Reklama

Niedziela Przemyska

Spotkanie rzeczników prasowych instytucji kościelnych w Przemyślu

W Przemyślu rozpoczęło się trzydniowe spotkanie rzeczników prasowych instytucji kościelnych. Jest to okazja do wymiany doświadczeń, odbycia zajęć warsztatowych i zapoznają się z terenem archidiecezji przemyskiej.

biuro prasowe KEP

Uczestnicy spotkania przed klasztorem w Komańczy

Uczestnicy spotkania przed klasztorem w Komańczy

Jam wyjaśnia ks. prał. Bartosz Rajnowski, rzecznik prasowy archidiecezji przemyskiej i organizator spotkania – funkcja rzecznika prasowego instytucji kościelnych jest niezbędna w obecnym czasie. Natomiast wymiana doświadczeń, wymiana informacji pomiędzy samymi rzecznikami też jest potrzebna, ponieważ żyjemy w jednym Kościele, ale spotykamy się z podobnymi problemami i chcemy ciągle kształcić się i uczyć, aby wiedzieć jak najlepiej przekazywać informacje o życiu i działalności Kościoła. Stąd też takie spotkania. Jest to kolejne ogólnopolskie spotkanie rzeczników, tym razem w Przemyślu, trwało trzy dni i skupiało te osoby, które wypowiadają się w mediach w imieniu diecezji, biskupów czy kurii diecezjalnych.

Spotkanie rozpoczęło się w środę 14 września. Wieczorem abp Józef Michalik przewodniczył Eucharystii, wygłosił także homilię. Do wspólnoty później dołączył także abp Adam Szal – metropolita przemyski. Spotkanie trwało trzy dni. – Zamysł, żeby robić takie spotkania w różnych częściach Polski to nie tylko czas na szkolenie, ale także to czas na poznawanie innych diecezji Dlatego to spotkanie ma podobny charakter: obok roboczych spotkań, które będą odbywały się w ciągu dwóch dni, będzie jeszcze możliwość zobaczenia życia i działalności naszej diecezji, dlatego też zaproponujemy rzecznikom z Polski wyjazd do Komańczy – do miejsca internowania bł. kard. Wyszyńskiego, odwiedzimy także jeden z domów rekolekcyjnych, konkretnie w Rzepedzi, będziemy w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku i w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Dodatkowo zaprosimy rzeczników do odwiedzenia tych przestrzeni, w których odbywa się przyjmowanie i relokacja uchodźców z Ukrainy – mówił ks. Bartosz Rajnowski – rzecznik prasowy archidiecezji przemyskiej i organizator ogólnopolskiego spotkania rzeczników prasowych instytucji kościelnych.

2022-09-16 09:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami

Na progu Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, mszalna Liturgia Słowa przypomina Izajaszową wizję pokoju królestwa Bożego, który nastanie na końcu czasów. Do Jerozolimy, miasta wybranego przez Boga, popłyną wszystkie narody i będą się wzajemnie zachęcać do poznawania i przyjęcia woli Bożej. Chociaż całkowite spełnienie tej wizji pozostaje sprawą przyszłości znanej tylko Bogu, to przecież Jerozolima, miejsce męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, nieustannie gromadzi wiernych z całego świata i powietrze nad nią jest gęste od modlitwy zanoszonej w różnych językach. Solidarne nawrócenie i powrót do Boga staną się fundamentem powszechnego pokoju, co symbolizuje przekucie mieczy na lemiesze, a włóczni na sierpy. Narzędzia wojny posłużą pomnażaniu dóbr i pomyślności ludzi. Ta wspaniała wizja, utrwalona na pomniku umieszczonym przed nowojorską siedzibą ONZ, w świecie naznaczonym wojnami i przemocą przypomina, że powinno – i z Bożą pomocą może – być inaczej.

CZYTAJ DALEJ

PŚ w skokach - Żyła trzeci w Ruce, wygrana Laniska

2022-11-26 11:41

[ TEMATY ]

sport

skoki narciarskie

Piotr Żyła

PAP/EPA/KIMMO BRANDT

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek, drugi był Austriak Stefan Kraft. Czwartą pozycję wywalczył lider cyklu Dawid Kubacki, który dwukrotnie wygrał na inaugurację sezonu w Wiśle.

Żyła po raz dwudziesty w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję