Reklama

Niedziela Lubelska

Gorące serca. Ruszyła akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Radio Lublin

Rozpoczęła się 30. Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Już 26 listopada odbędzie się wielka uliczna zbiórka darów, ale aż do 23 grudnia w zarejestrowanych sztabach akcji przy szkołach, parafiach czy instytucjach można zostawiać rzeczy, które zostaną przekazane dzieciom z ubogich rodzin oraz domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zgodnie z ideą wypracowaną przez trzy dekady, ofiarodawcy przekazują wyłącznie dary rzeczowe, jak żywność, słodycze, książki, zabawki, artykuły szkolne, czy odzież i obuwie. Słowem wszystko, co może sprawić dzieciom radość i pomóc w codziennym funkcjonowaniu w szczególnie trudnym okresie, jakim jest zima.

- Pomagamy tym, którzy są w potrzebie. Nie dotykamy pieniędzy i dzielimy się tym, co mamy - wyjaśnia Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin, która zainicjowała akcję i rokrocznie ją koordynuje. W skład Głównego Społecznego Komitetu Organizacyjnego wchodzi wiele instytucji pomocowych, m.in. Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Polski Czerwony Krzyż czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. - Zgodnie z naszym hasłem „Podziel się tym co masz”, dzielimy się tym, co przynosi wsparcie i radość oraz umacnia wiarę w drugiego człowieka. Niesiemy pomoc dzieciom i ich rodzinom; wszystkim, dla których los nie zawsze jest łaskawy, których spotyka „zima” zapomnienia i samotności; tym, którzy wciąż mają nadzieję na prawdziwe, pełne miłości Boże Narodzenie - mówi Ewa Dados. Jak zapewnia, pomocą zostaną objęte również dzieci z Ukrainy, które dotknęła groza wojny.

2022-11-23 09:02

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Być solą ziemi i światłem świata

Niedziela Ogólnopolska 6/2020, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe.Stock.pl

Dzisiejsza Liturgia Słowa zachęca nas do ponownej refleksji nad tym, czym jest chrześcijańskie świadectwo wiary. Święty Paweł pisze, że być uczniem Chrystusa to nie błyszczeć słowem i mądrością, by nie okazało się, że zamiast Chrystusa niesiemy siebie. Kiedy jesteśmy postawieni na świeczniku, potrzebujemy autentycznej pokory, która w św. Pawle przejawiała się w prawdzie o własnej słabości i bojaźni. Rzec by można współczesnym językiem, że Paweł, głosząc Ewangelię, miał po prostu tremę – świadom wielkiej odpowiedzialności, która została na nim złożona. Głosząc Chrystusa, chciał ukryć niejako siebie samego, tak by nasza wiara opierała się wyłącznie na Bogu, a nigdy na człowieku, który przecież może być zawodny.

CZYTAJ DALEJ

Jak współpracować z Duchem Świętym?

2023-02-03 10:30

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich/Niedziela

Jak współpracować z Duchem Świętym? Jak odkryć Moc Ducha Świętego w swoim życiu - zapraszamy na "szklankę dobrej rozmowy".

Zapraszamy na rozważanie! 5. niedziela zwykła, rok A.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Franciszek spotka się z Cyrylem jedynie w warunkach pokoju

„Ojciec Święty nie traci nadziei na spotkanie za Patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem, ale może do niego dojść tylko w sytuacji pokojowej, tak by rozmowy dotyczyły wyłącznie kwestii teologicznych” – powiedział w rozmowie z korespondentem agencji Tass, sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z państwami, abp Paul Richard Gallagher.

Abp Gallagher podkreślił ponadto że przygotowania do spotkania zwierzchników obu Kościołów chrześcijańskich rozpoczną się dopiero na początku okresu pokoju. „Papież chce spotkać się z Cyrylem nie w czasie wojny, by nic nie odwracało uwagi od kwestii teologicznych” - wyjaśnił wysoki przedstawiciel Stolicy Apostolskiej. Abp Gallagher dodał, że sam jest w stałym kontakcie z szefem Wydziału ds. Zewnętrznych Stosunków Kościelnych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, metropolitą wołokołamskim Antonim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję