Reklama

Nowy rok w Studium Życia Rodzinnego rozpoczęty

Maria Perczyk
Edycja przemyska 42/2002

12 września br. został zainaugurowany nowy rok w Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Przemyskiej. Uczestnicząc w zajęciach w Studium, wcześniejsze roczniki miały okazję poznać ks. Mariana Kaszowskiego, który był jego kierownikiem.
Nowi słuchacze to ludzie przeważnie młodzi, z terenu całej diecezji przemyskiej. Nie wszyscy słyszeli o tragicznej śmierci ks. Mariana, a niektórzy dowiedzieli się o tym fakcie, czytając Niedzielę Przemyską. Niemniej jednak i Ci, którzy mieli szczęście spotkać na swej drodze tego wspaniałego kapłana i Ci, którym jego osoba moderatora, asystenta i brata została przedstawiona po tragicznej śmierci - modlą się w jego intencji.
15 września w kaplicy Sióstr Benedyktynek - w domu rekolekcyjnym przy parafii Świętej Trójcy w Przemyślu słuchacze I i II roku Studium Życia Rodzinnego uczestniczyli we Mszy św. odprawianej w intencji zmarłego ks. Mariana Kaszowskiego. Mszę św. celebrował nowo powołany na stanowisko kierownika Studium ks. Marek Kruk. Wszyscy uczestniczący modlili się o spokój wieczny ks. Mariana. Tak jak On troszczył się o każde małżeństwo, jak przejmował się problemami małżeństwa i rodziny, tak i uczestniczący w nabożeństwie ufali, że Bóg, który powołał Go do siebie w tak młodym wieku, przyjmie Jego duszę.
Ks. Markowi Krukowi - kierownikowi Studium życzymy, aby godnie kontynuował dzieło ks. Mariana. By miał siłę i wiarę we wszystkich swoich poczynaniach, by nie zrażał się w chwilach trudnych. Jako słuchacze Studium życzymy ks. Markowi wytrwania z nami, a samym sobie, by uczestnictwo w zajęciach Studium pozwoliło poszerzyć horyzonty naszej wiedzy, nabyć prawdziwej, życiowej mądrości. Byśmy mogli (ci, którzy żyją w związkach małżeńskich) po prostu ulepszać relacje panujące w naszych związkach. Wierzymy, że uczestnictwo w tych zajęciach pomoże budować nasze rodziny na solidnych fundamentach. Będzie nam pomocą w przeżywaniu własnych, rodzinnych trudności i nauczy nas, jak służyć innym radą i pomocą.
Już pierwsze wykłady, ćwiczenia, to doświadczenie przez słuchaczy wspaniałej wspólnoty i zdobywania wiedzy z równoczesnym pogłębianiem wiary. Ks. dr. Stanisławowi Haręzga składamy podziękowanie za piękny wykład na temat: "Biblijne podstawy małżeństwa i rodziny". W sposób bardzo jasny i ciekawy wprowadził słuchaczy w tematykę małżeństwa - jako stwórczego planu samego Boga. Bóg zapłać.
Również słowa "Bóg zapłać" kierujemy do tych wszystkich, którzy troszczą się o właściwe funkcjonowanie Studium, sprawy organizacyjne i tworzenie właściwej atmosfery, sprzyjającej pogłębianiu wiedzy, a nade wszystko wiary.
Słuchacze I i II roku Studium Życia Rodzinnego w Przemyślu

Wrocław: Ks. Marcin Majewski złożył uroczystą przysięgę wojskową

2019-07-20 14:15

Michał Sobociński

Na placu apelowym Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przysięgi wojskowej 37 słuchaczy Kursu Przeszkolenia Kadr Rezerwy, oficerskiego, Korpusu Osobowego Duszpasterstwa.

Michał Sobociński
Przysięgę wojskową złożyło 37 słuchaczy Kursu Przeszkolenia Kadr Rezerwy, oficerskiego, Korpusu Osobowego Duszpasterstwa

W uroczystości uczestniczył biskup polowy Wojska Polskiego oraz licznie przybyłe rodziny i znajomi księży podchorążych. Wśród składających przysięgę wojskową był wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach ksiądz szeregowy podchorąży rezerwy Marcin Majewski - Kapelan Powiatowej Komendy Policji Państwowej w Słubicach.

Więcej w wydaniu drukowanym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Rozpoczął się VI Grodowiecki Zlot Motocyklowy

2019-07-21 12:31

Kamil Krasowski

W sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu rozpoczął się VI Grodowiecki Zlot Motocyklowy. Organizatorami wydarzenia są kustosz sanktuarium w Grodowcu, wójt Gminy Grębocice oraz Klub Motocyklowy Cuprum Riders.

Karolina Krasowska
- Jest to inicjatywa zawierzenia kierowców motocyklistów św. Krzysztofowi - mówi Krzysztof Betka (trzeci z prawej) z Klubu Motocyklowego Cuprum Riders

- Organizujemy Zlot po raz szósty. Jest to inicjatywa zawierzenia kierowców motocyklistów św. Krzysztofowi, ponieważ na zakończenie Mszy św. odbędzie się poświęcenie motocykli i rozdanie pamiątkowych obrazków - mówi Krzysztof Betka z Cuprum Riders. - Jest to trochę inny Zlot od tych, do których niektórzy są przyzwyczajeni, ale wnosi też coś dla ducha. Prosimy dzisiaj o to, by było tyle powrotów, ile jest wyjazdów - dodaje.

Zobacz zdjęcia: VI Grodowiecki Zlot Motocyklowy

Cały tekst w wydaniu drukowanym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem