Reklama

Aspekty

Caritas uruchomiła projekt "Razem dla Ukrainy" - Mamy pomoc dla mam! (У НАС Є ДОПОМОГА ДЛЯ МАМ!)

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej od 1 sierpnia realizuje projekt "Razem dla Ukrainy" - Mamy pomoc dla mam!. 

[ TEMATY ]

Caritas

Ukraina

przedszkole

Karolina Krasowska

Obecnie do przedszkola Caritas w Zielonej Górze uczęszcza 13 dzieci z Ukrainy. Są jeszcze wolne miejsca

Obecnie do przedszkola Caritas w Zielonej Górze uczęszcza 13 dzieci z Ukrainy. Są jeszcze wolne miejsca
Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby uchodźców z Ukrainy, głównie mam, które uciekły przed wojną z małymi dziećmi. Idea jest jedna - chodzi o jeszcze lepszą integrację dzieci z Ukrainy z polskimi rówieśnikami i ułatwienie ich rodzicom możliwości podjęcia pracy zarobkowej.

O nowym projekcie opowiada dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Stanisław Podfigórny:

Zobacz film o najnowszym projekcie Caritas "Razem dla Ukrainy":

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej już w maju rozpoczęła nabór dzieci z Ukrainy do Klubu Dziecięcego, który powstał w prowadzonym przez nią Świetlicowym Oddziale Przedszkolnym ”Słoneczko z Uśmiechem” przy ul. Bema 32-34 w Zielonej Górze. Obecnie do klubu uczęszcza 13 dzieci z Ukrainy.

20-stka dzieci z Ukrainy może w bezpiecznych, komfortowych warunkach kreatywnie i aktywnie spędzać czas. - Z zajęciami dodatkowymi, zapewniamy opiekę dzieciom z Ukrainy nawet do 8 godzin dziennie. Oferujemy: wsparcie psychologiczne, naukę języka polskiego i inne działania ułatwiające włączenie dzieci w polski system edukacji - wyjaśnia Klaudia Szostak, koordynatorka projektu.

Opiekunką grupy jest pochodząca z Ukrainy p. Olga Kutsenko, co sprzyja adaptacji dzieci z Ukrainy wśród polskich rówieśników. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci w wieku 3 do 5 lat. Pobyt w Klubie jest bezpłatny. Klub Dziecięcy czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Dzieci można zapisywać osobiście w siedzibie diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze bądź telefoniczne (Klaudia/Olga 600 987 470).

З 1 серпня 2022 року Карітас Зеленогурсько-Гожувської Єпархії реалізовує громадське завдання під назвою «Разом для України». Ми отримали фінансування з резерву Фонду праці в рамках Відомчої програми активізації іноземців на 2022–2025 роки.

У відповідь на потреби біженців з України – переважно матерів, які втекли від війни з маленькими дітьми та хочуть вийти на ринок праці, Карітас Зеленогурсько-Гожувської Єпархії у центрі Зеленої Гури відкрив 5-годинний садок для дітей. Окрім того, ми маємо психологічну підтримку, вивчення польської мови та інші заходи для компенсації дефіциту / полегшення введення дітей у систему польської освіти.

20 дітей з України можуть творчо та активно проводити час у безпечних та комфортних умовах. Разом з додатковими заняттями ми забезпечуємо догляд дітей з України до 8 годин на протязі дня. Батьки / опікуни дітей з України не платять, місце для них безкоштовне. Посмішкам немає меж!

У нас ще є кілька безкоштовних місць для дітей з України віком від 3 до 5 років – контакт: Клаудія / Ольга 600 987 470. Щиро запрошуємо!

2022-08-09 11:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego w Radomiu umierają bezdomni?

[ TEMATY ]

Caritas

bezdomni

Dominik Różański

Wysoka śmiertelność podopiecznych radomskiej Caritas niepokoi ks. Roberta Kowalskiego, dyrektora ten instytucji charytatywnej. Według niego, przyczyną tego zjawiska, mogło być spożycie alkoholu nieznanego pochodzenia m.in. przez bezdomnych. Z kolei według danych Sanepidu, w Radomiu w ub. roku nie odnotowano żadnego przypadku zatrucia alkoholem pochodzącego z niewiadomego źródła.

Ks. Kowalskiego zaniepokoiła liczba osób, które nie korzystają ze wsparcia Caritas. Chodzi głównie o kilkudziesięciu mężczyzn, którzy zmarli w ubiegłym roku. Zastrzegł, że liczby te nie powstały w oparciu o dane NFZ, Policji, czy Sanepidu, lecz pochodzą od osób, które znały zmarłych.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Sprawiedliwości sfinansowało budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych

2022-12-08 17:37

[ TEMATY ]

klinika

Ministerstwo Sprawiedliwości

Materiał prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

– Fundusz Sprawiedliwości, który przekazuje na to piękne dzieło środki w postaci 44 mln zł, przekazuje je w najlepsze ręce. Będą służyły ofiarom przestępstw – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości zakończenia budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Nowa klinika została wzniesiona tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jej budowa była możliwa dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję