Reklama

Bobowicko

Pamiętać o przeszłości

24 września w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Bobowicku została odprawiona Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny oraz odsłonięcie tablicy z nadaniem imienia "Zesłańców Sybiru" Zespołowi Szkół Rolniczych w Bobowicku. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe oddziałów Związku Sybiraków z Zielonej Góry, Nowej Soli, Gorzowa Wlkp., Sulęcina i Strzelec Kraj. Mszę św. w intencji zmarłych na Syberii odprawił ks. Andrzej Kugielski, a homilię wygłosił ks. kan. Jerzy Płóciennik, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzowie Wlkp.
Aktu odsłonięcia tablicy z imieniem szkoły dokonali: ks. kan. J. Płóciennik, ks. A. Kugielski, senator Zdzisław Jarmużek, starosta Kazimierz Puchan oraz Jan Minorowski, a chór szkolny pod kierunkiem Andrzeja Korzeniewskiego wykonał Hymn Sybiraków.
Zespół Szkół Rolniczych w Bobowicku powstał w 1954 r., a jego pierwszym dyrektorem był mgr inż. Kazimierz Letowt, obecny dyrektor mgr Adam Żyła placówką tą kieruje od 1989 r. Jest to ósma szkoła w kraju, która nosi zaszczytne imię Zesłańców Sybiru. Podczas uroczystości Dyrektor powiedział m. in., że reaktywowane w całej Polsce Koła Sybiraków, wystawy i spotkania z zesłańcami są świadectwem, jak bardzo ci ludzie są potrzebni młodemu pokoleniu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Czym jest Kościół?

2022-11-29 17:36

[ TEMATY ]

Kościół

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Anglia i Walia: mniej niż połowa mieszkańców to chrześcijanie

2022-11-29 16:01

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

Karol Porwich/Niedziela

Chrześcijanie stanowią dziś mniej niż połowę mieszkańców Anglii i Walii. Wzrasta natomiast liczba wyznawców innych religii i osób bez przynależności religijnej – wynika z danych zebranych podczas spisu powszechnego w 2021 roku, które opublikował brytyjski krajowy urząd statystyczny.

Po raz pierwszy w historii liczba osób deklarujących się jako chrześcijanie spadła poniżej 50 proc. i wyniosła 46,2 proc., czyli 27,5 mln. Oznacza to spadek o 13,1 proc. w stosunku do 2011 roku, gdy za chrześcijan uznało się 59,3 proc. mieszkańców Anglii i Walii, czyli 33,3 mln.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję