Reklama

Niedziela Częstochowska

Liczy się każda złotówka. Kwesta na cmentarzach

Już po raz 25. częstochowscy artyści, twórcy, dziennikarze, społecznicy oraz młodzież będą kwestować 1 listopada na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzach Kule i św. Rocha.

[ TEMATY ]

Częstochowa

cmentarze

kwesta

Karol Porwich/Niedziela

Cmentarz św. Rocha w Częstochowie

Cmentarz św. Rocha w Częstochowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ze środków zebranych podczas tegorocznej zbiórki przewiduje się renowację nagrobka na cmentarzu św. Rocha, który zostanie (w zależności od zebranej kwoty) wskazany przez społeczną komisję, z udziałem przedstawiciela Urzędu Ochrony Zabytków.

Ze środków zgromadzonych podczas poprzednich zbiórek przeprowadzona została renowacja dużej rzeźby Matki Bożej na wysokim cokole, której autorem jest wybitny rzeźbiarz Józef Baltazar Proszowski (cmentarz Kule, sektor 14, rząd 5, grób 12). Odnowiono także niszczejący nagrobek, z piękną kaligrafowaną tablicą, sędziego pokoju Antoniego Siecińskiego (cmentarz Kule, sektor 31, rząd PD, grób nr 4). Jest to prawdopodobnie najstarszy nagrobek na Kulach, przeniesiony z ul. Ogrodowej przy zakładaniu cmentarza.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-10-28 15:31

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Plan nabożeństw na częstochowskich cmentarzach w dniach 1-2 listopada

Porządek Mszy św. sprawowanych przez biskupów na częstochowskich cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada

CZYTAJ DALEJ

Jakie jest twoje osobiste stanowisko wobec kryzysu Kościoła dzisiaj?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Monika Książek

Rozważania do Ewangelii Mt 28, 16-20.

Niedziela, 26 maja. Uroczystość Najświętszej Trójcy

CZYTAJ DALEJ

„Jesteś nadzieją” - częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny dotarł na Jasną Górę

2024-05-26 18:41

[ TEMATY ]

Częstochowa

marsz dla życia i rodziny

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Na Jasnej Górze zakończył się częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany w tym roku pod hasłem „Jesteś nadzieją”. Tradycyjnie ubrani na biało jego uczestnicy przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie, gdzie pod figurą Maryi Niepokalanej został złożony hołd z kwiatów.

- Przejście ulicami Częstochowy, to okazja do promocji życia i rodziny wśród młodzieży, a także dorosłych. Maszerujemy po to, by świętować, cieszyć się i pokazywać radość z naszych rodzin i każdego życia. Nawet, jeśli niektóre rodziny doświadczone są kryzysami, chorobami, to życie zawsze jest na pierwszym planie. Tym się chcemy radować, tym się chcemy dzielić - powiedział Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji „Ku pełni życia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję