Reklama

Kościół

Parafia potrzebuje Ciebie, Bracie i Siostro, w dziele ewangelizacji

„Parafia potrzebuje Ciebie, Bracie Siostro, w dziele ewangelizacji!” – przypomniał bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył 7 września odpustowi w parafii w Siedlnicy k. Wschowy. Wcześniej poświęcił nowy dom parafialny, przydrożny krzyż oraz tablicę poświęconą dawnemu proboszczowi.

[ TEMATY ]

parafia

bp Tadeusz Lityński

Karol Porwich/Niedziela

Na wstępie biskup podziękował proboszczowi i parafianom za wspólne dzieło, jakim jest nowy dom parafialny, który wspólnymi siłami powstał w ciągu dziewięciu miesięcy.

Kaznodzieja przypomniał, że życie wspólnoty parafialnej ma być parafialnej ma być świadectwem wierności przykazaniom Bożym i przypominaniem o prymacie Boga, o prymacie wartości duchowych w naszej codzienności. – Zobaczmy jak dzisiaj Europa i świat, tak wiele środowisk w naszej Ojczyźnie pragnie wymazać Boga i wartości chrześcijańskie z życia społecznego, z przestrzeni publicznej – zauważył biskup.

– Myślę, że to bardzo ważne zadanie, które stoi dziś także przed Wami, jako wspólnotą parafialną – pokazywać tę miłość tam, gdzie żyjemy. Powołanie św. Pawła pokazuje, jak Bóg dziś potrzebuje waszego świadectwa, waszego zaangażowania! – dodał.

Reklama

Biskup podkreślił zebranym, że Kościół potrzebuje każdego w dziele ewangelizacji! – Tak, jak Apostoła, Bóg do tego nas przeznacza i co najważniejsze – uzdalnia! Wszystkiego nie załatwi duszpasterz. Potrzebne jest nasze wspólne zaangażowanie. Budowa domu parafialnego dała piękne świadectwo, jak potrzebna jest jedność i współpraca – podkreślił biskup.

Proboszczem tutejszej parafii jest od niedawna ks. Dominik Kamiński. – Po dziewięciu miesiącach ciężkiej pracy wielu osób, dziś przeżywamy wielką radość – podkreślił proboszcz.

Nowy dom parafialny był bardzo potrzebny, bo stara plebania nadawała się tylko do rozbiórki. Stąd pomysł, aby zaadaptować dawny budynek gospodarczy.

Tuż przed Mszą św. biskup poświęcił też nowy przydrożny krzyż i pamiątkową tablicę poświęconą dawnemu proboszczowi – ks. Antoniemu Kosteckiemu, który posługiwał tu w latach 1968-2001.

2022-09-08 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

List na XXX Światowy Dzień Chorego

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

Archiwum Aspektów

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Drodzy Diecezjanie,

w najbliższy piątek 11 lutego będziemy już po raz trzydziesty obchodzić ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego, w tym roku pod hasłem „Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36). Papież Franciszek w wydanym z tej okazji Orędziu przypomina, że Światowy Dzień Chorego ma „uwrażliwić lud Boży, katolickie instytucje służby zdrowia i społeczeństwo cywilne na potrzebę zwrócenia uwagi na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują”. Przy tej, jubileuszowej okazji warto głębiej uświadomić sobie ogromny dar, z jakim Jezus przychodzi do chorych, aby nieść łaskę uzdrowienia. Tym darem jest sakrament namaszczenia chorych. Sakrament ciągle niezrozumiany.

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Sprawiedliwości sfinansowało budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych

2022-12-08 17:37

[ TEMATY ]

klinika

Ministerstwo Sprawiedliwości

Materiał prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

– Fundusz Sprawiedliwości, który przekazuje na to piękne dzieło środki w postaci 44 mln zł, przekazuje je w najlepsze ręce. Będą służyły ofiarom przestępstw – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości zakończenia budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Nowa klinika została wzniesiona tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jej budowa była możliwa dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: chcemy mieć granicę z wolną i niepodległą Białorusią (opis)

2022-12-08 20:27

[ TEMATY ]

Białoruś

Swietłana Cichanouska

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP Andrzej Duda i liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska.

Prezydent RP Andrzej Duda i liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska.

Chcemy mieć granicę z wolną, suwerenną i niepodległą Białorusią, której społeczeństwo samo o sobie decyduje - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. "Prawdą jest, że prawdziwą przyjaźń poznaje się w trudnych czasach; Polska to pokazała" - podkreśliła białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska.

W czwartek w Belwederze prezydent Andrzej Duda spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską i innymi liderami demokratycznej Białorusi. Podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim za przybycie i podkreślił, że Polacy i Białorusini są "z jednego pnia kulturowego" i pomimo że jesteśmy różnymi narodami, to łączy nas tradycja, kultura i historia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję