Reklama

Prowadzeni przez Ducha Świętego

Przez 4 kolejne turnusy 550 osób gromadziło się wokół Pisma Świętego, by od nowa odkrywać Boga, prostować ścieżki do Niego, otaczać Go czcią, na jaką zasługuje. W pięknym otoczeniu przyrody, w Szczyrku i Skorzeszycach, w atmosferze pełnej życzliwości i oddania Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre pozwoliła się prowadzić Panu. Pod czujnym okiem moderatora ks. dr. Włodzimierza Cyrana rodziny z radością odkrywały każdy nowy dzień i każdą nową myśl.
I stopień rekolekcji koncentrował się na 4. rozdziale Ewangelii według św. Łukasza. "Odkrywaliśmy, że tylko Jezus ma moc uwalniać nas od zła tego świata, dzięki uzdrawiającej mocy Ducha Świętego. W czasie II turnusu rozważaliśmy wydarzenia z Księgi Wyjścia, by doświadczyć, że w każdych warunkach i w każdej epoce ludzie są narażeni na niewolę grzechu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Bóg Abrahama, Jakuba i Mojżesza jest ciągle tym samym Bogiem zapraszającym do wyjścia, dającym obietnicę szczęścia, niezmiennie kochającym" - relacjonuje Zofia Dąbek. III stopień rekolekcji oparty był na Pierwszym Liście św. Pawła Apostoła do Koryntian. Uczestnicy rekolekcji dziękowali Panu za ubogacenie łaską, uczyli się żyć w perspektywie paruzji, tak by nie zagubić chrześcijańskiej tożsamości. "Ale dopiero przejście tych wszystkich etapów pozwoliło nam zrozumieć sens obdarowania Kościoła Bożymi darami i charyzmatami" - podkreśla Zofia Dąbek.
Oto kilka świadectw: "Cieszę się, że do Pana Boga idziemy całą rodziną - mówi Iwona. - W dzisiejszym świecie istnieją tak wielkie zagrożenia skierowane przeciwko rodzinie. Tymczasem jesteśmy tutaj wszyscy razem. A dzieci, choć w różnym wieku, mają swój osobny program. Bóg każdego z nas oczyszcza, umacnia i uzdrawia". Dla Zbyszka rekolekcje są czasem, kiedy w bardzo delikatny sposób dowiaduje się prawdy o sobie. A jego postępowanie zostaje wnikliwie poddane osądowi sumienia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Szef MSZ podpisał notę dyplomatyczną ws. reparacji wojennych od Niemiec

2022-10-03 11:21

[ TEMATY ]

Niemcy

Adobe.Stock

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau podpisał w poniedziałek notę dyplomatyczną, która ma zostać przekazana ministerstwu spraw zagranicznych Niemiec ws. reparacji wojennych.

"Nota dyplomatyczną, którą właśnie parafowałem zostanie przekazana ministerstwu spraw zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec" - oświadczył Rau.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: w połowie października poznamy Dokument dla etapu kontynentalnego Synodu

2022-10-03 16:30

[ TEMATY ]

synod

Adobe Stock

Członkowie XV Rady Zwyczajnej Synodu Biskupów zatwierdzili wypracowany przez zespół ekspertów z całego świata Dokument dla etapu kontynentalnego Synodu Biskupów 2023. Został on opracowany jednocześnie w języku włoskim i angielskim i przekazany Ojcu Świętemu. Będzie upubliczniony w połowie października i wysłany jednocześnie do wszystkich biskupów – informuje Sekretariat Generalny Synodu Biskupów.

W centrum prac grona 50 osób znalazło się 112 syntez Konferencji Episkopatów (ze 114), ale także syntezy Katolickich Kościołów Wschodnich, zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń i ruchów kościelnych, dykasterii watykańskich oraz wnioski indywidualne, które dotarły do Sekretariatu Generalnego Synodu. Prace nad tym materiałem trwały od 22 września do 2 października we Frascati pod Rzymem w Centrum Jana XXIII. Na zakończenie obrad spotkał się z jego redaktorami na audiencji prywatnej papież Franciszek. Dokument ten zostanie zaproponowany do rozeznania Ludowi Bożemu na drugi etap procesu synodalnego 2021-2023.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję