Reklama

Niedziela Małopolska

Strumienie Miłosierdzia – spotkanie wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej

„Dzisiaj jesteście potrzebni jako głosiciele Dobrej Nowiny i piękna życia, a nie sprzedawcy strachu” – mówił bp Przybylski do wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sobotę, 15 października br. w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie odbyło się spotkanie wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej. To kolejna sesja z cyklu corocznych spotkań o nazwie Strumienie Miłosierdzia. Jej głównym tematem były słowa „Nie martwicie się o życie” Mt 6,25. Organizatorami spotkania byli diecezjalni koordynatorzy Odnowy Ks. Leszek Harasz i Wojciech Kurzyński. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wspólnot z całej archidiecezji krakowskiej. Głównym punktem tego dnia jedności była wspólna modlitwa podczas Eucharystii i modlitwy uwielbienia.

Archiwum autora

Archiwum autora

Konferencje wygłosił Bp Andrzej Przybylski – delegat KEP ds. Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. W nauczaniu nawiązał on do głównego tematu spotkania i zaprosił członków wspólnot, aby w czasach piętrzących się zmartwień o życie, świat i Kościół Odnowa w Polsce, zgodnie z działaniem Ducha Świętego niosła ludziom pocieszenie, nadzieję i zaufanie w Boże prowadzenie i zwycięstwo Jezusa. Podobne spotkania jedności wspólnot Odnowy w Duchu Świętym odbyły się między innymi w Archidiecezji Warszawskiej – 1 października br – w kościele św. Tomasza Apostoła w Warszawie oraz w Archidiecezji Białostockiej – 24 września br. – Bielsk Podlaski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-10-17 12:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odnowa w Duchu Świętym dziękuje za 50 lat istnienia

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Odnowa w Duchu Świętym

Krzysztof Świertok

Zdjęcie archiwalne

Zdjęcie archiwalne

Wielkie dziękczynienie za 50 lat istnienia Odnowy w Duchu Świętym w Kościele zanoszone jest dziś na Jasnej Górze. Z udziałem kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów trwa 22. ogólnopolskie czuwanie. Jubileusz jest okazją nie tylko uwielbienia Boga, ale nade wszystko do rozbudzenia w ochrzczonych zapału ewangelizacyjnego i rozeznania nowych wyzwań na przyszłość.

Ks. Sławomir Płusa, przewodniczący Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów podkreśla, że spotkanie jest przede wszystkim modlitwą o nowe wylanie Ducha Świętego. - Papież Franciszek na spotkaniu z włoską Odnową mówił, że naszym zadaniem jest dzielić się doświadczeniem chrztu w Duchu Świętym. Chcemy modlić się o rozpalenie mocy sakramentu chrztu św. i bierzmowania i o owocną współpracę z Duchem Świętym w codzienności, zwłaszcza w ewangelizacji – powiedział ks. Płusa.

CZYTAJ DALEJ

Kto żyje w miłości Bożej, jest na właściwej drodze

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 11, 28-30.

Czwartek, 18 lipca. Dzień powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

CZYTAJ DALEJ

Wizyty dusz czyśćcowych u ojca Pio: wielokrotnie przychodziły do niego, szukając pomocy

2024-07-17 21:27

[ TEMATY ]

czyściec

św. o. Pio

Krzysztof Tadej

Niezmienione ciało św. Ojca Pio spoczywa w szklanym sarkofagu w San Giovanni Rotondo

Niezmienione ciało św. Ojca Pio spoczywa w szklanym sarkofagu w San Giovanni Rotondo

Ojciec Pio mocno wierzył w świat nadprzyrodzony i w Kościół składający się zarówno z żyjących, jak i ze zmarłych, którzy dostąpili chwały nieba albo w czyśćcu doznają bolesnego oczyszczenia po śmierci. Był głęboko przekonany, że te trzy stany wzajemnie się komunikują, wspierają i na siebie oddziałują - czytamy w książce "Największe tajemnice czyśćca. Błogosławieństwo oczyszczającego ognia".

Niebo to doskonała wspólnota ze Stwórcą i wszystkimi zbawionymi. Czyściec jest „przedsionkiem” nieba, miejscem oczyszczania dusz tych, którzy wymagają jeszcze pracy nad sobą, aby dojrzeć do doskonałej miłości, koniecznej do osiągnięcia nieba.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję