Reklama

Aspekty

Za kilka dni rozpocznie się II Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

W dniach 18-20 listopada w Zielonej Górze odbędzie się II Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pod hasłem: „Kościół – tu jestem!”.

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Karolina Krasowska

Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po raz pierwszy odbył się pod koniec września 2018 r.

Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po raz pierwszy odbył się pod koniec września 2018 r.

Synod to czas modlitwy, słuchania słowa Bożego i liturgicznych celebracji. W ramach synodu młodzi ludzie będą mogli wypowiedzieć swoją opinię o Kościele, zarówno pozytywną, jak i krytyczną. Podczas prac w grupach młodzież podzielą się swoimi refleksjami na następujące tematy:

- Kościół, który kocham;

- Kościół, który boli;

Reklama

- Kościół, którego pragnę.

W synodzie młodych wezmą udział przedstawicie młodzieży w wieku od 16 do 24 lat reprezentujący wszystkie dekanaty diecezji.

Ramowy plan Synodu:

PIĄTEK, 18 listopada (wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny)

16.00 – 17.30 Recepcja

18.00 Zawiązanie wspólnoty, integracja

19.00 Kolacja

20.15 Spotkanie w parafii pw. św. Urbana:

Konferencja "Słuchanie w Kościele i w życiu chrześcijanina" – ks. Piotr Bartoszek, Adoracja Najświętszego Sakramentu.

SOBOTA, 19 listopada

7.30 Jutrznia

8.00 Śniadanie

9.00 – 11.00 Blok I: Kościół, który kocham

12.00 – 14.00 Blok II: Kościół, który boli

14.00 Obiad

15.15 – 16.30 Młodzi i Biskup

17.30 – 21.30 Udział w diecezjalnych obchodach ŚWIATOWYCH DNI

MŁODZIEŻY w parafii pw. Ducha Świętego

NIEDZIELA, 20 listopada – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

7.30 Jutrznia

8.00 Śniadanie

9.00 – 11.00 Blok III: Kościół, którego pragnę

12.30 Eucharystia pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego z homilią rektora seminarium duchownego ks. Mariusza Jagielskiego

14.00 Obiad

2022-11-15 10:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra. Konferencja "Walka o sumienia Polaków"

[ TEMATY ]

Civitas Christiana

Zielona Góra

Archiwum Civitas Christiana

Prof. zw. Grzegorz Kucharczyk mówił o budzeniu się sumień Polaków, jako rezultacie pielgrzymek św. Jana Pawła II do Ojczyzny

Prof. zw. Grzegorz Kucharczyk mówił o budzeniu się sumień Polaków, jako rezultacie pielgrzymek św. Jana Pawła II do Ojczyzny

Fundacja Civitas Christiana, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz Archiwum Państwowe w Zielonej Górze od 2018 r. organizują cykl konferencji zatytułowanych „Człowiek wobec systemów totalitarnych na Środkowym Nadodrzu 1933-1989”. Czwarta edycja konferencji odbyła się 14 października w Auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Tegoroczna, czwarta edycja konferencji "Walka o sumienia Polaków. 1980-1989" z założenia stanowiła naukową refleksję i prezentację badań nad systemem totalitarnym i kondycją człowieka – systemem wartości, norm, zasad - w latach 1980-1989.

CZYTAJ DALEJ

Bp Czaja: Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

egzorcysta

bp Andrzej Czaja

BP KEP

Bp Andrzej Czaja

Bp Andrzej Czaja

- Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów – zapowiedział bp Andrzej w Czaja na 383. Zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu w Wałbrzychu. Przewodniczący Komisji Nauki Wiary KEP dodał, że będzie miał on nawet szerszych charakter, mianowicie jego celem będzie przygotowywanie do posługi duchowej na wielu poziomach, także w różnorodnych wspólnotach religijnych.

Bp Czaja mówił biskupom o aktualnych zagadnieniach jakimi zajmuje się Komisja Nauki Wiary KEP. Dotyczą one w dużej mierze środowiska egzorcystów. Powołany ma zostać ogólnopolski ośrodek przygotowujący egzorcystów, z siedzibą w Katowicach. Przygotowana zostanie również specjalna Nota, w której zostanie określone jakie działania nie mogą być obecne w posłudze egzorcystów. Notę tez przygotowuje zespół Komisji Nauki Wiary, złożony z teologów, psychologów i samych egzorcystów. Dokument ma być opracowany w ciągu roku.

CZYTAJ DALEJ

Ważna rocznica

2023-01-26 19:15

[ TEMATY ]

Częstochowa

bp Antoni Jacek Zimniak

80. rocznica śmierci

pierwszy biskup pomocniczy

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

80. rocznica śmierci pierwszego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Antoniego Jacka Zimniaka.

– Dziękujemy dzisiaj Bogu za tego gorliwego, mądrego i niezłomnego biskupa Antoniego Jacka Zimniaka, który w bardzo trudnych czasach okrutnej II wojny światowej pełnił posługę w naszej diecezji – mówił na początku Mszy św. w jego intencji bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej 26 stycznia przewodniczył Mszy św. w kościele rektoralnym św. Rocha i św. Sebastiana na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję