Reklama

Niedziela Łódzka

Piotrków Trybunalski: 42. Męski Publiczny Różaniec

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

Męski Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim

Jak co miesiąc piotrkowianie spotkali się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Wspólną modlitwę rozpoczęto od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz modlitwy do św. Michała Archanioła. Podczas przemarszu przez miasto rozważano tajemnice bolesne oraz śpiewano pieśni religijne. Na zakończenie o godz. 11:00 mężczyźni wzięli udział we wspólnotowej Mszy Świętej w kościele św. Jacka i św. Doroty.

Idea Męskiego Różańca jest ściśle związana z nabożeństwami pierwszych sobót miesiąca, mających na celu wynagradzanie Maryi zniewag przeciw Jej Niepokalanemu Sercu. Rozważania tajemnic różańcowych pozwalają nam pochylić się z refleksja nad jakością naszego życia jako mężów, ojców, synów, pracowników lub pracodawców. Jest to też rodzaj rachunku sumienia i sposobu na identyfikację własnych niedomagań oraz skuteczną walkę z nimi. Forma modlitwy w przestrzeni miejskiej jest również rodzajem świadectwa i dzieleniem się z innymi tym, co uważamy za bardzo ważne - wiarą, nadzieją i miłością. Spotykając się co miesiąc wypełniamy słowa Pana Jezusa, który niejednokrotnie nawoływał uczniów do dawania świadectwa i podejmowania misji. Zalecenia naszego Mistrza zapisane m.in. w piątym rozdziale Ewangelii wg. Świętego Mateusza, staramy się realizować nie tylko raz w miesiącu, lecz każdego dnia - w domu, pracy, szkole lub na uczelni. Zaś Maryja zawsze kieruje nasz wzrok na Jej Syna, mówiąc jak podczas wesela w Kanie - «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie» (J 2, 5).

Kolejny Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się w pierwszą sobotę października. Już dziś zapraszamy.

2022-09-04 09:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź:Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej w Łódzkim Karmelu

[ TEMATY ]

aarchidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej w Kościele Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi przy ul. Teresy 6 o godz. 12:00 będzie mieć miejsce Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem bp Ireneusza Pękalskiego. Od 7 lipca, przez 9 dni wierni gromadzili się w świątyni, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Bożej z dzieciątkiem Jezus, na wspólnej nowennie.

CZYTAJ DALEJ

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza, paulina, Krajowego Moderatora Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

2022-11-23 17:51

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

pogrzeb

bp Jan Wątroba

paulin

Zakon Paulinów - Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika - OSPPE/facebook

Pod przewodnictwem abpa Wacława Depo i bpa Jana Wątroby na Bachledówce koło Zakopanego 23 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe ojca Stanisława Jarosza, znanego paulina, Krajowego Moderatora Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zmarły miał 69 lat, kapłanem był przez 43 lata.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sanktuarium na Bachledówce w parafii w Czerwiennem niedaleko Zakopanego. Przewodniczył im metropolita częstochowski abp Wacław Depo i bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, wcześniej bp pomocniczy w Częstochowie. - Nasze drogi z ojcem Stanisławem ciągle się przenikały, współpracowaliśmy na wielu polach. Świadczył swoim życiem o Bogu, umacniał w powołaniu wielu kapłanów, pomagał duchowo świeckim. A do tego ciągle był człowiekiem uśmiechniętym i radosnym - mówił bp Wątroba.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję