Reklama

Niedziela Częstochowska

Ponownie zakwitną Pola Nadziei

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zaprasza na uroczyste rozpoczęcie kampanii „Pola Nadziei” 2022/2023 do ogrodów Centrum Opieki Paliatywnej Palium przy ul. Kopernika 17a w Częstochowie w poniedziałek 10 października, czyli w dniu Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

[ TEMATY ]

Częstochowa

hospicjum

Pola Nadziei

Nicky/Pixabay

Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół oraz przedszkoli wraz z opiekunami.

Planowany przebieg inauguracji kampanii Pola Nadziei:

11.00 – uroczyste rozpoczęcie oraz powitanie zaproszonych gości

Reklama

11.15 – wystąpienie zaproszonych gości

11.30 – sadzenie cebulek żonkili w ogrodach hospicjum

Szczegółowych informacji udzielają Dagmara Jarosik pod nr. tel. 502 025 442 i Aneta Długosz pod nr. tel. 514 600 204. Są one dostępne również na stronie internetowej: www.hospicjum-czestochowa.pl .

Kampania „Pola Nadziei” to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 r. „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie jest koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach.

Jak co roku Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przygotowało szereg wydarzeń towarzyszących kampanii. To sprawia, że Pola Nadziei są prawdziwym świętem wszystkich hospicjów, ich podopiecznych i osób zaangażowanych w pomoc chorym terminalnie.

Kampania przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią, kiedy to na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną sadzimy żonkile. Drugi etap ma miejsce na wiosnę, gdy kwitną żonkile, przypominając o akcji na rzecz osób cierpiących, oczekujących naszej pomocy, wsparcia i nadziei. Pomagając chorym, przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Każdy bez względu na wiek ma możliwość uczestniczenia w kampanii. Wspomóc hospicjum można, przekazując 1% podatku lub włączając się w nasze codzienne działania jako wolontariusz. Swoje wsparcie dla idei opieki hospicyjnej można zamanifestować również, biorąc udział w jesiennym tworzeniu swoich Pól Nadziei oraz w wiosennych akcjach, m.in. w konkursach, kwestach i Marszu Nadziei.

Również w poniedziałek 10 października personel Centrum Opieki Paliatywnej Palium w Częstochowie czeka w godz. 10-18 na wszystkich chętnych, aby opowiedzieć, dla kogo i jak działa już od 30 lat oraz by odpowiedzieć na wszelkie pytania. Szczegółowy program Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej jest dostępny na Facebooku Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

2022-10-07 13:01

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XI Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego

RADOM 2018

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj oficjalnie patronem Głogowa

2022-12-06 20:54

[ TEMATY ]

Głogów

Orszak św. Mikołaja

Karolina Krasowska

Dekret Stolicy Apostolskiej ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa został przyjęty 6 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Miasta.

W historycznej tradycji św. Mikołaj od dawna był patronem Głogowa. Pod koniec ub. roku potwierdziła to Rada Miejska, natomiast w tym roku, na prośbę bp. Tadeusza Lityńskiego, wybór ten zatwierdziła oficjalnie Stolica Apostolska. Pasterz diecezji przekazał dekret ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa na ręce przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Sienkiewicza i prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Sali Rajców Urzędu Miasta Głogowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję