00 – śniadanie
 - godz. 9.00 – nawiedzenie świątyni pw. MB Częstochowskiej i cmentarza na Pęksowym Brzyzku (tzw. zakopiańskich powązek)
 - godz. 10.30 – wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu
 - godz. 12.00 – Msza św. w Sanktuarium w Ludźmierzu
 - godz. 15.00 – nawiedzenie kaplicy na Jaszczurówce
 - godz. 16.00–19.00 – spacer po Zakopiańskich Krupówkach
 - godz. 19.30 – obiadokolacja
 - godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w Sanktuarium MM Fatimskiej na Krzeptówkach

11 września (niedziela)
 - godz. 7.00 – Msza św.
 - godz. 8.00 – śniadanie
 - godz. 9.00–11.00 – spacer w Dolinie Chochołowskiej lub wjazd na Gubałówkę
 - godz. 12.00 – obiad
Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej
 - godz. 16.00–18.00 – nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskie
 - ok. godz. 21.00 – przyjazd do Łodzi

Reklama

ŚWIADCZENIE: - Przejazd autokarem; zakwaterowanie w ośrodku rekolekcyjnym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja); bilety; ubezpieczenie

KOSZT UDZIAŁU: - 470 zł

2022-08-09 12:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: 5. rocznica powstania Archidiecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Wpuszczamy Jezusa w swoje życie, ale to On nas zaprasza na Ucztę i karmi nas sobą! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy świętej z okazji 5. rocznicy powstania Archidiecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego przy Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Święta z koszem róż

Niedziela kielecka 30/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

parafia

TER

Św. Dorota

Św. Dorota

Św. Dorota w przeszłości była bardzo popularną męczennicą, czczoną w całej Europie. Również w Polsce była patronką wielu kościołów i w wielu miała swoje ołtarze. Jest patronką kościoła w Krasocinie

Święta Dorota należy do grona Czternastu Świętych Wspomożycieli, w poczet których Kościół katolicki zaliczył tych, których wstawiennictwo u Boga uznał za wyjątkowo skuteczne. Większość z nich żyła za przełomie III i IV wieku za panowania cesarza Dioklecjana, który z wyjątkowym okrucieństwem tępił wyznawców Chrystusa. Została zgładzona z ręki oprawców w czasie panowania cesarza ze Splitu.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Kościół greckokatolicki odchodzi od kalendarza juliańskiego

2023-02-06 20:08

[ TEMATY ]

Kościół greckokatolicki

Karol Porwich/Niedziela

Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK) w Ukrainie rezygnuje z używanego dotychczas kalendarza juliańskiego i od 1 września przejdzie na nowy styl obchodzenia świąt stałych – ogłosił w poniedziałek zwierzchnik tego Kościoła, arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk.

Decyzje w sprawie zmiany kalendarza przyspieszyła wojna Rosji przeciw Ukrainie – wyjaśnił PAP o. Ihor Jaciw, dyrektor departamentu komunikacji UKGK.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję