Reklama

Niedziela Świdnicka

Jaworzyna Śląska. Skąd czerpać wzorce do naśladowania?

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej, biorące udział w konkursie „Mój ulubiony święty” nie miały problemu z odpowiedzią na to pytanie.

[ TEMATY ]

Jaworzyna Śląska

archiwum prywatne

Uczestnicy szkolnego konkursu o świętych wraz z katechetką i ks. proboszczem Markiem Mielczarkiem

Uczestnicy szkolnego konkursu o świętych wraz z katechetką i ks. proboszczem Markiem Mielczarkiem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Prezentując postać ulubionego świętego wskazywały, jakimi wartościami należy kierować się w życiu. Udział w konkursie stanowił dla dzieci okazję do zaprezentowania swoich talentów aktorskich, muzycznych oraz do przezwyciężenia tremy – relacjonowała katechetka Agnieszka Kruk-Kozycz. - Poprzez śpiew i zabawę uczniowie mogli zainspirować się postawą świętych oraz dobrem, które czynili za życia – dodał Marcin Kruk, wicedyrektor szkoły, dodając, że takie szkolne pozytywne wydarzenia, zwłaszcza dziś, warto promować w przestrzeni publicznej. Dodajmy, że szkolne jury, podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród.

I miejsce otrzymała Hanna Smaruj jako św. Katarzyna Aleksandryjska. II miejsce zajęła Maria Sas jako św. Weronika. III miejsce przypadło Maciejowi Kłobuckiemu jako św. Janowi Pawłowi II. Wyróżnienia otrzymali Beniamin Pindel jako św. Charbel oraz Anna Dochniak jako bł. Aniela Salawa. Równie ciekawie zaprezentowali się pozostali uczestnicy, a byli to: Alicja Waliszek jako św. Jadwiga Śląska, Julia Kańko również jako św. Jadwiga, Ania Szczepańska jako św. Barbara, Róża Stępień jako bł. Róża Czacka, Maja Perlak jako Maryja, Danusia Mazur jako św. Faustyna Kowalska, Miłosz Mlak jako św. Paweł Apostoł, Dominik Waliszek jako św. Franciszek z Asyżu oraz Aleksander Borkowski jako św. Mikołaj Biskup.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-10-31 23:35

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jaworzyna Śląska. Ostatnie pożegnanie Tadeusza Papierza, taty ks. Krzysztofa

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Jaworzyna Śląska

ks. Krzysztof Papierz

pogrzeb taty kapłana

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył bp Marek Mendyk

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył bp Marek Mendyk

Proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Ścinawce Dolnej wraz z najbliższą rodziną i zaprzyjaźnionymi kapłanami odprowadził swojego ojca Tadeusza na miejsce spoczynku.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę 27 kwietnia w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej. Mszy świętej przewodniczył bp Marek Mendyk. W modlitwie i żałobie ks. Krzysztofowi towarzyszyła nie tylko rodzina i kapłani, ale także siostry zakonne oraz wierni, którzy przybyli z parafii, gdzie posługiwał syn zmarłego: ze Świebodzic, Strzegomia i Ścinawki Dolnej.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież przyjął wysokiego przedstawiciela Patriarchatu Moskiewskiego

2024-07-12 11:47

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wczoraj po południu papież Franciszek przyjął na audiencji metropolitę Antoniego z Wołokołamska, przewodniczącego Wydziału Zewnętrznych Stosunków Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Watykański komunikat nie precyzuje treści rozmowy. Do tej pory nie poinformował o niej także Patriarchat Moskiewski.

CZYTAJ DALEJ

„Przeprowadzka” Matki Bożej

2024-07-13 05:58

[ TEMATY ]

parafia Zwiastowania Pańskiego w Warszawie

Archiwum parafii Zwiastowania Pańskiego

Na terenie parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie uroczyście poświęcono przydrożną kapliczkę Matki Bożej.

Kapliczka została przeniesiona z drugiej stony ulicy 1 sierpnia, spod numeru 21 dzięki inicjatywie ks. dr. Marka Makowskiego, proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, przy wsparciu i zaangażowaniu Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Na uroczystości obecny był Dominik Wymysłowski, zastępca burmistrza dzielnicy Włochy, proboszczowie: ks. dr Bartosz Szoplik i ks. dr Marek Makowski, ks. prałat Władysław Grędowski oraz liczne grono mieszkańców sąsiadujących ze sobą parafii. Matka Boża „przeprowadziła się” w ten sposób z parafii św. Franciszka z Asyżu na teren parafii Zwiastowania Pańskiego. Jest to druga kapliczka na terenie parafii, obok tej znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury i Racławickiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję