Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Darmowe zwiedzanie z przewodnikiem

Do końca września można zwiedzać zabytkowy kościół św. Marcina w Jawiszowicach.

[ TEMATY ]

przewodnik

zwiedzanie

zabytkowy drewniany kościół

Parafia w Jawiszowicach

Plakat organizatora

Plakat organizatora

Także i w tym roku – od lipca do września – parafia umożliwiła zainteresowanym bezpłatne zwiedzanie zabytkowej świątyni, która znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej. Z tej możliwości mogą korzystać większe grupy i osoby indywidualne.

Jestem pod wrażeniem. Pani przewodnik to kobieta z pasją i z ogromną wiedzą, którą dzieli się z innymi i to nieodpłatnie. Pięknie nam opowiedziała o historii kościółka, przybliżyła różne ciekawostki, pokazała polichromie wymalowane w prezbiterium i nawie. Zobaczyliśmy też kute zabytkowe drzwi prowadzące do zakrystii. Wrażenie robi też ambona i ołtarze. To wszystko wzbudzało nasze zainteresowanie, dlatego uważam, że warto skorzystać z tej propozycji – mówi p. Izabela z Brzeszcz.

Świątynia jest dostępna dla zwiedzających w czwartki, piątki i soboty od godz. 9-18 oraz w niedziele i święta od godz. 12-17 po wcześniejszym umówieniu się z przewodnik Marią Jabłońską, tel.: 512 332 317.

Kto nie może przyjechać do Jawiszowic, może zwiedzić kościół wirtualnie, spacerując po nim czy oglądając go z lotu ptaka. Linki na: www.jawiszowice.katolik.bielsko.pl .

2022-09-09 11:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zachwyceni Sandomierszczyzną

Niedziela sandomierska 7/2018, str. I

[ TEMATY ]

przewodnik

Sandomierszczyzna

Ks. Adam Stachowicz

Na spotkaniu z przewodnikami był również obecny bp Krzysztof Nitkiewicz

Na spotkaniu z przewodnikami był również obecny bp Krzysztof Nitkiewicz

Na początku lutego odbył się w Sandomierzu dwudniowy Ogólnopolski Zjazd Przewodników Świętokrzyskich. Tego typu spotkanie odbywa się już po raz czterdziesty siódmy

Za miejsce tegorocznego spotkania przewodników świętokrzyskich obrano Sandomierz. Łączy się to z 100. rocznicą odzyskania niepodległości i postaciami wielu legionistów, którzy pochodzili z tej ziemi oraz 200-leciem utworzenia diecezji sandomierskiej. Pierwszy dzień zjazdu odbył się w Domu Katolickim i przebiegał pod znakiem spotkania z przybyłymi gośćmi, wręczeniem odznak Przewodnika Świętokrzyskiego oraz sesją szkoleniową. Na spotkaniu obecny był bp Krzysztof Nitkiewicz, przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Markiem Bronkowskim, przedstawiciele Świętokrzyskiej Organizacji Turystycznej oraz przewodnicy zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym, którzy przybyli do Sandomierza z rodzinami. Spotkanie otworzył Marek Juszczyk, prezes oddziału PTTK w Sandomierzu. Bp Nitkiewicz, zwracając się do przewodników, przywołał okres studiów i pracy w Rzymie, kiedy w wolnym czasie oprowadzał pielgrzymów po Wiecznym Mieście – informuje ks. Tomasz Lis, rzecznik Kurii.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: obradowała Rada Kardynałów

2022-12-07 13:38

[ TEMATY ]

Rada Kardynałów

Grzegorz Gałązka

Synod o synodalności, wyzwania ekologiczne, ochrona małoletnich w Kościele a także aktualna sytuacja Kościoła to główne tematy odbywającej siłę w dniach 5 i 6 grudnia w Domu Świętej Marty sesji Rady Kardynałów.

W pracach tego gremium wzięli udział kardynałowie Pietro Parolin, Giuseppe Bertello, Óscar A. Rodríguez Maradiaga, SDB, Reinhard Marx, Seán Patrick O'Malley, OFM Cap., Oswald Gracias i Fridolin Ambongo Besungu, OFM Cap. oraz sekretarz bp Marco Mellino. W obu dniach w pracach uczestniczył papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Koncert organowy w Bazylice św. Elżbiety

2022-12-07 19:38

Archiwum organizatorów

Fundacja Kultura Brzmienia we współpracy z miastem Wrocław oraz parafią św. Elżbiety we Wrocławiu zapraszają na kolejny koncert w ramach II edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Brzmienie Fest” .

Wystąpią Zuzanna i Maciej Batorowie – małżeński duet organowy ze Świdnicy. Koncert odbędzie się w piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Bazylice św. Elżbiety. Wstęp jest bezpłatny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję