Reklama

Kalendarz kulturalny


Edycja zielonogórsko-gorzowska 42/2002

20 października, godz. 18.00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Dekameron G. Boccaccio;

20 października, godz. 12.00, Teatr Lubuski w Zielonej Górze - Awantura o Basię reż. Daniel Kustosik;

20 października, godz. 18.00, Teatr Lubuski w Zielonej Górze - Y. Reza Przypadkowy człowiek reż. Zdzisław Wardejn;

22 października, godz. 10.00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Dekameron G. Boccaccio;

23 października, godz. 10.00 i 12.00, Głogów - C. Collodi Pinokio reż. Daniel Kustosik (Lubuski Teatr);

23 października, Filia Książki Mówionej WiMBP w Gorzowie Wlkp. - Wystawa plastyczna Anny Wasilewskiej;

23 października, godz. 10.00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Dekameron G. Boccaccio;

23 października, godz. 20.30, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Czy te oczy mogą kłamać, zespół "Raz Dwa Trzy" śpiewa piosenki A. Osieckiej;

24 października, godz. 10.00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Dekameron G. Boccaccio;

25 października, godz. 10.00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Dekameron G. Boccaccio;

25 października, godz. 19.00, Filharmonia Zielonogórska - Zakończenie XII Festiwalu Smyczkowego "Mistrzowie polskiej wiolinistyki". W programie: G. Rossini - Uwertura do opery Otello, F. Chopin - Koncert fortepianowy f-moll, F. Mendelssohn - IV Symfonia A-dur "Włoska".

25 października, godz. 19.00, Żary - J. M. Synge Prowincjonalny playboy, reż. Bogdan Kokotek (Lubuski Teatr);

25 października, Grodzki Dom Kultury w Gorzowie Wlkp. - XXV Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" (eliminacje wojewódzkie);

26 października, godz. 18.00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Dekameron G. Boccaccio;

Do 27 października, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze - wystawa prac Tadeusza Rolke, Chrisa Niedenthala pt. Sąsiadka.

28 października, WiMBP w Gorzowie Wlkp. - "Zdzisław Morawski 1926-1992", wystawa z okazji 10. rocznicy śmierci;

29 października, godz. 10.00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Baśń o zaklętych braciach E. Szwarc;

30 października, godz. 10.00, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Baśń o zaklętych braciach E. Szwarc;

1 listopada, godz. 24.00, kościół pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze - koncert zaduszkowy (słynne adagia);

8 listopada, godz. 19.00, Filharmonia Zielonogórska, koncert w 130. rocznicę śmierci S. Moniuszki (arie operowe i utwory orkiestrowe);

Do 10 listopada, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze - "125 lat obserwacji meteorologicznych w Zielonej Górze" oraz "Śląska porcelana 1820-1945 ze zbiorów prywatnych".

Małe zwycięstwo Węgrów nad lobby LGBT

2019-08-22 17:25

vaticannews / Budapeszt (KAI)

Węgrzy odnieśli małe zwycięstwo nad lobby homoseksualnym w Budapeszcie, po tym, jak środowiska broniące małżeństwa i rodziny oprotestowały kontrowersyjną kampanię reklamową firmy Coca-Cola.

wikipedia.org

Wcześniej w tym miesiącu największy producent napojów na świecie rozpoczął kampanię promującą LGBT. Na dworcach i przystankach autobusowych zawisły plakaty przedstawiające pary jednopłciowe pijące popularny napój oraz hasła: „Miłość to miłość”, „Zero cukru, zero uprzedzeń”, czy „Bez cukru, bez przesądów”. Kampania spotkała się z szerokim protestem ze strony społeczeństwa i polityków.

Ponad 41 tys. podpisów pod petycją na stronie CitizenGO, a także bojkot produktów firmy Coca-Cola w sklepach spowodowały, że międzynarodowa firma wycofała się z tej kampanii reklamowej w stolicy Węgier. Prezes CitizenGO na Węgrzech, Eszter Zaymus, wzywa do dalszego bojkotowania Coli, która nie przestaje lobbować na rzecz LGBT. Podobny apel, w mediach społecznościowych, skierował premier Victor Orbán.

Petycja obywateli Węgier podkreślała, że instytucja małżeństwa zakłada się na nierozerwalnym związku kobiety i mężczyzny oraz że rodzina jest jednostką fundamentalną dla przetrwania narodu. Wzywała ona władze do „trzymania w ryzach lobby LGBT, aby nie narażać na szwank publicznych morale”. Petycja dotyka również tematu prawa rodziców do decydowania o tym, kiedy i jak będą edukować swoje dzieci w temacie ludzkich relacji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Zakopane: na Krzeptówkach modlitwa w intencji ofiar burzy w Tatrach

2019-08-22 20:36

jg / Zakopane (KAI)

Górale licznie zgromadzili się w sanktuarium na Krzeptówkach, aby uczestniczyć w Mszy św. w intencji ofiar śmiertelnych i innych poszkodowanych po burzy w Tatrach, która miała miejsce w godzinach popołudniowych w czwartek 22 sierpnia w Tatrach.

Eliza Bartkiewicz / BP KEP

- Ratownicy, lekarze robią co mogą, aby pomóc, ale i my możemy wspierać ich duchowo, a także wszystkich poszkodowanych podczas dzisiejszej burzy w Tatrach. Modlimy się także w intencji ofiar śmiertelnych o życie wieczne dla nich - mówi ks. Marian Mucha, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach.

W świątyni na Krzeptówkach trwa uroczysta Msza św. z udziałem górali ze Związku Podhalan, obchodzących w tym roku 100-lecie swojej organizacji, a także uczestników Międzynarodowego Festiwali Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Władze miasta odwołały dzisiejsze koncerty i zaprosiły wszystkich do uczestnictwa w modlitwie na Krzeptówkach.

Zamiast zaplanowanego bicia rekordu w tańcu zbójnickim odbyła się jedynie zbiórka na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. - Jesteśmy teraz całym sercem z rodzinami ofiar i osobami poszkodowanymi podczas dzisiejszej burzy. Taka sytuacja nas wszystkich bardzo zaskoczyła i zasmuciła - mówi Anna Karpiel-Semberecka z Urzędu Miasta Zakopanego. Dodaje, że w ramach festiwalu miała miejsce także Msza św. z udziałem górali z całego świata w intencji pokoju na świecie.

W Zakopanem działa sztab kryzysowy. Jest wojewoda małopolski Piotr Ćwik, a na Podhale zmierza premier Mateusz Morawiecki.

Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego zamknęła szlaki wokół Giewontu. W wyniku burzy i piorunów, jakie rozpętały się na tym znanym szlakiem zostało poszkodowanych wiele osób, są nawet ofiary śmiertelne. Akcja sprowadzania turystów cały czas jest prowadzona. W szpitalach w Zakopanem, Nowym Targu, Myślenicach i Krakowie przebywa już kilkadziesiąt osób.

Uruchomiono numer alarmowy-infolinię: 18 20 17 100 oraz 18 20 23 914. Tu dowiedzieć się można o losie najbliższych, a także zgłosić osoby, które nie powróciły z wycieczek górskich i nie ma z nimi kontaktu.

Krzyż na Giewoncie postawili z inicjatywy ks. Kazimierza Kaszelewskiego na przełomie XIX i XX w. mieszkańcy Zakopanego. Dwa razy w roku górale uczestniczą w pielgrzymce z centrum miasta na Giewont. Pielgrzymkę organizuje parafia św. Krzyża w Zakopanem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem