Reklama

Wiara

Z różańcem w ręku po dar pokoju

#NiezbędnikRóżańcowy: Matko łaski Bożej, Matko Nieskalana

Gdy odmawiamy modlitwę zwaną Pozdrowieniem anielskim wypowiadamy słowa: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna…”. Co oznaczają te słowa?

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

kmiragaya/fotolia.com

WSPÓLNA MODLITWA
8 października

„Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego, czyli wędrujemy z różańcem w ręku przez październikowe czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

Dlaczego właśnie Maryja jest pełna łaski? Otóż Maryja była obdarzona szczególną życzliwością Bożą. Właśnie ta Boża życzliwość uczyniła Maryję „błogosławioną między niewiastami”, bo jako jedna z wielu niewiast została Ona wybrana na ziemską Matkę Chrystusa, stając się również ziemską matką tego, co przyniósł Jezus, a jest On w końcu źródłem łaski Bożej. Żeby właściwie zrozumieć dlaczego Maryja jest Matką łaski Bożej, dobrze jest przenieść się na chwilę do Kany Galilejskiej, gdzie zakłopotanym weselnikom Jezus Chrystus okazał swoją życzliwość. A stało się to na skutek prośby, jaką Maryja przedstawiła Swojemu Synowi, mówiąc: Nie mają już wina (J 2,3).

Nie wolno nam jednak zapomnieć, że wszystkie łaski, jakie otrzymujemy od Boga, zostały nam wysłużone przez Jezusa Chrystusa. Ponieważ Maryja jest Matką Jezusa Chrystusa, z tego też tytułu przysługuje Jej tytuł Matki wszelkiej łaski Bożej, a świadczą o tym ci wszyscy, którzy pielgrzymują do sanktuariów maryjnych na całym świecie. Dowodem tego, że Maryja jest Matką łaski Bożej są też świadectwa grzeszników, którzy obawiając się Boga, prosili o łaski za wstawiennictwem Maryi i je otrzymywali od samego Boga.

Podziel się cytatem

Reklama

Drugie wezwanie, jakie chcemy rozważyć to „Matko nieskalana”.

Ten tytuł nadany Maryi, łączy się z kolejnymi wezwaniami litanii, które mówią o Maryi, że jest: najczystsza, dziewicza i nienaruszona. Nauka Kościoła mówi jasno, że Maryja jako jedyna spośród wszystkich ludzi była wolna od grzechu pierworodnego. Była rzeczywiście nieskalana tym, co zostawia skazę na każdym człowieku, gdy się rodzi. W taki właśnie sposób Boża Opatrzność przygotowała Maryję na Matkę Boga – Człowieka. Maryja była tego świadoma, bo kiedy objawiła się Bernadecie w Lourdes, przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie. Wolność od grzechu i dziewiczość Maryi nawiązują przede wszystkim do tego, że była Matką, a stało się to za sprawą Ducha Świętego, zatem Maryja nie utraciła swojego dziewictwa. Pozostała nienaruszona, pozostała czystą, wolną od grzechu, ale jest też czystsza niż ktokolwiek inny, bo nie skalała się najmniejszym nawet grzechem przeciwko czystości. Maryi nie dosięgło nawet żadne szatańskie zło bo przed dostępem Szatana strzeżona była przez samego Boga. Co więcej tego Boga słuchająca i dzięki temu nie dopuszczająca do siebie zdrady grzechu.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-10-07 21:03

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Tuy

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Nasze kolejne rozważanie będzie kontynuacją poprzednich, związanych z osobą Służebnicy Bożej, s. Łucji Dos Santos, jednej z pośród trojga fatimskich wizjonerów. Ostatnia wizja, którą otrzymała Siostra Łucja miała miejsce 13 czerwca 1929 r. w Klasztorze w Tuy, w Hiszpanii.

Zauważmy, że to spotkanie z Matką Bożą miało miejsce dokładnie dwanaście lat po drugim objawieniu z 1917 roku.

CZYTAJ DALEJ

90 lat temu w Bielsku zmarł Edmund Wojtyła, brat papieża

2022-12-04 11:38

[ TEMATY ]

Edmund Wojtyła

pl.wikipedia.org

90 temu, 4 grudnia 1932 r., zmarł Edmund Wojtyła, brat Karola, późniejszego papieża Jana Pawła II. Był lekarzem. Ratując w Bielsku chorych podczas epidemii zaraził się szkarlatyną.

Edmund Wojtyła urodził się 27 sierpnia 1906 r. w Krakowie. Po wybuchu I wojny uczęszczał do austriackiej szkoły kadetów na Morawach, gdzie stacjonowała jednostka wojskowa jego ojca.

CZYTAJ DALEJ

UE/ Minister Adamczyk w Brukseli: Via Carpatia i CPK wpisane do sieci głównych szlaków komunikacyjnych Unii

2022-12-05 17:33

[ TEMATY ]

Bruksela

Via Carpatia

Andrzej Adamczyk/Twitter

Via Carpatia i Centralny Port Komunikacyjny zostały wpisane do sieci bazowej Transeuropejska Sieć Transportowa (TEN-T), czyli sieci głównych szlaków komunikacyjnych w UE - powiedział w poniedziałek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk po spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych w swoich rządach za kwestie transportu.

"Dzisiaj bardzo ważny dzień dla Polski. Można powiedzieć wprost: nastąpiło zwieńczenie wieloletnich starań, których celem było wpisanie głównych korytarzy komunikacyjnych, szczególnie tych na wschodzie Polski, do sieci bazowej TEN-T - sieci głównych szlaków komunikacyjnych w Unii Europejskiej" - powiedział Adamczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję