Reklama

Nowy szpital dla Przasnysza

Niedziela płocka 41/2002

16 września br. w Przasnyszu poświęcono nowy szpital. Mszę św. z tej okazji odprawił w przasnyskiej farze biskup płocki prof. Stanisław Wielgus, który także wygłosił homilię.
W swoim słowie Ksiądz Biskup przypomniał pracownikom Służby Zdrowia, że ich praca jest także powołaniem. "To nie przypadek, że do pielęgniarki chorzy zwracają się, mówiąc siostro. Oznacza to, że oczekują głęboko ludzkiego podejścia, a ponadto obdarzają tych, od których w dużej mierze zależy ich zdrowie, ogromnym zaufaniem. To zaufanie zobowiązuje do służebnej postawy wobec człowieka cierpiącego" - mówił Ksiądz Biskup. Kaznodzieja mówił także o wartości cierpienia, zachęcając, by przeżywanie osobistych dramatów, związanych z chorobą czy cierpieniem, było owocne dla duszy.
Po Eucharystii w hali sportowej Zespołu Szkół odbyła się część oficjalna uroczystości, podczas której m.in. przybliżono zaproszonym gościom historię budowy przasnyskiego szpitala. Jak się okazało, od wylania fundamentów do oddania obiektu do użytku upłynęło aż 16 lat. Warto było jednak poczekać: obecni na uroczystości przedstawiciele władz wraz z ministrem zdrowia Mariuszem Łapińskim stwierdzili, że szpital jest placówką na miarę trzeciego tysiąclecia.
Kolejnym punktem programu było poświęcenia gmachu, którego dokonał ks. kan. Franciszek Różański, dziekan przasnyski. Ksiądz Dziekan pobłogosławił również nową szpitalną kaplicę, w której zebrani odmówili w intencji pracowników szpitala oraz osób cierpiących Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Mieszkańcy Przasnysza i okolic czekali na nowy szpital wiele lat. Po ok. 50 latach leczenia w prowizorycznych warunkach marzenia się urzeczywistniły. Obok istniejących oddziałów powstały nowe, jak: psychiatria, okulistyka, rehabilitacja, a także oddział dziecięcy, który w poprzednim szpitalu musiał zaprzestać działalności. W szpitalu, którym kieruje dr Jerzy Sadowski, jest 8 oddziałów oraz 15 poradni i zespołów specjalistycznych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza (zapowiedź)

2022-11-27 13:46

[ TEMATY ]

adwent

szkolabiblijna.gda.pl

Słuchowisko o przodkach Mesjasza. Zapraszamy do oglądania krótkich filmików pt. "Od Abrahama do Jezusa", w których bp Piotr opowiada o biblijnych postaciach ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii. Odcinki będą publikowane codziennie aż do Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Przyjęcie do katechumenatu

2022-11-28 12:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

Obrzęd Przyjęcia jest jednym z trzech obrzędów, w których muszą wziąć udział katechumeni, żeby przystąpić do przyjęcia chrztu, bierzmowania i pierwszej komunii w Wielką Sobotę. W tym roku do przyjęcia sakramentów przygotowuje się ośmiu dorosłych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję