Reklama

Niedziela w Warszawie

Szansa, aby zostać bohaterem

Już jutro przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich przy ul. Rybnickiej 27 w Warszawie będzie można uratować komuś życie.

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie-Włochach

Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie-Włochach

A to za sprawą specjalnego autobusu, w którym będzie możliwość oddania ratującej ludzkie życie krwi. Mobilny punkt poboru krwi podjedzie przed świątynię o godz. 9.00.

- Zachęcam, aby przyjść właśnie w okolicy tej godziny, ponieważ wtedy jest najmniej osób. Oddanie krwi to piękny i szlachetny gest wypływający z przykazania miłości bliźniego – podkreśla ks. Paweł Paliga, wikariusz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich, który sam również należy do honorowych krwiodawców.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku.

Reklama

Kandydat na dawcę krwi powinien w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litrów płynów (woda mineralna, soki), być wyspanym, spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem) i wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Powinien także ograniczyć palenie papierosów.

Nie można przychodzić do oddania krwi, jeśli jest się przeziębionym (lub zakatarzonym) albo przyjmuje się leki. Nie wolno zgłaszać się do poboru krwi po spożyciu alkoholu.

Co można zyskać, oddając krew? Przede wszystkim świadomość, że nasz szlachetny i bezinteresowny gest uratował komuś życie. Pamiętajmy, że krwiolecznictwo jest ważną częścią medycyny, która pomaga ratować osoby poszkodowane w wypadkach samochodowych. Uzupełnianie krwi jest również niezbędne w przypadku zabiegów operacyjnych, przeszczepów narządów i poważnych zranień.

Autobus do poboru krwi przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich będzie oczekiwał na chętnych jutro do godz. 13.00.

2022-09-03 18:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa – znak jedności

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Św. Paweł Apostoł podkreśla pokojową i jednoczącą rolę Jezusa Chrystusa. Przez swoją odkupieńczą śmierć zniweczył On wszelką przeszkodę, aby stworzyć nową i zjednoczoną ludzkość.

Z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan

CZYTAJ DALEJ

Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

2023-01-07 14:43

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-32.

Czwartek, 2 lutego 2023. Ofiarowanie Pańskie, święto. Dzień Życia Konsekrowanego

CZYTAJ DALEJ

Osoby konsekrowane znakiem nadziei

2023-02-03 02:38

Marian Florek

Arcybiskup Wacław Depo: – Jesteśmy, aby potwierdzić prymat wiary w Boga, który jest zawsze pierwszy w porządku miłości i potwierdzić, że Bóg nie jest nigdy konkurentem dla naszej wolności

Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z okazji święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji również świętem Matki Bożej Gromnicznej przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej i ks. Ryszard Selejdak, rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję