Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica: Forum Ewangelizacyjne

[ TEMATY ]

forum

Bożena Sztajner/Niedziela

Pod hasłem "Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii" odbyło się w sobotę 22 marca 2014 r. w Świdnicy Forum Ewangelizacyjne. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św. odprawiona w katedrze świdnickiej pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. Homilię wygłosił bp Grzegorz Ryś - jeden z gości Forum Ewangelizacyjnego.

- Najważniejsze w ewangelizacji dla chrześcijan jest przyjęcie obrazu Boga, który jest miłosierdziem - powiedział w homilii bp Ryś, nawiązując do przypowieści o Miłosiernym Ojcu. - Nie tylko prośmy o dary jak ewangeliczny syn, ale prośmy, by Bóg podzielił się z nami sobą. Doświadczając tej łaski, możemy stawać się skutecznymi ewangelizatorami - wskazał hierarcha.

Po Eucharystii uczestnicy Forum przeszli do Klubu "Bolko", gdzie zaproszeni goście wygłosili konferencje oraz odbywały się zajęcia warsztatowe. Wśród prelegentów znaleźli się bp Grzegorz Ryś - biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej; ks. Artur Godnarski - odpowiedzialny za Przystanek Jezus; ks. Piotr Wawrzynek - pasterz wspólnoty "Dom na skale" we Wrocławiu; s.Wirginia Lidia Mielcarek OP - koordynator Szkoły Nowej Ewangelizacji Świętej Rodziny oraz Dariusz Trętowicz z fundacja na rzecz „Cogito Ergo Credo”.

Reklama

Zajęcia warsztatowe dotyczyły nowych metod i środków wyrazu w ewangelizacji; roli świadectwa w ewangelizacji oraz programu pastoralnego Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja jako propozycji formacji ewangelizatorów.

Ks. Krzysztof Ora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej, wskazuje, że inspiracją dla organizatorów Forum Ewangelizacyjnego były słowa bł. Jana Pawła II: "Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości”.

- Również postawa i wielokrotne zachęty papieża Franciszka, który powiedział: „Kościół rozszerza się nie przez prozelityzm, ale «przez przyciąganie»” stały się zachętą do zorganizowania Forum - dodaje inicjator spotkania.

W Forum Ewangelizacyjnym uczestniczył ponad 450 osób. Zostało ono zorganizowane przez Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej, Odnowę w Duchu Świętym Diecezji Świnickiej oraz Środowisko Nowej Ewangelizacji z Kłodzka.

2014-03-24 07:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Forum KSM

[ TEMATY ]

Częstochowa

forum

KSM

materiały prasowe

Co roku, przed głównym świętem KSM-u, czyli Chrystusa Króla Wszechświata, odbywa się FORUM KSM. Jest to weekendowy zjazd młodzieży z różnych oddziałów całej Archidiecezji Częstochowskiej, wyjątkowy czas dla wszystkich członków wspólnoty. Zjeżdżają się do Olsztyna k. Częstochowy, po to, by móc razem spędzić wyjątkowy czas na Adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencjach, Eucharystiach, ale także na wspólnej integracji, zabawie i - co pokazuje czas – nierzadko na poznawaniu się na nowo. Jest to chwila wytchnienia, odpoczynku duchowego, możliwość spokojnej, dłuższej spowiedzi „twarzą w twarz” z kapłanem, która regeneruje umartwione serca. Serdecznie zapraszamy KSM-owiczów! Koszt - 110 zł, jeśli masz pytania kieruj je do sekretarz Kamili Suchańskiej. Czekamy na Ciebie!

Zapisy odbywają się poprzez formularz:

CZYTAJ DALEJ

Przyjdź, zobacz, zostań, jeżeli chcesz!

2023-01-28 13:25

Marzena Cyfert

Ks. Marek Chrzanowski

Ks. Marek Chrzanowski

Trwa spotkanie dla kobiet, zorganizowane przez Orioński Instytut Świecki. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą w kościele św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim sprawował ks. Marek Chrzanowski, kapłan, poeta, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy.

Na spotkaniu obecne były członkinie Instytutu z Łodzi, Wrocławia i zaproszeni goście. W homilii ks. Chrzanowski zauważył, że są takie chwile i wydarzenia w naszym życiu, które są niepowtarzalne, a które Bóg daje nam po to, żebyśmy je głęboko przeżyli i żebyśmy potrafili w nich zobaczyć coś wyjątkowego; coś takiego, co pozostanie w sercach na długo, albo nawet na zawsze.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda gratuluje zwycięstwa Pavlowi i zaprasza do złożenia wizyty w Polsce

2023-01-28 18:27

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda w sobotę na Twitterze pogratulował zwycięstwa nowemu prezydentowi Czech Petrowi Pavlowi i zaprosił go do złożenia wizyty w Warszawie.

"Dziś zakończyły się wybory prezydenckie u naszych sąsiadów Czechów. Nowym Prezydentem Republiki Czeskiej został wybrany Gen. Petr Pavel! Szanowny Panie Prezydencie, serdeczne gratulacje i pozdrowienia z Polski! Zapraszamy z wizytą do Warszawy!" - napisał prezydent Andrzej Duda w sobotę na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję