Reklama

Kościół

Czerwińsk nad Wisłą: trwają zapisy na Campo Bosco 2022

„Więzy Krwi & Boskie DNA” – to hasło dorocznego spotkania młodzieży Campo Bosco w Czerwińsku nad Wisłą w diecezji płockiej. Festiwal Młodzieży Salezjańskiej odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia, zgodnie z ideą św. Jana Bosko, w której modlitewna przestrzeń kaplicy przenika się ze swobodą boiska. Trwają zapisy na imprezę, a także poszukiwania wolontariuszy.

[ TEMATY ]

młodzi

Ks. Robert Gołębiowski

Św. Jan Bosko

Św. Jan Bosko

Campo Bosco to cykliczne spotkania młodych ludzi, którzy raz w roku przyjeżdżają do Czerwińska nad Wisłą, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać – w duchu nauczania św. Jana Bosko, W programie festiwalu każdego roku znajdują się m.in. modlitwy, panele, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty i koncerty. W tym wszystkim ma być dużo radości, bo jak mawiał św. Jan Bosko: „Smutny święty, to żaden święty”.

Hasłem 29. Festiwalu Młodzieży Salezjańskiej Campo Bosco w dniach 25-28 sierpnia będą słowa: „Więzy Krwi & Boskie DNA”. W programie jest m.in. koncert Kuby Jurzyka ze Studia Accantus czy rozmowy o rodzinie jako przystani i ostoi oraz o trudnościach i problemach, jakie są jej udziałem.

Aby zapisać się na Campo Bosco 2022 należy pobrać z fejsbuka imprezy i uzupełnić online formularz zgłoszeniowy w formie aktywnego PDF: formularz. Formularz zgłoszeniowy można edytować za pomocą edytora plików PDF, np. Adobe Acrobat. Wypełnione zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail, który znajduje się w formularzu. Trzeba pamiętać o wydrukowaniu uzupełnionego formularza, który przekaże się następnie podczas rejestracji na miejscu. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Żeby jednak impreza się udała, potrzebni są wolontariusze, którzy zadbają o dobrą organizację imprezy. Dlatego organizatorzy proszą o zgłaszanie się młodych, chętnych do pomocy osób, którzy poświęcą swój czas i siły dla Campo Bosco.

Zadaniami wolontariuszy będzie: dbanie o porządek przed i po festiwalu, pilnowanie ciszy nocnej, przygotowywanie oraz serwowanie posiłków, prowadzenie animacji, obsługa techniczna, asystowanie gościom i uczestnikom.

Zapisać można się poprzez ankietę, znajdującą się w linku:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdNMI4fbbN.../viewform...

Reklama

Pytania można kierować na adres mailowy: wolontariuszecampobosco@gmail.com

Księża salezjanie mają nadzieję, że po raz kolejny na Campo Bosco do Czerwińska nad Wisłą przyjedzie grupa młodych ludzi, dla których Bóg, wiara i Kościół wciąż są ważne.

2022-08-10 13:47

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Premiera hymnu tegorocznego Spotkania Młodych na Lednicy

[ TEMATY ]

młodzi

Lednica

Gotowy jest już hymn tegorocznego Spotkania Młodych na Lednicy, które odbędzie się 6 czerwca. Utwór w wykonaniu Siewców Lednicy zatytułowano „Prośba o Ducha”. To bezpośrednie nawiązanie do hasła spotkania: „W Imię Ducha Świętego”. Hymn można już wysłuchać na kanale YouTube.

- Hymn nie mógł być niczym innym, jak prośbą do Ducha Świętego, aby na nas zstąpił i nas odnowił, dał nam łaskę nowego życia – przyznaje Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik prasowy Spotkań Młodych Lednica 2000, dodając, że muzyka do niego to brzmienia charakterystyczne dla Siewców Lednicy.

CZYTAJ DALEJ

Biskup obiecuje pomoc w ogrzewaniu obiektów parafialnych

2022-09-29 11:42

[ TEMATY ]

parafia

Bp Wiesław Śmigiel

diecezja toruńska

ogrzewanie

Karol Porwich/Niedziela

W związku z kryzysem finansowym wywołanym pandemią, wojną na Ukrainie oraz inflacją i wzrostem cen biskup toruński Wiesław Śmigiel skierował do wiernych diecezji toruńskiej słowo, w którym informuje, że w trosce o najmniejsze wspólnoty parafialne, nie posiadające innych źródeł utrzymania, zostaną wypłacane jednorazowe dofinansowania na ogrzewanie obiektów parafialnych.

Treść listu biskupa toruńskiego do wiernych poniżej:

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież powołał Polkę do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich

2022-09-30 12:36

[ TEMATY ]

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich

Włodzimierz Rędzioch

Ewa Kusz, wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum w Krakowie 30 września została powołana przez papieża Franciszka jako członkini Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich na pięcioletnią kadencję.

Pochodząca ze Śląska psycholog i terapeutka zajmuje się tematyką i pomocą osobom wykorzystanym seksualnie, także w strukturach kościelnych od 2009 roku. Prowadzi gabinet terapeutyczny w Katowicach, jest biegłą sądową w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję