Reklama

Zaproszenia

Częstochowa: Happening pn. „Stereotypy na stos”

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Fundacja Oczami Brata serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Happeningu pn. „Stereotypy na stos”, w ramach projektu DOWN-LOVE, który odbędzie się z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa - na terenie Starego Rynku w Częstochowie, w dniu 21.03.2014r. w godzinach 10.00 - 12.00. Impreza połączona będzie z uroczystością Pierwszego Dnia Wiosny.

Podczas Happeningu planujemy wspólnie stworzyć Marzannę a także wypracować stereotypy dotyczące niepełnosprawności. Podczas akcji planujemy poruszyć problem wykluczenia społecznego. Nie zabraknie również gier i zabaw integracyjnych. W akcji wezmą udział uczniowie szkół gimnazjalnych, specjalnych i średnich. Około południa marzanna zostanie specjalnym pochodem przeniesiona z placu Starego Rynku nad Wartę, w której symbolicznie ją utopimy. Pochód będzie poruszał się chodnikiem wzdłuż ulicy Mirowskiej, następnie przejdzie przez pasy na skrzyżowaniu ulicy Mirowskiej z ulicą Nadrzeczną i będzie kontynuował podróż chodnikiem a później bulwarem wzdłuż Warty. Pochód zatrzyma się na mostku na wysokości Aresztu Śledczego. Tam akcja zostanie zakończona.

Jak akcję przeprowadzić w innym zakątku Polski?

Reklama

Stereotypy na stos! Akcja jest prosta, praktycznie bezkosztowa, a co najważniejsze - wykonalna i bardzo wymowna. Zaczyna się lekcją w szkole na temat istoty niepełnosprawności: czym jest a z czym jest utożsamiana. Uczniowie spisują swoje spostrzeżenia na karteczkach. Osobno stereotypy, osobno - prawdziwe cechy. Stereotypy przyklejają do łatwopalnej i ekologicznej marzanny, a kartki z prawdą umieszczają w balonie lub przyklejają je na dużą kartkę papierku - tworząc kontrakt, który każdy indywidualnie podpisze. Marzannę stereotypów palimy/topimy a prawdę spisaną na kontrakcie zawieszamy w np. w klasie, gdzie odbywał się warsztat. Akcję z marzanną robimy oczywiście w pierwszy dzień wiosny (21 marca), który jest jednocześnie uznanym przez ONZ Światowym Dniem Zespołu Downa. Akcję można i warto prowadzić w każdym zakątku Polski.

Serdecznie zapraszamy

2014-03-21 09:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Event z okazji 14. Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa

MIVA Polska & Krakowska Żegluga Pasażerska & SWM „Młodzi Światu”
zapraszają na event
z okazji 14. Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Na Moskala!

2023-02-01 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Zuzanna Lickiewicz

W domu kultury Stary Młyn w Zgierzu otworzono wystawę czasowąj „Na Moskala! W 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego”. Odbyła się także debata historyczna „Powstanie Styczniowe w regionie — patriotyzm wczoraj i dziś”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję