Reklama

Zaproszenia

Lublin: Promocji książki prof. Mieczysława Ryby „Odkłamać wczoraj i dziś”

Dziś w Trybunale Koronnym w Lublinie o godz 17.00 odbędzie się konferencja pod patronatem Klubu Inteligencji Katolickiej poświęcona promocji książki prof. Mieczysława Ryby „Odkłamać wczoraj i dziś”.

Głównym tematem całej konferencji będzie szeroko rozumiana historia. Prof. Henryk Kiereś, jeden z gości, będzie mówił o historii w kulturze, natomiast prof. Mieczysław Ryba o prawdziwej historii jako mistrzyni dobrej polityki. Ponadto, w programie zaplanowano występy Wojciecha Bernatowicza na gitarze klasycznej oraz orkiestry barokowej pod dyrekcją Teresy Krasowskiej, które zapewnią miłe dla ucha chwile.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę „Odkłamać wczoraj i dziś” oraz inne publikacje wydawnictwa PROHIBITA, jak również pozycje proponowane przez Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie.

Reklama

Prof. Mieczysław Ryba autor książki, jest znanym felietonistą historycznym oraz politycznym, udzielającym się w m.in. w Radiu Maryja oraz Naszym Dzienniku. Ponadto jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta Lublin, Kierownikiem Katedry Historii Systemów Politycznych XIX i XX w. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej im. prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.

Jednym z organizatorów wydarzenia jest Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie. Jego początki sięgają 1976 roku, kiedy Prymas Polski Stefan Wyszyński wyraził życzenie skierowane do prof. Czesława Strzeszewskiego o utworzenie Klubu. Tak mówi o nim prezes, prof. Mieczysław Ryba: „Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie im. prof. Czesława Strzeszewskiego od blisko czterdziestu lat stara się nawiązywać do tego, co w naszej polskiej tradycji najważniejsze i najpiękniejsze. Już samo nazwisko założyciela Klubu, profesora Czesława Strzeszewskiego, zobowiązuje. Był to jeden z najwybitniejszych znawców i propagatorów Katolickiej Nauki Społecznej. Jest to właśnie dziedzictwo, do którego staramy się nieustannie nawiązywać”.

Od 15 już lat klub wydaje „Zeszyty Społeczne”, w których publikowane są prace wybitnych przedstawicieli KUL i innych ośrodków naukowych z zakresu katolicyzmu społecznego, jego historii oraz problematyki społecznej w Polsce oraz poza nią.  Do dzisiaj organizowane są cykliczne spotkania dotyczące dyskusji na bieżące problemy społeczno-polityczne.

2014-03-26 07:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kardynał, który pozostał pokornym zakonnikiem

Niedziela Ogólnopolska 33/2013, str. 15

[ TEMATY ]

książka

promocja

Biały Kruk/Michał Klag

W wypełnionej po brzegi auli bł. Jana Pawła II przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 2 sierpnia br. odbyła się uroczysta promocja nowego albumu wydawnictwa Biały Kruk pt. „Kardynał polskich serc”. Publikacja poświęcona śp. kard. Stanisławowi Nagyemu przygotowana została przez Jolantę Sosnowską zaledwie 7 tygodni po śmierci Księdza Kardynała. Jak zaznaczyła autorka, wydawcom zależało na tym, by uchwycić emocje i wrażenia, które wciąż jeszcze żywo budzą się na wspomnienie Zmarłego.

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do modlitwy za parafie: ich drzwi muszą stać otworem

2023-01-30 16:37

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną. Ich drzwi muszą stać otworem dla wszystkich. Papież Franciszek mówi o tym w intencji modlitewnej na luty, w której zachęca do modlitwy za parafie.

Intencji towarzyszy film przygotowany przez Światowej Sieci Modlitwy Papieża przedstawiający różne wymiary życia parafialnego w wielu zakątkach świata.

CZYTAJ DALEJ

Rodzice mogą składać wnioski o 500+ na kolejny okres świadczeniowy

2023-01-31 09:57

[ TEMATY ]

500 plus

Adobe Stock

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

„Zachęcam wszystkich rodziców, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku. Sama procedura odbywa się bez wychodzenia z domu, dzięki dostępnym platformom internetowym. Złożenie wniosku do 30 kwietnia to gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia. My ze swojej strony zapewniamy, że środki trafią do rodzin zgodnie z terminami. Program Rodzina 500+ będzie realizowany, a środki na ten cel zostały zabezpieczone” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję