Reklama

Zapraszamy na koncert z okazji 325. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej

Na Jasnej Górze odbędzie się 12 września br. wielki koncert z okazji 325. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Był to bardzo ważny fakt historyczny, który odsunął napór Turków, mahometan, i uratował w Europie chrześcijaństwo. Z zagrożenia zdawał sobie sprawę papież bł. Innocenty XI, dlatego prosił Jana III Sobieskiego, by przyszedł z pomocą chrześcijaństwu. 12 września 1683 r. sprzymierzone wojska polsko-austriacko-niemieckie pod wodzą polskiego króla pokonały nawałę turecką. Musimy pamiętać o takich wielkich rocznicach, ważnych zwłaszcza dla Europy i chrześcijaństwa. Podobnie ważną bitwą była później - w 1920 r. - Bitwa Warszawska, zwana Cudem nad Wisłą, która zatrzymała nawałę bolszewicką, mogącą zagrozić kulturze europejskiej.
Obecna rocznica bitwy wiedeńskiej to jubileusz w pełnym tego słowa znaczeniu - takowe obchodzi się co 25 i co 50 lat. Z tej okazji przybył do Polski z USA p. Jan Milun - wielki patriota i miłośnik muzyki, autor wielu koncertów, także międzynarodowych, reprezentujący Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki w Bostonie - by zaaranżować w Częstochowie widowisko muzyczne. Pracował cichutko, ale niezwykle wytrwale i kompetentnie, chcąc przedstawić ambitny i ciekawy program muzyczny. W przygotowanie koncertu włączyły się Jasna Góra oraz Miasto, a koncertowi błogosławi abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski. Razem z Przeorem Jasnej Góry i Konwentem Paulińskim na muzyczne widowisko w piątek 12 września, w święto Najświętszego Imienia Maryi, zaprasza Prezydent Częstochowy oraz Jan Milun, dyrektor artystyczny koncertu. Na koncert przybędzie też biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski oraz wiele innych osobistości. W programie usłyszymy solistów, chóry i orkiestry z Polski i z zagranicy.
Jesteśmy wdzięczni Panu Janowi, że podjął się tak wielkiego dzieła. To rocznica bardzo ważna także dla Częstochowy, bowiem Jan III Sobieski w drodze do Wiednia zatrzymał się na modlitwę na Jasnej Górze - przypominają o tym pozostawione tu przez niego pamiątki i ofiarowane dary. Częstochowa ma więc swój udział w tym ważnym wydarzeniu historycznym.
„Narody, które tracą pamięć, giną” - powiedział Jan Paweł II. Wszystkich nas to zobowiązuje. A swoją drogą - ciekawe, że Polacy mieszkający daleko poza ojczyzną, wydaje się, że lepiej odczuwają wagę wielkich rocznic, związanych z życiem naszego narodu, niż my w kraju. Przypominajmy sobie nasze dzieje, przekazujmy je młodym Polakom, bo wyrosną nam pokolenia ignorantów narodowych i religijnych, ludzi, dla których nie ma żadnych wartości.
Wielkie wydarzenie kulturalne w Częstochowie, jakim będzie koncert, i udział w nim społeczeństwa Częstochowy oraz gości - to znak, że pamiętamy słowa króla Jana wypowiedziane do papieża po bitwie: „Veni, vidi, Deus vicit” - „Przybyłem, zobaczyłem, Bóg zwyciężył” i umiemy docenić wysiłek i zaangażowanie dla historycznej pamięci ludzi takich jak p. Jan Milun.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sąd oddala oskarżenia wobec Kai Godek

2020-05-27 20:06

[ TEMATY ]

Kaja Godek

Artur Stelmasiak

Mówienie prawdy o związku homoseksualizmu z pedofilią – dozwolone. Sąd oddala oskarżenia wobec Kai Godek.

Już po pierwszym posiedzeniu sąd umorzył sprawę przeciwko Kai Godek z Fundacji Życie i Rodzina. To sprawiedliwa odpowiedź na absurdalne zarzuty ze strony Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Umorzenie sprawy potwierdza, że prawdę o związku homoseksualizmu z pedofilią można i trzeba mówić.

Siedem osób, wspieranych przez OMZRiK oskarżyło Kaję Godek za słowa, wypowiedziane w telewizji Polsat News podczas dyskusji o filmie braci Sekielskich i o pedofilii w Kościele Katolickim. Politycy lewicy prześcigali się w oburzeniu, że pośród księży znajdują się osoby wykorzystujące seksualnie dzieci. Kaja Godek zwracała uwagę na fakt, że niezależnie od tego, czym zajmują się na co dzień sprawcy pedofilii, większość przestępstw z tego obszaru ma charakter homoseksualny.

27 maja 2020 sąd umorzył postępowanie, stwierdzając o bezzasadności oskarżeń kierowanych pod adresem Kai Godek.

„Cieszę, że że prawda zwyciężyła. Nie możemy pozwolić, aby homoseksualne lobby zamykało nam usta w sprawach tak ważnych. Trzeba mówić głośno o tym, jak środowiska homoseksualne podchodzą do dzieci. Tylko twardy opór społeczny wobec pomysłów lobby LGBT może zagwarantować bezpieczeństwo tym dzieciom w przyszłości.” - powiedziała Kaja Godek.

W międzyczasie życie dopisało do sprawy swoją puentę. Najnowszy film Braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” tylko potwierdza tezę o związku pedofilii z homoseksualizmem. Jest ona nawet wyartykułowana wprost.

Lobby LGBT zareagowało oczywiście oburzeniem, a niektórzy homoseksualni influencerzy wezwali nawet do usunięcia z reportażu niewygodnych dla nich fragmentów. Ciekawe, czy reżysera filmu także oskarżą o znieważanie homoseksualistów…?

Środowisko Ośrodka znane jest z nękania osób o konserwatywnych poglądach. Posługuje się przy tym słynnym artykułem 212 par. 2 Kodeksu Karnego, czyli tzw. „zniesławieniem”. Jest to też dla Ośrodka źródło dochodów – na profilach w mediach społecznościowych chwali się pisaniem pozwów i aktów oskarżenia i zbiera pieniądze na kolejne sprawy.

Tym razem było podobnie. Osoby, które podpisały się pod aktem oskarżenia nie zebrały się spontanicznie. Ośrodek ogłaszał nabór chętnych m.in. na portalach społecznościowych. Tak naprawdę nie wiadomo nawet, czy oskarżyciele to homoseksualiści…

Warto wspomnieć, że Rafał Gaweł, założyciel OMZRiK ukrywa się przed polskim wymiarem sprawiedliwości w Norwegii. Został prawomocnie skazany za oszustwa finansowe.

CZYTAJ DALEJ

Celem jego życia było niebo

2020-05-27 21:44

Właśnie minęła 100.rocznica urodzin św. II. O istocie i znaczeniu świętości w życiu Jana Pawła II z bp. Kazimierzem Górnym rozmawia Natalia Janowiec

- W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Niemalże każdy Polak kojarzy Ojca Świętego ze świętością. W 2010 roku papież Benedykt XVI przekonywał i zachęcał, że „Każdy powinien mieć jakiegoś świętego, z którym pozostawałby w bardzo zażyłej relacji, aby odczuwać jego bliskość przez modlitwę i wstawiennictwo, ale także, aby go naśladować”. W przypadku Jana Pawła II możemy powiedzieć, że te słowa najlepiej oddają jego postawę.

- Osoby beatyfikowane i kanonizowane są doskonałymi przewodnikami, aby jeszcze bardziej kochać Boga. Takim przykładem jest właśnie Jan Paweł II. Lista spotkań Jana Pawła II ze świętymi jest bardzo długa. W relacjach z takimi osobami papież Polak odnajdywał cenną pomoc dla wzrostu ludzkiego i chrześcijańskiego. Przepiękne są jego zapiski i kazania na ten temat. W tych ludziach poszukiwał dla świata wzorów godnych naśladowania. Odczytywał rzeczywistość i aktualność czasów.

- Jan Paweł II miał wielu przyjaciół, którzy dążyli ku świętości. Jednym z najważniejszych był kardynał Stefan Wyszyński, który wkrótce zostanie oficjalnie wyniesiony na ołtarze.

- Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński był ważną osobą w życiu Jana Pawła II. Prymasa Tysiąclecia traktował jak własnego ojca. Każde spotkanie z nim nacechowane zostało ojcowską troską i miłością. Choć dzieliła ich różnica pokolenia, nie zaprzestali na wzajemnej i serdecznej przyjaźni. Zdarzało się, że, gdy Wojtyła przyjeżdżał na imieniny do kard. Stefana Wyszyńskiego, przyzywał wstawiennictwa św. Stefana. Potrafił łączyć dwie postaci - świętego wyniesionego już do chwały nieba ze świętym na ziemi. Zarówno Wyszyński jak i Wojtyła cieszyli się wielką życzliwością i uznaniem papieża Pawła VI. Ojciec Święty szanował i doceniał przyjacielską więź polskich kardynałów. Papież okazywał wyjątkową serdeczność do obu postaci. Papieski wyraz uznania przejawiał się stałą obecnością wiernej kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, którą wręczyli mu dwaj kardynałowie.

- Mówi się, że dzień narodzin Jana Pawła II był „dniem narodzin dla nieba”.

- Jan Paweł II został włączony w wielką rodzinę nieba. Dziś wraz ze swymi braćmi i siostrami cieszy się obecnością Boga. Za życia również był jej członkiem. Od dzieciństwa przejawiała się w nim wewnętrzna, głęboka wiara, szacunek, przyjaźń i braterska miłość.

- Księże Biskupie, co było najważniejszym celem życia Jana Pawła II?

- Celem jego życia było niebo. Myśl o świętości pomagała Ojcu Świętemu przede wszystkim w prowadzeniu Kościoła i codziennym życiu osobistym. W nauczaniu, w podejmowaniu trudnych decyzji. W czasie swojego pontyfikatu gromadził i przechowywał niemalże wszystkie biografie świętych. Codziennie starał się przeczytać kilka, czerpiąc z nich inspirację w praktykowaniu cnót.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję