Reklama

Kościół

W Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny przejdzie 10 tysięcy osób

W niedzielę 18 września ulicami Warszawy przejdzie XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”. Wydarzenie rozpocznie się na Placu Zamkowym o godz. 11.00, a zainauguruje je koncert zespołu „Arka Noego”.

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Family News Service

Materiały organizatorów Marszu

„Chcemy zwrócić uwagę na potrzebę promocji małżeństwa jako nierozerwalnego związku kobiety i mężczyzny. Małżeństwo to nasz fundament, ostoja i dorobek cywilizacyjny” – mówi Family News Service Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, organizator marszu.

Co roku odbywa się 80 marszów w całej Polsce. W każdym z nich biorą udział tysiące osób, które chcą zamanifestować swoje przywiązanie do ochrony życia i rodziny.

„Główny ogólnopolski Marsz gromadzi zawsze około 10 tysięcy osób. Można zatem śmiało powiedzieć, że każdego roku w Marszach dla Życia i Rodziny bierze udział ponad 100 tysięcy osób. Wszyscy wspólnie tworzymy wyjątkową rodzinę i nieformalny ruch społeczny w obronie życia i rodziny” – mówi Paweł Ozdoba.

W ocenie prezesa Centrum Życia i Rodziny obecnie niezwykle niebezpieczna jest tzw. mentalność rozwodowa, czyli powszechna opinia o tym, że jeśli w małżeństwie „coś nie wyjdzie”, furtką, z której można skorzystać jest rozwód.

W skali całego kraju statystycznie rozwodzi się co trzecia para, a w Warszawie i niektórych dużych miastach zagrożone rozpadem jest co drugie małżeństwo. Tłumaczy, że zagrożeniem jest również szereg koncepcji społeczno-politycznych, które podważają sens istnienia małżeństwa.

Podziel się cytatem

Reklama

„Agendy tego rodzaju sugerują, że małżeństwem może być dowolny związek dwóch osób, także o tej samej płci. Ten relatywizm z gruntu zaprzecza istocie małżeństwa, którego celem jest zrodzenie potomstwa. A zatem małżeństwo to zawsze tylko i wyłącznie związek jednej kobiety i mężczyzny” – dodaje Ozdoba.

Podczas Marszów dla Życia i Rodziny wszyscy ich uczestnicy dają publiczne świadectwo popieranych przez siebie wartości i przekonań, którymi żyją na co dzień. „To jasny i zdecydowany sygnał dla całej opinii publicznej, że w Polsce można zawrzeć szczęśliwe i kochające się małżeństwo. Że są tutaj ludzie, którzy uważają małżeństwo za niezwykle cenną wartość, którzy chcą go bronić” – wyjaśnia prezes Centrum Życia i Rodziny.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Od tamtej pory organizacji wydarzenia podjęło się ponad 150 miejscowości i miast z całej Polski. Uczestniczą w nich rodzice z dziećmi, osoby starsze i samotne, członkowie ruchów i stowarzyszeń, duchowni oraz osoby publiczne.

2022-09-16 09:18

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Marsz, który zmienia Polskę

18 września ulicami Warszawy przejdzie kolejny Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Ta inicjatywa ma już 16 lat i zmieniła oblicze Polski.

Hasło przewodnie tegorocznego marszu nawiązuje do wierności i nierozerwalności małżeństwa sakramentalnego: „I ślubuję Ci”, które jest bezpośrednim odwołaniem do przysięgi. Organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny wskazują, że tym hasłem chcą zwrócić uwagę na wyjątkowość instytucji małżeństwa, a także przypomnieć, iż jest to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny. – Współczesne wzorce kulturowe coraz częściej przedstawiają małżeństwo jako niezobowiązującą i czasową umowę, dlatego podczas tegorocznego marszu chcemy przypomnieć, jaką wartość ma małżeństwo i jakie są jego cele. Nie ma bowiem wątpliwości, że małżeństwo sakramentalne to nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny, który jest fundamentem do stworzenia szczęśliwej rodziny – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Prokuratura o sprawie odmowy wykonania aborcji: jest śledztwo; ofiara gwałtu ma 24-lata

2023-02-03 11:56

[ TEMATY ]

aborcja

śledztwo

Adobe Stock

Jedna z białostockich prokuratur prowadzi śledztwo ws. wykorzystania seksualnego niepełnosprawnej 24-letniej kobiety - podała PAP Prokuratura Krajowa, dementując informacje medialne, że ofiara miała 14 lat. Sprawca usłyszał w styczniu zarzut, za który grozi mu do 8 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu media donosiły, że 14-letnia dziewczynka z niepełnosprawnością intelektualną miała zostać wykorzystana seksualnie przez swojego wujka, w wyniku czego zaszła w ciążę. Sprawa została zgłoszona organom ścigania, a dziewczynka uzyskała zaświadczenie prokuratora o zaistnieniu przesłanki warunkującej dopuszczalność terminacji ciąży. Czternastolatka wraz z ciotką miała podjąć próbę skorzystania z zabiegu aborcji w szpitalach zlokalizowanych w pobliżu ich miejsca zamieszkania, co skończyło się jednak niepowodzeniem z uwagi na powołanie się przez lekarzy na klauzulę sumienia. Dopiero w wyniku pomocy organizacji pozarządowej ofiara skorzystała z zabiegu w jednym z warszawskich szpitali.

CZYTAJ DALEJ

Papież do duchowieństwa Sudanu Pd: bądźcie świadkami i orędownikami (dokumentacja)

2023-02-04 09:28

Do bycia wielkodusznymi Pasterzami i świadkami, prorokami bliskości, którzy towarzyszą ludziom, orędownikami z podniesionymi rękami zachęcił Ojciec Święty duchowieństwo Sudanu Południowego. W katedrze św. Teresy w Dżubie Franciszek spotkał się z biskupami, kapłanami, diakonami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami.

Drodzy Bracia Biskupi, Kapłani i Diakoni,

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję