Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Salezjańskie anioły z Dzierżoniowa?

Wiesz, gdzie leży to miasto? A kim są owe anioły?
Przeczytaj koniecznie ten krótki artykuł, na pewno nie zmarnujesz czasu, a może zdecydujesz się pomóc...
Dzierżoniów jest niewielkim miastem leżącym na Dolnym Śląsku, w pobliżu malowniczych Gór Sowich, a anioły to wspólnota wychowawcza skupiona wokół sióstr salezjanek prowadzących szkołę podstawową i gimnazjum. Dzieci, młodzież, nauczyciele, rodzice i siostry idą drogą nakreśloną przez św. Jana Bosko i św. Marię Dominikę Mazzarello - Bożych szaleńców zakochanych w Panu i żyjących dla zbawienia ludzi młodych.
Budynek, w którym znajduje się zespół szkół, jest obecnie w opłakanym stanie. W marcu spaliła się część przewodów elektrycznych, czego wynikiem jest brak prądu w gniazdkach na parterze. W klasach nie wszystkie światła są sprawne, a zewnętrzny wygląd budynku raczej odstrasza, niż przyciąga. Ludzi młodych bardziej jednak pociąga duch ks. Bosko niż zewnętrzne wygody. Obiekt czeka na remont generalny (zmianę elektryki, kotłowni, centralnego ogrzewania, malowanie, wykonanie elewacji), dotychczas, przy udziale środków z zewnątrz, udało się wyremontować dach i wymienić okna.
Środowisko reaguje życzliwie na styl wychowania proponowany przez siostry salezjanki i wspiera wszystkie nowe inicjatywy, jednak potrzeby przerastają możliwości tych, którzy nam pomagają.
Wszystkich, którym zależy na wychowaniu młodych ludzi na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli i którzy chcieliby podzielić się tym, co posiadają, prosimy o wsparcie duchowe i finansowe.
Dzieci i młodzież - anioły z Dzierżoniowa - chcą kwitnąć i dzielić się pięknem ducha salezjańskiego ze swoimi rówieśnikami, aby bardziej być i mocniej kochać... Jeśli chcesz, możesz pomóc, a „radosnego dawcę miłuje Bóg” (por. 2 Kor 9, 7).

Siostry Salezjanki

Nr konta 24 1020 5138 0000 9802 0074 8491
Zespół Szkół Sióstr Salezjanek, ul. Wrocławska 51
58-200 Dzierżoniów
lub z zagranicy:
23 1240 1994 1978 0000 2496 8496 EUR
70 1240 1994 1787 0000 2496 8470 USD
Zgromadzenie Sióstr Salezjanek, Wrocław, z dopiskiem: „Na remont szkoły”.

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
redakcja@niedziela.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

2023-01-30 08:12

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

Ludzie, którzy żyją tak, jakby Boga nie było, kierują się innymi zasadami, niż ludzie wierzący. Dla nas jest jasne, że Bóg dał Przykazania i człowiek powinien je zachowywać dla własnego dobra i dla dobra społeczności.

Zachowujemy więc je czasem z miłości do Boga, a czasem zwyczajnie z lęku przed karą. Niezachowanie przykazań jest grzechem – lekkim w sprawach mniej ważnych, a ciężkim w sprawach większej wagi. Jeśli zaś człowiek nie uznaje Pana Boga, to wtedy stawia się na Jego miejsce i on jest wtedy najważniejszy i decyduje o tym, co jest dobre a co złe. Przypomina się scena kuszenia z raju, kiedy szatan mówi, że po spożyciu zakazanego owocu „będziecie jako bogowie, znający dobro i zło”. Nie liczy się z prawem Bożym, a najwyżej z ludzkim albo tym co nakazuje ktoś silniejszy od niego.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Premier o tzw. podatku od zbiórek: być może nadgorliwość niektórych urzędników doprowadziła do zamieszania

2023-02-02 10:02

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PAP/Rafał Guz

Być może nadgorliwość niektórych urzędników - ale też i dobra wola - doprowadziła do zamieszania, którego już nie ma - wracamy do takiego stanu, jaki był wcześniej - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki, pytany o kwestię tzw. podatku od zbiórek.

W czwartek podczas wizyty w piekarni "Żytnia" w Dąbrówce niedaleko od Warszawy premier został zapytany w sprawę tzw. podatku od zbiórek. Chodzi o uchwaloną na ostatnim posiedzeniu Sejmu ustawę deregulacyjną, która m.in. podnosi kwoty wolne od podatku zawarte w ustawie o podatku od spadków i darowizn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję