Reklama

Niedziela Wrocławska

Klerycy zakończyli swoje jubileuszowe pielgrzymowanie

50. klerycka Piesza Pielgrzymka Kleryków na Jasną Górę dziś zakończyła się dziś w kaplicy Cudownego Obrazu. Alumni podążali do Pani Jasnogórskiej w grupie 1- pokutnej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Klerycy wraz z ks. rektorem Włodzimierzem Wołyńcem zostali dzień dłużej i dziś modlili się na Mszy świętej.

Archiwum prywatne

Klerycy wraz z ks. rektorem w Kaplicy Cudownego Obrazu

Klerycy wraz z ks. rektorem w  Kaplicy Cudownego Obrazu

W czasie homilii ks. Włodzimierz Wołyniec poruszył temat wiary, której nie można oddzielić od miłości. - Wiara przeradza się w konkretne czyny miłości. Nie wystarczy samo wyznanie wiary, które powtarzamy w codziennej modlitwie, czy Eucharystii - mówił ks. rektor, dodając: - Wyznajemy naszą wiarę i dobrze, że tak czynimy, bo musimy wyznawać wiarę słowami. Wiara jest nierozerwalnie związana z konkretnymi czynami miłości, Caritas.

Powołując się na Ewangelię mówiącą o spotkaniu Maryi i Elżbiety, kapłan podkreślił nierozłączność wiary i miłości. - To nam pokazuje Maryja, która uwierzyła i tę wiarę chwali Elżbieta: “Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła”. Wiara Maryi przeradza się w konkretny czyn. Maryja wybiera się i idzie z pośpiechem w góry do swojej krewnej Elżbiety. Możemy się domyślać, że chodzi o konkretną pomoc krewnej będącej w potrzebie. Z tej wiary rodzi się konkretny czyn. Wiara nie może być martwa - bez uczynków miłości. - wskazał ks. Włodzimierz Wołyniec.

Pokazane zostały także okoliczności przybycia na Jasną Górę, a także wskazanie na czyny. - Pielgrzymowaliśmy z Wrocławia na Jasną Górę. Nasze codzienne wędrowanie jest uczeniem się wiary żywej, z której wyrastają konkretne czyny. Mamy na co dzień wiele okazji, aby sobie nawzajem pomagać np. przy rozbijaniu, czy składaniu namiotów. To wszystko wyrasta z wiary i tak na co dzień mamy żyć - mówił kapłan, wspominając miniony czas pieszej pielgrzymki.

Po zakończonej Mszy św. klerycy wraz z ks. rektorem wrócili do Wrocławia.

2022-08-11 16:01

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rosja/ Media: Ałła Pugaczowa opuściła kraj wraz z dziećmi

2022-09-29 16:48

[ TEMATY ]

Rosja

piosenkarka

Pugaczowa

Wikipedia/autor: Serge Serebro, Vitebsk Popular News na licencji Creative Commons

Ałła Pugaczowa

Ałła Pugaczowa

Rosyjska piosenkarka Ałła Pugaczowa, która niedawno zwróciła się do władz Rosji, by uznały ją za "zagranicznego agenta", wyjechała z kraju razem ze swoimi dziećmi - podaje w czwartek rosyjski portal Izwiestija.

Portal pisze, powołując się na źródła, że Pugaczowa najpewniej wyleciała z Moskwy do Tel Awiwu. Artystka nie ma biletu powrotnego - dodano.

CZYTAJ DALEJ

Kudowa - Zdrój. Wielkie wołanie grzeszników

2022-09-28 19:30

[ TEMATY ]

Kudowa Zdrój

Koronka na ulicach miast

ks. Damian Fleszer

archiwum prywatne

Parafianie z Kudowy – Zdroju Czermnej z ks. Damianem

Parafianie z Kudowy – Zdroju Czermnej z ks. Damianem

W kilku miejscowościach diecezji świdnickiej wierni wraz z duszpasterzami włączyli się w ogólnoświatową akcję modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast.

Tak było m.in. w Walimiu, Świdnicy, Kłodzku czy Kudowie – Zdroju, gdzie ks. kan. Damian Fleszer z wiernymi par. Św. Bartłomieja Apostoła spotkał się w Ogrodzie Muzycznym Parku Zdrojowego, aby z koronką w ręku wołać o Boże Miłosierdzie dla siebie i całego świata.

CZYTAJ DALEJ

Michał Dworczyk: złożyłem rezygnację z funkcji szefa KPRM

2022-09-30 13:01

[ TEMATY ]

Dworczyk

KPRM

Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformował w piątek w mediach społecznościowych Michał Dworczyk.

Informacje Dworczyk przekazał na Twitterze. "Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - napisał polityk. "Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy" - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję