Reklama

Kościół

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM: już ponad 4 tys. zapisanych na ŚDM w Lizbonie

Ponad 4 tys. osób z całej Polski dokonało już rejestracji udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w sierpniu przyszłego roku w Lizbonie - poinformowało Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

lizbona2023.pl

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM kontynuuje rejestrację uczestników na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Jak informuje, dotychczas zapisało się ponad 4000 osób z całej Polski. Do tej grupy dołącza pokaźna rzesza wolontariuszy w liczbie niemal 1000 osób. Zapisu do Lizbony jako uczestnik bądź jako wolontariusz można dokonać przez stronę: sdmpolska.pl

Na stronie Krajowego Biura organizacyjnego ŚDM można podejrzeć wszystkie z ponad 120 punktów przygotowań do Lizbony w 2023 r. Punkty są zakładane zarówno przez kapłanów, jak i osoby świeckie, które na co dzień pracują z młodzieżą. W punktach można znaleźć informację o organizatorze, charakterze grupy oraz szczegółach wyjazdu.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM informuje o ogromnym zainteresowaniu pośród młodych na wyjazd do Lizbony w przyszłym roku. Entuzjazm młodych rozpala szeroko zakrojona akcja informacyjna i promocja ŚDM podczas większości wydarzeń młodzieżowych organizowanych w Kościele. Dzięki środkom pozyskanym na promocję wydarzenia Krajowe Biuro dociera na różne sposoby do młodych, głównie przez media społecznościowe. W październiku zostaną także wykorzystane spoty reklamowe ŚDM emitowane w ogólnopolskich telewizjach.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM szacuje, że dzięki akcji promocyjnej i zaangażowaniu księży i świeckich w Światowych Dniach Młodzieży w przyszłym roku może wziąć udział nawet 12 tys. młodych z całej Polski oraz Polonii. Trwają aktualnie rozmowy odnośnie wspólnych wyjazdów grup polskich i polonijnych, których celem byłaby m.in. promocja kultury polskiej w Portugalii. Obecne postępy prac przygotowujących młodzież do Lizbony dają nadzieję na ożywienie parafii i większą aktywność na polu formacji religijnej w ruchach i stowarzyszeniach.

Podziel się cytatem

Reklama

26 września w Warszawie odbyło się spotkanie koordynatorów ŚDM oraz diecezjalnych duszpasterzy młodzieży. Tematem spotkania był aktualny stan przygotowań do spotkania w Lizbonie oraz prezentacja nowych form pracy z młodzieżą – aplikacji TeamPope. Spotkanie zaowocowało wymianą informacji i nawiązaniem szerszej współpracy pomiędzy Krajowym Biurem a diecezjami.

Do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie został niespełna rok, który jest czasem intensywnych przygotowań także na polu prezentacji polskiej kultury i tradycji w Lizbonie. W tym celu Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM rozpoczęło prace nad strefą polską w Lizbonie. Obecnie trwają poszukiwania sponsorów, którzy mogliby wesprzeć to przedsięwzięcie w Lizbonie, którego celem jest także prezentacja Polski jako kraju nowoczesnego, potrafiącego zachować swoją kulturę i tożsamość chrześcijańską.

W mediach społecznościowych Krajowego Biura dostępny jest już spot promujący przyszłoroczne spotkanie z Ojcem Świętym w Lizbonie.

2022-10-06 13:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ŚDM: do końca kwietnia przedłużono termin zgłoszeń na wolontariat

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Semilla Luz / Foter / CC BY

O miesiąc przedłużono rekrutację polskich wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży. Dziś kończy się rekrutacja wolontariuszy międzynarodowych. Organizatorzy szacują, że w czasie ŚDM będzie posługiwało ok. 25 tys. wolontariuszy.

Katarzyna Kucik, koordynatorka wolontariatu ŚDM poinformowała dziś, że zainteresowanie wolontariatem w czasie ŚDM jest bardzo duże. Do tej pory do Komitetu Organizacyjnego zgłosiło się 15 tys. wolontariuszy – 8 tys. Polaków i 7 tys. obcokrajowców. Na ten moment zrekrutowano już 5 tys. osób. Organizatorzy szacują, że potrzebują ok. 25 tys. wolontariuszy w tym ok. 3 tys. będą stanowili wolontariusze spoza Polski. Największe zainteresowanie wolontariatem jest w krajach Ameryki Południowej – w Brazylii, Kolumbii, Argentynie i Wenezueli, ale także w Europie a zwłaszcza we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - rozpoczął się mecz Polski z Argentyną

2022-11-30 20:12

[ TEMATY ]

Katar

PAP/EPA/Georgi Licovski

W Dausze rozpoczął się mecz Polski z Argentyną w piłkarskich mistrzostwach świata. Co najmniej remis zapewni biało-czerwonym awans do 1/8 finału. W przypadku porażki losy drużyny trenera Czesława Michniewicz zależeć będą od wyniku rozgrywanego równolegle spotkania Meksyku z Arabią Saudyjską.

(PAP)

CZYTAJ DALEJ

MS: Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

2022-11-30 17:24

[ TEMATY ]

TVN

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję