Reklama

Niedziela Świdnicka

Adwent 2022

Wałbrzych. Młodzież przygotowała kalendarz adwentowy [konkurs]

Młodzi z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP wraz ze swoim duszpasterzem ks. Bartoszem Kocurem opracowali świetną pomoc duszpasterską, zachęcającą do owocnego przeżycia nadchodzącego adwentu.

[ TEMATY ]

adwent

Wałbrzych

kalendarz adwentowy

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Młodzież z wałbrzyskiego duszpasterstwa "Razem"

Młodzież z wałbrzyskiego duszpasterstwa

Kalendarz w swojej grafice przypomina smartfonową aplikację, w której każdego dnia otrzymujemy SMS od Pana Boga. W pierwszej wiadomości znajdzie się siglum biblijne, czyli skrócony zapis odsyłający do konkretnego fragmentu Ewangelii z danego dnia. W drugiej wiadomości znajdują się pytania, które służą pomocą w rozważaniu słowa Bożego. Trzecia wiadomość zawiera intencję i zachętę do modlitwy w tej właśnie sprawie. Ostatnia wiadomość to odliczanie czasu do Bożego Narodzenia.

To nie pierwszy duszpasterski pomysł działającej od ponad dwóch lat wałbrzyskiej wspólnoty młodzieżowej „Razem”. Wcześniej młodzi wraz z ks. Bartoszem przygotowywali i rozdawali różańce z prośbą o modlitwę w intencji powołań. Pisali także listy do parafian ponawiając prośbę o wsparcie modlitewne w intencji nowych i świętych kandydatów do kapłaństwa i zakonu. Na miniony wielki post także wydali specjalny kalendarz, który cieszył się dużą popularnością nie tylko w Wałbrzychu.

Jak opowiada „Niedzieli Świdnickiej” opiekun grupy, adwentowy kalendarz powstał w celu owocniejszego przeżycia Adwentu i lepszego przygotowania się do świąt Narodzenia Pańskiego. Nie bez znaczenia jest także zaangażowanie młodzieży i umacnianie wspólnoty.

Ks. Bartosz Kocur zatroszczył się, by kalendarze można było nabyć nie tylko w wałbrzyskich parafiach, ale i większych ośrodkach duszpasterskich diecezji.

archiwum prywatne

Kalendarze Adwentowe 2022

Kalendarze Adwentowe 2022

Kalendarz jest dostępny w następujących parafiach:

DZIERŻONIÓW – Maryi Matki Kościoła,

NOWA RUDA – św. Mikołaja, Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

KŁODZKO – Podwyższenia Krzyża Świętego

Reklama

PIŁAWA GÓRNA – św. Marcina z Tours

STRZEGOM – Św. Piotra i Pawła

ŚWIDNICA – św. Andrzeja Boboli, Ducha Świętego, NMP Królowej Polski, Katedra św. Stanisława i św. Wacława

ŚWIEBODZICE – św. Brata Alberta Chmielowskiego

WAŁBRZYCH - Niepokalanego Poczęcia NMP, Św. Aniołów Stróżów, Św. Józefa Robotnika, Św. Wojciecha, Św. Piotra i Pawła

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE – św. Anny.

Kalendarz Adwentowy wygrać mogą także czytelnicy Niedzieli Świdnickiej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Ile dni liczy tegoroczny Adwent? Odpowiedzi prosimy kierować sms’em na nr 791-283-543

2022-11-20 00:17

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pamiętają o swojej patronce

[ TEMATY ]

Wałbrzych

górnicy

Ryszard Wyszyński

Do wspólnego zdjęcia z Księdzem Biskupem stanęli najmłodsi uczniowie wałbrzyskiej PSP nr 28 im. św. Jana Pawła II

Do wspólnego zdjęcia z Księdzem Biskupem stanęli najmłodsi uczniowie wałbrzyskiej PSP nr 28 im. św. Jana Pawła II

W całym kraju 4 grudnia 2018 r. polscy górnicy obchodzili dzień swojej patronki – św. Barbary.

To tradycyjne święto jest uroczyście obchodzone również na ziemi wałbrzyskiej, chociaż nie ma tu już czynnych kopalń węgla kamiennego, a ostatni urobek ze złóż – zasobnego Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego i jego serca, jakim był ówczesny Wałbrzych - wyjechał na powierzchnię z ostatniej czynnej kopalni antracytu w czerwcu 1998 r. Ale to właśnie ten region i to miasto, o czym nie zawsze się pamięta, był miejscem, gdzie po raz pierwszy sięgnięto po „czarne złoto” z podziemnych złóż. Tu też powstawały przed wiekami pierwsze kopalnie głębinowe węgla kamiennego - w skali Europy i świata, których początki są określane na pięćset lat wstecz, a są historycy, którzy przyjmują, że mogły być nawet i jeszcze starsze. O tym wielkim kiedyś przemysłowym, a dziś kulturowym bogactwie Wałbrzycha pamiętają emerytowani górnicy – świadkowie górniczej tradycji. Z ich inicjatywy co roku w kolegiacie w dzień patronalnego święta górników jest odprawiana uroczysta Msza św., podczas której dawna górnicza brać wraz ze swoimi rodzinami modli się do swojej patronki św. Barbary. Okolicznościowej Eucharystii – co też wpisało się do tradycji tych obchodów - przewodniczy ordynariusz diecezji świdnickiej bp Ignacy Dec.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Sukces ministra Ziobry w uruchomieniu elektronicznego dozoru skazanych

2023-01-31 17:35

[ TEMATY ]

sukces

skazany

Zbigniew Ziobro

PAP/Paweł Supernak

- Dzięki przepisom przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości coraz więcej skazanych odbywa kary poza więzieniami, w Systemie Dozoru Elektronicznego (SDE). Rozszerzamy działanie tego skutecznego systemu. Jego maksymalna dobowa pojemność wzrośnie do 10 tys. miejsc – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas dzisiejszej (31 stycznia br.) konferencji prasowej.

Minister podkreślił, że system przeznaczony jest dla tych, którzy nie są sprawcami najcięższych przestępstw, nie są mocno zdemoralizowani, lecz popełnili w życiu błąd, który mają szansę naprawić.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję