Reklama

Niedziela Świdnicka

Polanica-Zdrój Sokołówka. Przemieniać się w ludzi mądrzejszych i lepszych

O przemianie człowieka, zarówno tu na ziemi jaki i tam w wieczności mówił biskup senior podczas pierwszej soboty sierpnia w diecezjalnym sanktuarium fatimskim.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

o. Zdzisław Świniarski

Polanica Sokołówka

ks. Mirosław Benedyk

Kustosz polanickiego sanktuarium o. Zdzisław Świniarski – sercanin biały

Kustosz polanickiego sanktuarium o. Zdzisław Świniarski – sercanin biały

Kiedy tylko jest taka możliwość, bp Ignacy Dec nie opuszcza polanickich wieczorów fatimskich, na które systematycznie zaprasza ojciec kustosz Zdzisław Świniarski, sercanin biały.

Tym razem bp Dec w wygłoszonej homilii nawiązał do przydającego święta Przemienienia Pańskiego, podkreślając, że dziś wiemy, jaki był cel przemienienia Jezusa. - Zbawiciel chciał umocnić wiarę uczniów na czas swojej męki i śmierci krzyżowej. Ci sami uczniowie byli potem wybrani przez Niego, by patrzyć z bliska na Jego modlitwę i krwawy pot w Ogrójcu. Mieli pamiętać, kim jest Ten, który przyjmuje niezasłużenie cierpienie i wydaje się za nas na śmierć krzyżową – przypomniał, komentując, że podobne znaczenie ma Pańskie przemienienie dla nas.

- Chrystus przemieniony zapowiada nam nasze przyszłe przemienienie. To my kiedyś dostąpimy łaski przemienienia naszych ciał w czasie końcowego zmartwychwstania. Zanim to jednak nastąpi, tu na ziemi winniśmy ustawicznie przemieniać się w ludzi mądrzejszych i lepszych. Powinniśmy pracować nad zmianą naszego mówienia, by było w nim więcej życzliwości do naszych adresatów – mówił hierarcha, zauważając, że winniśmy także zmieniać na lepsze nasze postępowanie: złe zmieniać na dobre, dobre na lepsze.

Tego dnia uczestnicy liturii uczcili Niepokalane Serce Maryi, modlitwą różańcową, przyjęciem Komunii Świętej oraz 15 minutową medytacją.

2022-08-06 22:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polanicka Noc Fatimska - Nikt nas nie pokona

[ TEMATY ]

o. Zdzisław Świniarski

Polanica Sokołówka

Ks. Grzegorz Umiński

obrzęd włączenia kandydatów do Różańcowej Armii Maryi

obrzęd włączenia kandydatów do Różańcowej Armii Maryi

„Już niedługo pójdę do nieba. Ty tu zostaniesz, aby ludziom powiedzieć, że Bóg chce wprowadzić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi”.

Te słowa św. Hiacynty przypomniał na początku Eucharystii rozpoczynającej październikową Polanicką Noc Fatimską kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Sokołówce o. dr Zdzisław Świniarski SSCC. Pokreślił, że wypowiedziało je wprawdzie małe dziecko, ale przeniknięte mądrością Bożą. - Ile w tych słowach jest miłości do Pana Jezusa i do Maryj i ta niezwykła zachęta skierowana do starszej kuzynki Łucji - mów ludziom o tej miłości - wskazał o. Świniarski.

CZYTAJ DALEJ

Recepta na trudną miłość

2023-01-29 23:11

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jacek Pulikowski

Szkoła Nazaretu

Maciej Orman/Niedziela

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

– Jedynym źródłem szczęścia na ziemi jest relacja miłości – powiedział dr Jacek Pulikowski, od wielu lat zaangażowany w działalność duszpasterstwa rodzin i poradnictwo rodzinne. 29 stycznia w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie, w ramach Szkoły Nazaretu wygłosił konferencję nt. „Jak wyjść z kryzysu i wygrać trudne małżeństwo?”.

Dr Pulikowski przestrzegał mężczyzn przed podporządkowaniem życia „działaniom, firmom, jakimkolwiek sukcesom”. – Jest jedno źródło szczęścia: relacja między istotą obdarzoną wymiarem duchowym a drugą istotą obdarzoną wymiarem duchowym – zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: "Pójdź za mną"

2023-01-30 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Od 3-5 lutego odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Zaproszenie skierowane jest do mężczyzn, którzy ukończyli 15 rok życia. Zapisy trwają do środy i można ich dokonać za pośrednictwem maila, wysyłając zgłoszenie na adres lodz.wsd@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 426648888. Bezpłatne dwudniowe wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję