Reklama

Aspekty

Włącz się w tworzenie Domu Młodych w Rokitnie!

- Z serca proszę o modlitwę w intencji tego dzieła powołaniowego i młodzieżowego w diecezji – mówi ks. Damian Drop, opiekun powstającego przy rokitniańskim sanktuarium Domu Młodych.

[ TEMATY ]

rekolekcje powołaniowe

rekolekcje młodzieżowe

Rokitno sanktuarium

Dom Młodych

ks. Damian Drop

Maciej Krawcewicz

Ks. Damian Drop zaprasza do Domu Młodych w Rokitnie

Ks. Damian Drop zaprasza do Domu Młodych w Rokitnie

Katarzyna Krawcewicz: - W Rokitnie powstaje Dom Młodych. Dlaczego właśnie tam?

Ks. Damian Drop: - Z jednej strony jest to kontynuacja tego, co działo się w Paradyżu. Ale z drugiej – Rokitno to miejsce, w którym młodzież zawsze czuła się dobrze. Wystarczy wspomnieć, że od wielu lat Ruch Światło-Życie ma tu swoje dni skupienia, dni wspólnoty, dzieje się tu wiele różnych rzeczy, choćby Dni Młodzieży. Więc jest to miejsce, w którym młodzież już się spotyka. Teraz chcemy po prostu rozszerzyć to, co wcześniej było w Paradyżu. Tam w Jackówce prowadzone były rekolekcje powołaniowe dla chłopaków. Zależy nam, żeby ten wachlarz rekolekcji młodzieżowych rozwinąć maksymalnie, jak się da.

Rokitno to też miejsce, które jest omodlone przez wieki i Matka Boża Cierpliwie Słuchająca jest niesamowitą Osobą, która czuwa nad nami. Dlatego widzę ogromną wartość w tym, że chcemy właśnie tam się zadomowić.


- Na jakiej zasadzie Dom Młodych miałby funkcjonować?

- Na pewno będą się tam odbywały rekolekcje weekendowe dla mniejszych grup, bo dom będzie w stanie pomieścić dwadzieścia kilka osób. Przy większych wydarzeniach będziemy nadal korzystać z Domu Rekolekcyjnego, który ma po prostu większą bazę noclegową. Do Domu Młodych będą mogły przyjeżdżać różne wspólnoty, schole, grupy młodzieżowe, oazowe, KSM itd., żeby przeżywać tu swoje dni skupienia. Ale będzie też możliwość zamieszkania tutaj i przeprowadzenia tutaj indywidualnych rekolekcji – to propozycja dotyczy oczywiście jedynie osób pełnoletnich. Po to tam mieszkam, żeby ten Dom mógł funkcjonować przez cały czas.


Reklama

- Niedawno została uruchomiona zbiórka na Patronite dla wsparcia Domu.

- Nie chodzi tu wyłącznie o wykończenie budynku czy wyposażenie, ale również o pewne plany na przyszłość. Być może uda się tu stworzyć studio muzyczne – coś co będzie fajnym pomysłem dla młodzieży. Dzięki wsparciu z Patronite będziemy też mogli dofinansowywać rekolekcje, bo nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pokrycie kosztów pobytu tutaj. No i oczywiście codzienne funkcjonowanie Domu. Chcemy pokazać nasze dzieło na Patronite i jeśli ludziom się spodoba, będą mogli je wesprzeć. Te wpłaty mogą być różne, w zależności od możliwości. Dla osób, które wolą przelewy tradycyjne, uruchomiliśmy konto Domu, na które można wpłacać swoje darowizny. Numer konta to: 78 1240 6494 1111 0011 1153 2660. Należy dodać dopisek: darowizna na Dom Młodych.

Zachęcam gorąco do takiego wsparcia duszpasterstwa młodzieży. Im więcej osób zdecyduje się nam pomóc, tym więcej pomysłów będzie można zrealizować.


- Pierwsi darczyńcy już się znaleźli.

- Dlatego już teraz chciałbym podziękować za wszelkie formy wsparcia dzieła młodzieżowo-powołaniowego. Doświadczamy dużo życzliwości wokół tego dzieła i to nas bardzo cieszy. Coraz więcej młodzieży chce przyjeżdżać na nasze rekolekcje, a Rokitno coraz bardziej staje się dla nich domem. Cieszą się nim i chętnie tu przebywają. Rok naszej pracy w tym miejscu pokazuje, że to była dobra decyzja. Widać, że młodzież chce mieć swoje miejsce, taki swój azyl, w którym może się spotykać.

Z serca proszę też o modlitwę w intencji tego dzieła powołaniowego i młodzieżowego w diecezji. Modlitwa jest bardzo cenna. Wspaniale jeśli ktoś może nas wesprzeć finansowo. Ale jeśli ktoś nie może sobie na to pozwolić, to bardzo zachęcam do omadlania naszego dzieła.

Bieżące informacje na temat Domu Młodych znajdziecie tutaj.

2022-10-27 07:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

2023-01-07 15:07

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

Niedziela, 5 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Odważyła się na miłość

2023-02-05 15:30

Marzena Cyfert

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

W liturgiczne wspomnienie św. Marii de Mattias w parafii św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii świętej. Eucharystii przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

– Relikwie przybyły do nas z dalekiego Rzymu. Dzięki hojności Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa możemy cieszyć się obecnością tej świętej w naszej świątyni, w tym szczególnym dniu, kiedy obchodzimy jej wspomnienie. Z wielką radością, dziękując Bogu za dar świętych, witamy tę świętą pośród nas. Odtąd będzie naszą parafianką, będzie naszą współsiostrą, odtąd będzie prawdziwie wstawiała się do Boga za nami – mówił w słowie powitania o. Faustyn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję