Reklama

Kościół

45. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé - Rostock

Od 28. grudnia 2022 r. do 1. stycznia 2023 r. 45. europejskie spotkanie odbędzie się w północno-wschodnich Niemczech, w mieście Rostock i jego okolicach.

[ TEMATY ]

Taize

Niemcy

młodzież

Katolik

Magdalena Pijewska/Niedziela

Jest to kolejny etap Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię zapoczątkowanej w 1978 roku przez brata Roger, założyciela Wspólnoty Taizé.

Spotkanie jest przeznaczone dla młodych ludzi w wieku od 18 do 35 lat.

Pielgrzymka ma charakter misyjny. Na tych terenach nie ma wielu chrześcijan lecz jest bardzo dużo ludzi dobrej woli, którzy otwierają swoje domy i serca dla pielgrzymów.

Uczestnicy spotkania będą przyjęci albo przez mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości, albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych). Wszyscy uczestnicy muszą zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc spać na podłodze. Osoby niepełnosprawne powinny być zgłoszone przed 1 listopada, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.

Podczas spotkania, oprócz trzech modlitw dziennie, rozważań biblijnych oraz grup dzielenia, odbędzie się wiele interesujących spotkań tematycznych z ludźmi kultury, sztuki a także polityki w tym z najważniejszymi politykami w państwie.

Podziel się cytatem

Reklama

Osoby, które planują zorganizować wyjazd grupowy, powinny jak najszybciej zgłosić się, podając wstępną szacunkową liczbę uczestników (do 15go listopada) , a następnie uzupełniać dane uczestników w miarę ich zgłaszania się (do 1go grudnia).

Termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń dla osób indywidualnych upływa 1go grudnia.

2022-11-15 16:43

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przez lata o nich milczano

Niedziela podlaska 41/2021, str. III

[ TEMATY ]

młodzież

opozycja antykomunistyczna

Siemiatycze

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Odsłonięcie tablicy odbyło się w Zespole Szkół w Siemiatyczach

Odsłonięcie tablicy odbyło się w Zespole Szkół w Siemiatyczach

Przy Zespole Szkół w Siemiatyczach odsłonięto tablicę upamiętniającą członków młodzieżowych organizacji antykomunistycznych.

Dwie takie organizacje działały w latach powojennych na terenie Siemiatycz i Drohiczyna: „Polscy Bojownicy Socjalizmu” i „Komitet Wolności Narodu Polskiego – Młode Orły”. Ich członkowie prowadzili proste i spontaniczne akcje: zrywali plakaty, przygotowywali ulotki. Milicja i UB szybko trafiły na ich ślady, a młodzi ludzie za swoje działania zapłacili wysoką cenę. Dla upamiętnienia tamtych wydarzeń na ścianie siemiatyckiego liceum umieszczono pamiątkową tablicę. W uroczystościach brali udział ostatni żyjący członkowie organizacji – Czesław Miłkowski i Czesław Dawidziuk oraz rodziny, tych którzy nie doczekali tej chwili.

CZYTAJ DALEJ

Gdy nie było sakramentu

2023-01-31 15:03

Niedziela Ogólnopolska 6/2023, str. 12-13

Adobe Stock, montaż M.P.

Dlaczego Kościół katolicki z taką łatwością orzeka dziś nieważność małżeństwa? I to nawet w sytuacji, gdy małżonkowie mają już dorosłe dzieci? Czy nie jest to wyraz relatywizowania małżeństwa sakramentalnego? – pyta czytelnik.

W tak sformułowanym pytaniu kryje się teza, że orzeczenie nieważności małżeństwa jest dziś łatwiejsze niż niegdyś. Istotnie, o takiej możliwości słyszymy coraz częściej, zwłaszcza gdy dotyczy to osób znanych w świecie polityki, kultury czy show-biznesu. W prasie codziennej i w internecie opisywane są – nierzadko w sensacyjnym albo oskarżycielskim tonie – historie osób, które przeszły przez procedurę kanoniczną w sądach kościelnych. Na czym ona polega i czy naprawdę jest łatwiej?

CZYTAJ DALEJ

Walentynkowy Speed Dating

2023-02-04 15:48

Chrześcijańska Szkoła Tańca Amen

Chrześcijańska Szkoła Tańca „Amen” z Wrocławia organizuje dla wierzących osób samotnych w wieku 25-35 lat przestrzeń do spotkania i bliższego poznania i zaprasza na Chrześcijańskie Szybkie Randki.

Na uczestników czeka dzień pełen wrażeń, wartościowych spotkań i dobrej zabawy. – To już druga edycja chrześcijańskich szybkich randek – pierwszą organizowaliśmy jeszcze przed pandemią – mówi Mateusz Zapart, organizator wydarzenia i założyciel Chrześcijańskiej Szkoły Tańca „Amen”. – Zaplanowaliśmy kilka godzin, by uczestnicy mogli się lepiej poznać. 15 mężczyzn i 15 kobiet w przedziale wiekowym 25-35 lat będzie ze sobą rozmawiać podczas paneli rozmów. Przy stolikach będą czekać partnerki, a partnerzy zmieniać się co kilka minut i przeprowadzać krótkie rozmowy zapoznawcze. Pytania zostały przygotowane przez nas, a uczestnicy poznają je dopiero w trakcie speed datingu. To oczywiście pytania o rzeczy najważniejsze, takie jak wiara, wyznawane wartości, zainteresowania czy podejście do życia. Szybkie randki pomagają przełamać nieśmiałość, blokadę przed pierwszym krokiem i w bezpiecznej przestrzeni odważyć się zadać pytanie i poznać drugą osobę. Potem łatwiej pójść już na prawdziwą randkę – tłumaczy Mateusz Zapart.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję